#

За межею бідності: 63% сімей Київщини вважають себе бідняками

30.06.2018 09:28
За межею бідності: 63% сімей Київщини вважають себе бідняками

Оцінюючи свій рівень доходів в минулому році, вважали його достатнім і робили заощадження 3% опитаних сімей Київської області, достатнім, але заощаджень не робили - 73% домогосподарств. Частка сімей, які постійно відмовляли собі в найнеобхіднішому, крім харчування склала 24%

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" з посиланням на  прес-службу Головного управління статистики Київської області.

Більшість респондентів (99,8% домогосподарств), щоб не відчувати себе бідними, вважали достатнім рівень середньодушового грошового доходу понад 4000 грн. в місяць, з них 87% домогосподарств - понад 5000 грн., 59% домогосподарств - понад 9000 грн.

На питання, який розмір середньодушового щомісячного грошового доходу відповідає майновому становищу середнього класу 83% домогосподарств вказали дохід понад 14000 грн., З них 44% - більше 22000 грн.

За самооцінці матеріального добробуту віднесли себе до бідних 63,1% опитаних домогосподарств, до небідних, але ще не представників середнього класу - 36,7%, до представників середнього класу - 0,1%, до багатих - 0,1% домогосподарств.

Частка сімей, які вважали, що їхнє матеріальне становище за останній рік погіршилося, склала 45%, залишилося без змін - 51, покращився - 4%.

Роблячи прогнози на 2018 рік, вважали, що їхнє матеріальне становище покращиться - 5% домогосподарств, погіршиться - 35%, залишиться без змін - 60%, в той час як в попередньому році так вважали відповідно 11%, 45% і 44% домогосподарств.

Респонденти розглядали перспективи розвитку економіки України на 2018 рік такими чином: вважали, що цей період буде сприятливим 0,3% домогосподарств, сприятливим, але не в усьому - 15,2%, без будь-яких відчутних змін - 35,0%, несприятливим , але не в усьому - 25,4%, несприятливим - 24,1% домогосподарств.

Пріоритети в оцінці респондентами життєвих цінностей не змінилися. Серед запропонованих варіантів оцінки різних життєвих цінностей найбільшою за ступенем значущості вважали, як і раніше, здоров'я 81% опитаних домогосподарств, на друге місце поставили сім'ю та дітей - 65% домогосподарств, на третє місце - впевненість у завтрашньому дні - 47% домогосподарств.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Теги: