#

Вимушені переселенці отримають допомогу з житлом

10.04.2022 14:28
Вимушені переселенці отримають допомогу з житлом
Вимушені переселенці отримають виплати від держави

Переселенці, які звернуться за допомогою на проживання до 30 квітня, отримають її, починаючи з березня

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" з покликанням на сторінку "Міністерство соціальної політики України " у Facebook.

Міністр соціальної політики України Марина Лазебна повідомила, що Уряд ухвалив розроблене Мінсоцполітики рішення, відповідно до якого  допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам, які звернулися за її наданням до 30 квітня 2022 року, надається, починаючи з березня 2022 року. Міністр соцполітики розповіла:

Через широкомасштабну агресію Росії проти України мільйони людей зараз вимушено покинули свої домівки та перемістились в інші регіони України. Незважаючи на те, що ми розширили можливості для того, щоб стати на облік як внутрішньо переміщена особа ані технічних, ані людських ресурсів в громадах не вистачає на те, щоб швидко зареєструвати всіх переміщених.

Ми бачимо, що в багатьох місцях формуються черги на декілька тижнів. Працівники органів соціального захисту населення, територіальних громад та ЦНАПів роблять титанічну роботу. Із моменту введення воєнного стану вони вже зареєстрували в офлайн режимі через особисті звернення близько 900 тисяч внутрішньо переміщених осіб. 

На жаль, поки не запрацювала онлайн реєстрація внутрішньо переміщених осіб та онлайн звернення за допомогою на проживання через Портал Дія. Марина Лазебна додала:

Це пов’язано із тим, що інтегрувати в єдину систему різні інформаційні ресурси для того, щоб ідентифікувати людину та підтвердити факт її внутрішнього переміщення, достатньо складно. Зокрема, у випадках, коли людина була зареєстрована в одному місті, а фактично жила, працювала або навчалась в іншому місті. Крім цього, значна частина переселенців мають паперові паспорти, що також створює складнощі для забезпечення повністю автоматизованої інформаційної взаємодії.

Нагадаємо, що Міністр інфраструктури Олександр Кубраков розповів у соціальних мережах розповів, що на Київщині продовжують роботи з розчищення вулиць та відновлення дорожньої інфраструктури.

Читати "Моя Київщина" у Telegram