#

Живеш в селі – живи в садибі: нові правила від Міністерства регіонального розвитку

04.05.2018 15:12
Живеш в селі – живи в садибі: нові правила від Міністерства регіонального розвитку

У сільських населених пунктах з чисельністю населення до 1 тисячі осіб дозволяється лише садибна забудова

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" з посиланням на Gazeta.ua.

В Україні пропонують встановити максимальну поверховість житлової забудови населених пунктів в залежності від чисельності їх населення.

"Сьогодні все частіше українські міста і села починають втрачати свій існуючий вигляд. Сільська місцевість забудовується як у містах, хоча не має достатньої інженерної підготовки для цього. А міста перетворюються на кам'яні джунглі. Щоб зробити простір більш комфортним для жителів як у містах, так і в селах у нових ДБН вводяться обмеження щодо житлової забудови населених пунктів залежно від їх класифікації та кількості населення", — написав у Facebook заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе.

Таким чином, у сільських населених пунктах з чисельністю населення до 1 тис. осіб дозволяється лише садибна забудова. У селах понад 1 тис. осіб - садибна забудова і багатоквартирні будинки висотою до12 м. Тобто до 4-х поверхів.

У селищах міського типу допустима садибна забудова і багатоквартирні будинки заввишки до15 м- до 5-ти поверхів.

У містах з чисельністю населення до 50 тис. осіб дозволяється розміщувати садибну забудову і багатоквартирні будинки до27 м. Тобто будувати будинки до 9-ти поверхів. У містах з населенням 50-100 тис. - садибну забудову і багатоквартирні будинки до48 м(до 16 -ти поверхів).

Максимально допустима висотність багатоквартирної забудови у містах з чисельністю населення понад 100 тис. осіб встановлюватиметься документацією по просторовому плануванню.

Читати "Моя Київщина" у Telegram