#

У Чорнобильському заповіднику триває моніторинг чисельності орлана-білохвоста

31.12.2020 19:20
У Чорнобильському заповіднику триває моніторинг чисельності орлана-білохвоста
Фото з місця події

Науковці обстежували лівий та правий береги Прип’яті, а також прикордонну територію з Білоруссю в районі річки Несвіч

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" з посиланням на сторінку "Чорнобильський Радіаційно-екологічний Біосферний Заповідник" у Facebook.

Перший етап зимових обліків 2020/2021 рр. було проведено з 14 по 17 грудня 2020 року.

На правому березі Прип’яті обліки здійснювали на відкритих і заболочених територіях. Обстежено кілька ділянок долини р. Уж.

Під час грудневих цьогорічних обліків погодні умови були схожі на осінні. Плюсова температура, інколи туманні дні, не давали змоги спостерігати за птахами на великій відстані. В цей час снігового покриву не було.

Облікам передувало похолодання, через що всі водойми були покрити кригою, включно із річки Прип’ять. Лише на кількох ділянках річки стояла відкрита вода.

Концентрацій орланів відзначено не було – птахи рівномірно розподілялись по всій території досліджень. Найбільшу чисельність спостерігали в долині Прип’яті – 14 особин. Виявлено місце вдалого полювання вовків біля колишнього села Чапаївка, де біля вбитої тварини трималося 7 орланів.

Усього протягом 14-17 грудня науковці нарахували 37 орланів.

Вже після проведення обліків, 22 грудня, співробітники Заповідника виявили концентрацію орланів на ставку-охолоджувачі, де 13 птахів трималися біля останків вбитого вовками невеликого кабана.

Інші хижі птахи під час обліків були нечисленними – зустрінуто 4 звичайних канюка (Buteo buteo) та по одному яструбу великому (Accipiter gentilis) і малому (Accipiter nisus).

Також нагадаємо, що під час патрулювання Чорнобильської зони поліцейські виявили поблизу відселеного села Бенівка чоловіка, який поза межами контрольно-пропускних пунктів проник на заборонену територію.

Зображення може містити: небо, птах, надворі та природа

Читати "Моя Київщина" у Telegram