#

Українським школярам показуватимуть фільми про чорнобильську трагедію

18.03.2021 15:05
Українським школярам показуватимуть фільми про чорнобильську трагедію
Фото з мережі Інтернет

За підтримки Українського культурного фонду група педагогів, у партнерстві з Національним музеєм "Чорнобиль" та Європейським інститутом Чорнобиля, розпочала роботу над оновленням дидактичного матеріалу та формату традиційних Уроків пам’яті Чорнобиля для учнів з 1 по 11 клас

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" з посиланням на "ВолиньPost".

Оновлення стосуються як змісту, у зв’язку з появою нової інформації з розсекречених документів КДБ, так і формату - уроки будуть представлені сучасними відеороликами для всіх 11 класів на YouTube.

Кропітка робота над оновленням програми відбувається поетапно, наразі завершується розробка методичного матеріалу з урахуванням знань учнів з 1 по 11 клас, які проходять затвердження в Раді експертів проєкту, серед яких представники музею, вчені, ліквідатори та працівники ЧАЕС та Чорнобильської зони відчуження.

Далі триватиме підготовка історичних матеріалів та кропітка робота з продакшену відеороликів та підбір історичної хроніки, адже уроки будуть представлені в цікавому сучасному відеоформаті на YouTube у вільному доступі. Кожен вчитель з будь-якої школи України 26 квітня на 35 роковини Чорнобиля зможе просто запустити експертний урок, який буде цікавий учням саме його класу.

У залежності від віку, в уроках розкриють не лише наслідки радіаційного забруднення, а й медичні та соціальні наслідки аварії на ЧАЕС, в яких сьогодні ми живемо і з якими будуть жити наші нащадки.

У старших класах розглянуть й політичні передумови та вплив трагедії на становлення незалежної держави Україна. Особливу увагу буде приділено її інформаційній складовій - пропаганді, фейкам та маніпуляціям з боку влади Радянського Союзу, які напряму вплинули на кількість жертв трагедії. Сьогодні інформаційна трагедія Чорнобиля повинна стати наочним прикладом в підручниках по інформаційній безпеці та кейсом для вивчення можливих наслідків гібридної війни в Україні.

Проєкт створюється за підтримки Українського культурного фонду, Національного музею "Чорнобиль", ГО "Європейський інститут Чорнобиля" та сприяння Міністерства освіти та науки України, Всеукраїнської школи онлайн.

Також нагадаємо, що Уряд Японії висловив зацікавленість в обміні досвідом та інформацією щодо уроків пом’якшення наслідків ядерної катастрофи в Україні.

Читати "Моя Київщина" у Facebook