#

В Україні проживає теоретично понад 11 млн чоловіків, які підлягають мобілізації (ФОТО)

19.02.2024 09:20
В Україні проживає теоретично понад 11 млн чоловіків, які підлягають мобілізації (ФОТО)
Фото з мережі Інтернет

В Україні наразі проживає теоретично 11,1 млн чоловіків, які підлягають мобілізації

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на "Українську правду".

Близько 950 тисяч громадян перебувають у тіні - про них державі відомо лише податковий номер (ІПН). Вони офіційно не працевлаштовані, не платять податки та не служать в армії.

Більше ніж мільйон чоловіків станом на січень 2024 року служать у різних структурах Сил оборони України, тобто близько 11% від всіх військовозобов'язаних.

Водночас майже 3 мільйони чоловіків залишились на окупованих з 2014 року територіях - у Криму, а також частинах Луганської та Донецької областей. Ще близько мільйона громадян - за кордоном, а щонайменше 1,5 млн мають статус особи з інвалідністю.

Тому реальній мобілізації піддаються лише дві категорії чоловіків - це орієнтовно 4,5 млн українців. Перша - близько 2,8 млн офіційно працевлаштованих чоловіків та майже 0,6 мільйона активних підприємців. Друга - чоловіки, які перебувають у тіні. Їх налічується майже 950 тисяч.

Заступник глави Офісу президента України Ростислав Шурма повідомив, що у тилу мають працювати на одного мобілізованого чотири-п'ять людей. Тому необхідно забронювати від мобілізації до 2 млн громадян, аби мобілізувати 500 тисяч.

Нагадаємо, що у селі на Білоцерківщині не залишилося чоловіків призовного віку.


Читати "Моя Київщина" у Facebook