#

З'явились подробиці бізнесу активного на Бориспільщині нардепа Федієнка

29.05.2024 15:58
З'явились подробиці бізнесу активного на Бориспільщині нардепа Федієнка
Олександр Федієнко

Олександр Федієнко у своїй фінансовій діяльності тісно пов'язаний із бізнесом у рф

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на "One news".

Федієнко володів підприємством виготовлення молочної продукції "Галактон" (йому належали 100% акцій компанії), 95% якої наразі належать "Данон росія", що була націоналізована владою Путіна торік.

Свого часу він зареєстрував ТОВ "Рапіра", яке виробляло модель Rapira R2-AP1-F2 (це радіомаршрутизатори мобільного зв'язку) для НВО "Рапіра", оборонного підприємства рф.

Коли в листопаді 2023 року голову Держспецзв'язку Юрія Щиголя запідозрили в розкраданні 62 мільйонів гривень, Федієнко разом із нардепом Михайлом Крячком просили дозволу взяти Юрія на поруки. Така турбота про голову Держспецзв'язку, мабуть, викликана тим, що Федієнко просуває законопроєкт № 8087, який розширює повноваження державної служби настільки, що ставить її вищою за Генштаб і Міноборони.

Чи варто говорити, наскільки небезпечним під час війни буде існування служби Держспецзв'язку - монстра з майже необмеженими повноваженнями і з корупціонером у кріслі керівника?

Однак головною діяльністю Федієнка із його "поплічниками" Безуглою та Здебський є банальне заробляння на тендерах військового бюджету, чому вельми сприяла посада Безуглої.

У фахових колах переконані, що саме ці троє є лобістами компанії ТОВ "СЕЕ", яка за минулі роки отримала тендерів на 4 мільярди гривень. З боку Генштабу їм допомагали генерал-майор Володимир Коваль, заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України, та Віктор Назаров, який до 2019 року був першим заступником начальника Головного оперативного управління Генерального штабу ЗС України.

За деякими ознаками, саме Коваль сприяв перемогам на тендерах ТОВ "СЕЕ". А Назаров свого часу допоміг із просуванням системи "Дзвін-АС", яка мала стати автоматизованою системою центру оперативного керівництва Збройними силами України. Однак за 4 роки розробки і понад 600 мільйонів гривень витрат, так і не запрацювала, про що робив розслідування Бігус.Інфо. Угода йшла через компанію "Еверест Лімітед", яка й отримувала бюджетні кошти.

Завдяки скандалам та оприлюдненню інформації, Федієнку, Здебському та Безуглій неофіційно заборонили брати участь у будь-яких подальших тендерах, а близькі до них компанії відсторонили. Це було на рівні керівництва ЗСУ. А через два дні після такого рішення Мар'яна Безугла зважилася на публічну критику Генштабу ЗСУ і Валерія Залужного особисто.

Мар'яну Безуглу змістили з посади заступника комітету з безпеки ВР, і вона оголосила про вихід із партії та фракції "Слуга народу". Тобто, образилася, що не вийшло за рахунок скандального наїзду покерувати Генштабом і Міноборони. Сам же Юрій Здебський залишається у складі комітету з національної безпеки. Мабуть, разом з Олександром Федієнком підберуть собі іншого публічного партнера/партнерку і продовжать пошук шляхів участі в нечесних тендерах.

Нагадаємо, що заступник мера столиці Оленич отримав землю на Київщині через "підставних" осіб.

Читати "Моя Київщина" у Facebook