Як працює "Чудо-містечко" для літніх переселенців" на Київщині
Житло для літніх переселенців, які втратили свої будинки через війну, надають у межах благодійних програм БФ "Місія Хансена в Україні" Делла Лоя Хансена. У листопаді 2024 року на Київщині відкрили вже другу чергу "Чудо-містечка" для переселенців старшого віку, які втратили житло
Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на "Вікно Відновлення".
Hansen village Тарасівка — це перше "Чудо-містечко", яке створили у 2023 році.
Ми стартували з містечком Хансена в селі Тарасівка та місті Боярка. Ми завершили 461 будинок для 2000 людей. Сподіваємось, що до кінця наступного року ми матимемо 1000 будинків для 5 тисяч людей,
— зазначав Делл Лой Хансен, засновник Wasatch Group, благодійник та інвестор благодійних програм в Україні, виступаючи у травні 2024 року.
Містечко складається з:
- типових будинків із гаражем;
- двокімнатних квартир, зокрема частина з них — інклюзивні;
- трикімнатних квартир.
Також тут є унікальні чотириплекси для сімей, які опікуються прийомними дітьми.
У містечку, як інформував тодішній начальник Київської ОВА Руслан Кравченко, замешкали дитячі будинки сімейного типу із Донецької, Луганської, Запорізької, Херсонської, Сумської та Харківської областей, а також багатодітні родини, родини військових, люди з інвалідністю, які вимушено покинули свої домівки.
У будинках переселенці можуть безоплатно проживати до 5 років, ВПО сплачують лише за комунальні послуги. Кожна оселя умебльована, мешканцям також надали посуд і побутову техніку.
Крім житла, містечко має інфраструктуру. Зокрема в липні 2024 року містечко Хансена Тарасівка відкрило Club House HansenVillage.
Комплекс складається з:
- басейну;
- дитячого садка;
- кінотеатру;
- тренажерного залу
- салону краси;
- кафе.
Також у Club House HansenVillage працюють психологи та соціальні працівники.
"Чудо-містечко" має 12 укриттів та аптечний пункт, клініку і початкову школу. У вересні 2025 року тут заплановане відкриття школи English Immersion Academy.
Станом на листопад 2024 року в "Чудо-містечку" мешкали майже 1500 людей.
Також у Club House HansenVillage працюють психологи та соціальні працівники.
"Чудо-містечко" має 12 укриттів та аптечний пункт, клініку і початкову школу. У вересні 2025 року тут заплановане відкриття школи English Immersion Academy.
Станом на листопад 2024 року в "Чудо-містечку" мешкали майже 1500 людей.
Містечко Хансена для літніх переселенців у Колонщині
Соціальний проєкт Hansen Village — це також перша у своєму роді громада для українців — переселенців старшого віку.
Містечко Хансена для літніх переселенців складається зі 119 індивідуальних одно-, дво- та трикімнатних квартир, включаючи спеціальні будинки для людей з інвалідністю. Це новий дім для вже 170 ВПО.
Кожне обійстя має присадибну ділянку. Мешканці можуть вирощувати для себе городину і мати терапевтичний спосіб зв’язку з природою.
Для мешканців також збудували клубний будинок, де є кінотеатр, їдальня, салон краси, спортивна зала, бібліотека. Також у містечку працює фельдшер та реабілітолог, є укриття.
Як інформував тодішній начальник Київської ОВА Руслан Кравченко, проживання тут безкоштовне та довічне.
У листопаді 2024 року в Колонщині відкрили другу чергу "Чудо-містечка". В урочистостях також взяла участь пані Посол США в Україні Бріджит Брінк. Вона підкреслила важливість проєктів, які повертають надію тим, хто втратив усе через війну.
18 листопада 27 людей старшого віку отримали ключі від своїх нових домівок. Як зазначалося в повідомленні фонду, до кінця грудня ще 91 людина, серед яких самотні літні люди та подружжя, отримає ключі від нових будинків.
Наразі на сайті проєкту повідомляють, що кількість заявок значно переважає кількість можливостей, тому, на жаль, БФ "Місія Хансена в Україні" поки що не зможе допомогти новим заявникам.
Нагадаємо, що індустріальний парк у Бучі отримав 150 мільйонів гривень на розбудову.
Читати "Моя Київщина" у Facebook