#

В Ірпені кандидатка в депутати «допомагала» виборцю голосувати (ВІДЕО)

25.10.2020 16:28
В Ірпені кандидатка в депутати «допомагала» виборцю голосувати (ВІДЕО)
Фото з місця події

У місті Ірпінь на території виборчої дільниці №321434 одна із кандидаток у депутати підійшла до кабіни й почала підказувати виборцю, як правильно проголосувати, тим самим порушивши таємницю голосування

 Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" з покликанням на Громадянську мережу «Опора»

 Ця ситуація потрапила на відео, на якому видно і чути, як кандидатка допомагала літній жінці правильно заповнити бюлетень, де ставити відповідні позначки, а де цифри.

 І хоч межа кабінки лишилась не перетнута, кандидатка відхилила завісу і розмовляла із виборцем. Свій вчинок вона виправдала тим, що нібито літня жінка не могла сама заповнити бюлетень та попросила про допомогу.

Згідно з ч.5 ст.248 Виборчого кодексу «Виборчий бюлетень заповнюється виборцем особисто в кабіні для таємного голосування. Під час заповнення виборчого бюлетеня забороняється присутність інших осіб, здійснення фото- та відеофіксації у будь-який спосіб. Виборець, який внаслідок порушення здоров'я (у зв'язку з інвалідністю, тимчасовим розладом здоров'я, віком) не може самостійно заповнити виборчий бюлетень, має право з відома голови або іншого члена дільничної виборчої комісії скористатися допомогою іншого виборця, крім члена виборчої комісії, кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, довіреної особи кандидата, уповноваженої особи організації партії, офіційного спостерігача». 
Читати "Моя Київщина" у Facebook