#

Заступник мера столиці Оленич отримав землю на Київщині через "підставних" осіб

29.05.2024 15:04
Заступник мера столиці Оленич отримав землю на Київщині через "підставних" осіб
Оленич Петро Сергійович

Під час керування землями Київської області Петро Оленич став власником чотирьох земельних ділянок у селі Богданівка Броварського району, які чиновнику "подарували"

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на "Problematic".

Після цілої плеяди розслідувань ЗМІ, близький до пана Кличка чиновник та корупціонер, Оленич Петро Сергійович отримав дві підозри та кримінальне провадження. Петру Оленичу загрожує 7 років ув'язнення.

Додамо, що Оленич Петро Сергійович з 2 квітня 2021 року – заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень у сфері цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації. У структурі КМДА він перебуває останні 7 років, три з яких обіймали посаду директора Департаменту земельних ресурсів — "ласого" місця, на якому за бажання та відсутності совісті можна добре збагатитися. Оленич – все життя чиновник, власного бізнесу він ніколи не мав. Але це не завадило йому "дорости" до способу життя, не порівнянного з життям державного службовця. Виявляється, це не дуже складно, якщо півжиття відповідатиме за управління землями комунальної та державної власності.

20 квітня 2015 року Петра Олєнича призначено виконувачем обов'язків начальника Головного управління Державного земельного агентства в Київській області. Це сталося саме після того, як його, начальника ГУ Держземагентства у Сумській області, звинуватили у дерибані на користь голови Сумської облдержадміністрації Володимира Шульги 110 гектарів землі під Сумами. Саме під час керування землями Київської області Петро Оленич став щасливим власником чотирьох земельних ділянок у селі Богданівка Броварського району. Але ні, він їх не купив за зарплату чиновника, йому подарували.

Усі чотири ділянки розміром по 0,15 гектарів перебувають поруч на одній вулиці Новобогданівській та мають номери 10, 11, 17 та 21. Оленич Петро Сергійович отримав їх у власність протягом одного тижня — з 20 по 28 січня 2016 року, коли він уже майже рік керував Головним управлінням Держземагентства Київщини. Дарувальниками виявилися чотири фізичні особи: Погребняк Ірина Сергіївна 1994 року народження, Мельниченко Людмила Олегівна 1992 року народження, Примак Олексій Юрійович 1990 року народження та Карпенко Яна Олександрівна 1991 року народження. Усі проживають у мікрорайонах Троєщина та Воскресенка у Києві. І всі ці люди отримали у приватну власність державні земельні ділянки у селі Богданівка за два місяці до того, як усі разом вирішили їх подарувати Петру Оленичу – троє з них було зареєстровано 5 листопада 2015 року та четверте – 23 грудня.

Цікаво, чи не так? Молоді люди віком від 21 до 26 років, які ніяк не пов'язані між собою і з самим Петром Оленічем, отримавши з державної у приватну власність розміщені поруч на одній вулиці в одному селі земельні ділянки загальною ринковою вартістю близько 33 000 доларів США, разом вирішують подарувати їх керівнику Київського обласного управління Держземагентства. Десь чули вже про таку благодійність?

Виглядає все так, що Петро Оленич, як вигодонабувачі цієї історії, використав своє службове становище з метою особистого збагачення, вивівши 6 тисяч квадратних метрів землі з державної власності у приватну підставну особу, яка потім їх мало не одного дня переписала на Оленіча. Дані земельні ділянки присутні у його декларації, але там делікатно не вказано джерело їх отримання. Також делікатно, до речі, чомусь не вказано у біографії Петра Оленіча на офіційному сайті Київської міської державної адміністрації про його перебування в.о. начальника Київського обласного Держземагентства. Невже саме через історію із земельними подарунками? Сподіваємося, що НАЗК та НАБУ все ж таки зацікавляться цим.

Нагадаємо, що судді з Київщини Потапенко і Дудар повернулись до виконання обов'язків.

Читати "Моя Київщина" у Telegram