#

За позовом броварських прокурорів державі передадуть сільськогосподарську продукцію на понад 12 млн грн

27.09.2023 13:50
За позовом броварських прокурорів державі передадуть сільськогосподарську продукцію на понад 12 млн грн
Фото з мережі Інтернет
За позовом прокурорів Броварської окружної прокуратури суд визнав недійсним договір про надання сільськогосподарських робіт і додаткові угоди до нього

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на пресслужбу Київської обласної прокуратури.

Також рішенням суду з державного та приватного підприємств стягнуто в дохід держави всю отриману за правочинами сільгосппродукцію вартістю понад 12 млн грн.

Прокурори у суді довели, що в 2020 році державне підприємство, в порушення законодавства про публічні закупівлі, уклало договір підряду з приватним підприємством про надання сільськогосподарських робіт. Згодом підписали додаткову угоду, якою повністю змінено текст та суть первинного договору.

Фактично нова редакція договору підряду є прихованим договором про спільну діяльність, і його укладення потребувало погодження з Фондом державного майна України.

На його підставі підрядник отримав 90% продукції, вирощеної на землях державної власності, а держпідприємство – 10%. Відтак держава опинилася у невигідному становищі.

З огляду на порушення законодавства прокуратура стала на захист інтересів держави. Господарський суд Київської області задовольнив позовні вимоги прокуратури в повному обсязі.

Нагадаємо, що посадовець патрульної поліції вимагав хабар за безперешкодне транспортування лісоматеріалів трасою Житомир-Київ.

Читати "Моя Київщина" у Telegram