#

Знищення Радіопередавального центру у Броварах: активісти вимагають від генпрокурора розслідувати участь у злочині нардепа Гунька

21.05.2021 14:38
Знищення Радіопередавального центру у Броварах: активісти вимагають від генпрокурора розслідувати участь у злочині нардепа Гунька
Анатолій Гунько - фігурант гучного злочину

Сьогодні, 21 травня, під стінами Офісу генпрокурора України громадськість Київщини та ГО "За краще життя сьогодні" провела пікет з вимогою проведення ефективного розслідування кримінальних проваджень, пов'язаних з розкраданням земель ДП "Радіопередавальний центр" у Броварах. Зокрема, активісти вимагали притягнути до кримінальної відповідальності головного фігуранта щодо відчуження земель нардепа від "Слуги народу" Анатолія Гунька.

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина".

"Порушені кримінальні провадження велись неефективно, частина фігурантів отримали підозри, скеровані до суду. Інші фігуранти після перебування у СІЗО вийшли на свободу навіть без оголошення підозр. Матеріали проваджень закривались у зв'язку з недостатністю доказів. Зокрема, вказані факти стосуються головного фігуранта вищевказаних кримінальних проваджень Анатолія Гунька, який, після перебування в СІЗО вийшов на свободу вимагаючи компенсації від держави у сумі 10 млн. грн.», - зазначив член ГО "За краще життя сьогодні" Юрій.

Пікетувальники вимагають з'ясувати законність закриття кримінальних справ та правомірних дій процесуальних керуючих і повідомити результати розгляду у суді вказаних кримінальних проваджень, зокрема де вони наразі знаходяться на розгляді. Громадськість просить генерального прокурора України Ірину Венедіктову взяти під особистий контроль розгляд вказаних питань а в разі виявлення порушень поновити розслідування.


Як ми писали раніше, Гунько був фігурантом гучного земельного скандалу у Броварах. У 2013 році місцеві депутати з подачі мера міста Ігоря Сапожка проголосували за передачу у приватну власність земель ДП "Радіопередавальний центр". Зауважимо, що на цій території знаходилося унікальне електронне обладнання та вишка (комплекс "Борей"), які входили до оборонної системи України. Саме довгохвильовий радіопередавач "Борей" мав здатність транслювати українські частоти на далекі відстані, але все обладнання після передачі структурам Поліщука було знищено. А менше ніж за рік Росія окупувала Крим і розв’язала війну на Донбасі. Наразі непідконтрольні Україні території отримують контент лише від країни-агресора.

Більшість ЗМІ сходяться на тому, що Гунько є людиною відомого бізнесмена Віктора Поліщука. Родині останнього належить мережа магазинів "Ельдорадо", а також ТРЦ "Гулівер" і скандальний збанкротілий банк "Михайлівський". Список був би не повним без згадки численного будівельного бізнесу. І найцікавіше - дружина Поліщука Лілія Рєзвая - є племінницею Світлани Медвєдєвої, яка у свою чергу є дружиною експрезидента Росії Дмитра Медвєдєва.

Читати "Моя Київщина" у Facebook