#

Журналісти встановили ймовірних вбивць полковника СБУ Теліженка під час окупації Бучі (ВІДЕО)

28.05.2024 08:48
Журналісти встановили ймовірних вбивць полковника СБУ Теліженка під час окупації Бучі (ВІДЕО)
Олексій Теліженко

Журналістам вдалося встановити російських військових, які, ймовірно, причетні до викрадення, знущань, катувань та вбивства полковника Служби безпеки України Олексія Теліженка під час окупації Бучі у березні 2022 року

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на "Радіо Свобода".

Ймовірних відповідальних вдалося знайти завдяки викраденим нагородам полковника Теліженка, які зараз, ймовірно, експонуються в так званому музеї бойової слави спецназу Росгвардії "Кузбас", та професійним провалам високопоставлених псковських розвідників, які використовували телефон вбитого полковника СБУ для координації своїх дій на окупованій Київщині у березні 2022 року. У цьому ж російському музеї перебувають й інші речі, які також, ймовірно, належали Олексію Теліженку.

За даними розслідування "Радіо Свобода", 6 березня 2022 року полковника СБУ Олексія Теліженка схопили російські військові на території його будинку в окупованій Бучі. Найімовірніше це вчинили військові 27-го окремого загону спецназу Росгвардії "Кузбас", який дислокується у сибірському місті Кемерово. Як розповідають свідки: над Теліженком знущалися, його тримали голим на морозі.

Невдовзі після затримання полковника СБУ Теліженка вивезли до лісосмуги на околиці Бучі та кинули зв’язаним до ями. Там його продовжили допитувати та катувати військові з іншого російського підрозділу. Внаслідок отриманих важких травм Теліженко невдовзі загинув.

Тіло закатованого полковника Теліженка було виявлене восени 2022 року. Його вдалося ідентифікувати, зокрема завдяки нашивці Національної академії СБУ, де Теліженко довгий час працював на посаді помічника ректора.

Лісосмуга, де виявили тіло Теліженка, була одним із місць катувань та убивств, які скоювали російські військові під час окупації Київщини у лютому-березні 2022 року. Там наразі знайшли дев’ятьох убитих чоловіків, більшість із них ‒ цивільні. У цьому районі був розташований штаб 76-ї десантно-штурмової дивізії із Пскова.

На основі свідчень очевидців, неопублікованих раніше російських документів, верифікації архівних фото та відео матеріалів, а також отриманих від джерел в українських спецслужбах даних трафіку та моніторингової інформації мобільного телефону Теліженка, журналісти встановили, що до вбивства полковника СБУ ймовірно причетні високопоставлені російські військові зі 175-го окремого розвідувального батальйону із Пскова, що входить до 76-ї десантно-штурмової дивізії, а саме:

  • заступник командира 175-го ОРБ, капітан Каскулов Аслан Юрійович;
  • заступник начальника штабу 175-го ОРБ, капітан Глушенков Ярослав Олександрович;
  • начальник РЕБу 175-го ОРБ, капітан Дрога Сергій Федорович.

Журналісти намагалися декілька разів зателефонувати до Каскулова та Дроги, щоб дізнатися їхню позицію, але жодного разу вони не взяли слухавку. Інший офіцер, який теж, ймовірно, причетний до вбивства Теліженка, капітан Глушенков загинув у вересні 2022 року на окупованій Херсонщині.

Олексій Теліженко із 2006 року працював в Національній академії СБУ у Києві. Пройшов шлях від курсового офіцера, який опікувався підготовкою майбутніх співробітників СБУ, до помічника ректора. У 2016 році Теліженко добровільно пішов в АТО. Працював над поверненням українських громадян, котрі добровільно відмовились від своєї подальшої діяльності в угрупованнях "ЛДНР". У 2017, 2018 та 2021 роках полковник Теліженко готував курсантів Національної академії СБУ до військових парадів з нагоди Дня Незалежності України.

Загалом Олексій Теліженко провів на військовій службі 27 років. Відзначений різноманітними військовими нагородами, зокрема відзнакою президента України "За участь в АТО".

Нагадаємо, що на Донеччині від артобстрілу загинув воїн із Бучі Ігор Блажко.


Читати "Моя Київщина" у Telegram