#

В Україні унормували діяльність лобістів: що це означає

26.03.2024 15:04
В Україні унормували діяльність лобістів: що це означає
Фото з мережі інтернет

Експерти пояснили, що означає прийнятий Верховною Радою закон "Про доброчесне лобіювання", який вже підписав президент Володимир Зеленський

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на "Апостроф".

Ухвалення цього документу було одним із зобов’язань перед ЄС, яке ще на крок наближає Україну до інтеграції в європейську спільноту. У Євросоюзі вважають, що законодавче регулювання лобізму дозволить зменшити вплив олігархів на українську політику і обмежити корупцію.

Партнер юридичної компанії Arzinger Андрій Підгайний розповідає:

У кожної країни є своя специфіка щодо визначення можливостей впливу на владу. Наприклад, в США лобісти активно залучаються до політичної діяльності, у тому числі, до виборів. Наш закон таку можливість виключає, обмежуюсь лише комерційними - економічними, так би мовити, інтересами бенефіціарів. Так само в Україні не може бути лобізму в інтересах релігійних організацій.
За словами партнера адвокатського об'єднання "Лещенко, Дорошенко і партнери" Олександра Лещенка, особливість українського закону, полягає в тому, що лобіювання обмежується лише впливом на народних депутатів. Лобіювання рішень Кабінету міністрів, інших органів влади чи судів законом не передбачено.

Нагадаємо, що Верховна Рада України ухвалила внесений президентом Зеленським законопроєкт про демобілізацію бійців строкової служби.

Читати "Моя Київщина" у Facebook