#

Вийшло журналістське розслідування про ексдепутата Київської обласної ради Палатного (ВІДЕО)

15.04.2025 19:02
Вийшло журналістське розслідування про ексдепутата Київської обласної ради Палатного (ВІДЕО)
У Bihus.Info розповіли, хто такий Артур Палатний із оточення Кличка

Голова виконкому партії "УДАР" Артур Палатний, який є давнім другом і кумом міського голови Києва Віталія Кличка, фігурує як центральна постать у новому журналістському розслідуванні Bihus.Info

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на "Дзеркало тижня".

Артур Леонідович Палатний народився у 1973 в  Києві.  1994 закінчив Переяслав-Хмельницький педагогічний університет за спеціальністю "Фізична культура". Захистив дисертацію та отримав науковий ступінь кандидата наук з фізичного виховання та спорту за спеціальністю "Олімпійський та професійний спорт". У 2010 - 2012 рр. — депутат Київської обласної ради, голова фракції "УДАР Віталія Кличка". Народний депутат України 7-го і 8-го скликань. Голова Комітету ВРУ з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму.  

Автори розслідування на основі записів НАБУ, інтерв’ю з джерелами та аналізу доступної інформації описують Палатного як "неформального арбітра" столичних політичних та комунальних процесів, якого в кулуарах називають "город" або "Г". Його уникають називати на ім’я, але водночас узгоджують рішення, звітують і, як стверджується у відео, приносять готівку.

У 1990-х роках Артур Палатний, син директора гастроному в центрі Києва, увійшов у бізнес і сформував коло знайомств у спорті та серед тодішніх "авторитетів". У розслідуванні згадуються його давні зв’язки з Віктором Рибалкою ("Рибкою") ‒ кримінальним лідером, який опікувався київським боксом. Автори розслідування наголошують, що саме Палатний міг познайомити братів Кличків з цим оточенням.

У 2010 році Палатний став співзасновником партії "УДАР", активно брав участь в організації виборчих кампаній, а згодом двічі обирався до Верховної Ради. Із 2020 року ‒ голова виконкому партії, формально відповідає за організаційну роботу, не обіймаючи при цьому жодної публічної посади в адміністрації.

Як стверджують журналісти Bihus.Info, саме Палатний ухвалював рішення про розстановку кандидатів у списку "УДАРу" на виборах до Київради. Саме він, а не Кличко, за версією джерел, вирішував, хто потрапить у раду й яке місце посяде у списку ‒ залежно від "внеску". 

Ключові фрагменти записів НАБУ, які стали основою розслідування, стосуються діяльності ще одного фігуранта ‒ Дениса Комарницького. Його називають "смотрящим" за Києвом, але у прослуховуваннях постійно фігурує третя особа ‒ впливова, але анонімна, яку називають "город" або просто "Г". Bihus.Info, проаналізувавши характер згадок, взаємодію та супровідні контексти, дійшли висновку, що мова йде саме про Артура Палатного.

Згідно з розслідуванням, він нібито:

  • отримував звіти про ключові проєкти щодо землевідведення в столиці;
  • одержував частину прибутку (іноді до 50%) від окремих схем без фінансової участі;
  • фігурує в записах як головна особа, до якої апелюють у разі труднощів чи потреби ухвалити остаточне рішення;
  • згадується як фігура, що викликає побоювання в учасників процесів.

У розслідуванні вказується, що роль Палатного ‒ наглядач і модератор системи.

Не "гравець", як Комарницький, а власник кімнати, де відбувається партія. Його не видно у кадрі, але він контролює і людей, і фінанси, і наратив,

‒ зазначають у Bihus.Info.

У 2021 році Палатний опинився в центрі ще одного гучного епізоду ‒ обшуків столичних підприємств і приватних осель у справі про "кришування" нелегальної торгівлі в переходах метро. Під час обшуків нібито у його помешканні вилучили 250 тисяч доларів. У пресрелізі прокуратури фігурує колишній нардеп, який лобіював збереження МАФів і використовував "корупційні зв’язки для усунення перешкод у незаконній діяльності". Імені немає, але опис, за даними Bihus.Info, збігається.

Розслідувачі підкреслюють парадокс: Палатний не займає жодної посади в міській адміністрації, не фігурує у жодній з компаній, які прямо пов’язані з ключовими тендерами чи земельними рішеннями, але його згадують як людину, від якої залежить практично все. В описах джерел журналістів Bihus.Info він постає як тіньовий куратор: вирішує великі питання, координує комунікації, курує фінансові потоки, але офіційно не причетний до ухвалення рішень.

Автори розслідування порівнюють столичну систему влади із шахівницею:

Кличко ‒ король. Комарницький ‒ гравець. Депутати, чиновники, голови комісій ‒ фігури. А Палатний ‒ власник кімнати, де стоїть дошка. Він не веде партію публічно, але саме від нього залежить, хто гратиме, кого виставлять, а кого ‒ знімуть із гри.

Сам Палатний, як зазначається в сюжеті, не говорив із журналістами. У партії "УДАР" ситуацію не коментували. Водночас у Київраді лунали публічні запити щодо з’ясування його ролі у корупційних схемах міста, але Кличко тоді заявив, що "цим мають займатися правоохоронні органи".

Нагадаємо, що із 2020 року Борщагівська громада, яка межує з Києвом, витрачає значні кошти на придбання приватних дитячих садків та землі під ними, а продавцями виявилися люди, які, за даними журналістського розслідування Bihus.Info, раніше отримали цю ж землю від громади.


Читати "Моя Київщина" у Telegram