#

Історія з Гуньками триває: як сидиться нардепу

23.10.2023 08:00
Історія з Гуньками триває: як сидиться нардепу
Колаж "Моєї Київщини"

Одним з найбільш стрімких політичних падінь на Київщині стала історія родини Гуньків. Дружину – Наталію Гунько – в травні звільнили з посади Київської облради. Чоловіка – Анатолія Гунька – в серпні відправили за решітку. Де зараз Анатолій Гунько та як триває досудове розслідування у кримінальному провадженні, читайте у сьогоднішньому матеріалі "Моєї Київщини"

У серпні 2023 року НАБУ та СБУ спіймали нардепа Анатолія Гунька та його спільників Ігоря Калініченка та Володимира Івасика на отриманні хабаря за виділення землі, коли вони отримували перший транш – 85 тис доларів. За даними слідства, за гроші Гунько обіцяв бізнесмену допомогти отримати в оренду державні землі, що належать Національній академії аграрних наук. Зокрема, йшлося про ДГ "Тучинське", яке розташоване в селі Тучин Рівненської області. Як стверджував прокурор, за кожен 1 га землі необхідно було сплатити 130 доларів. Загалом йшлося про 1700 га за 221 тис доларів.

8 серпня нардепу повідомили про підозру за статтею про одержання неправомірної вигоди (ч. 4 ст. 368 ККУ), а вже 9 серпня Гунька посадили у СІЗО на два місяці із можливістю вийти під заставу 30 млн грн. За отримання хабаря йому загрожує до 12 років в’язниці з конфіскацією. 10 серпня голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія повідомив про виключення Гунька з фракції. Утім, нардепом він залишився.

Читайте також: Російський сморід над Київщиною: як вплине арешт Гунька на політрозклади в столичному регіоні

Адвокати нардепа вимагали змінити запобіжний захід на цілодобовий домашній арешт, бо "стан здоров‘я Гунька унеможливлює його перебування під вартою без надання допомоги", або зменшити розмір застави із 30 мільйонів гривень, до 5,3 мільйона.

Сам Анатолій Гунько також просив змінити йому запобіжний захід, зважаючи на нібито незадовільний стан здоров’я.

"Коли мені обирали запобіжний захід, то прокурор завищив мінімум у 10 разів мій майновий стан. Щодо лікування мого, то воно мені вартує 20-25 тисяч гривень щомісяця. Я прошу, беручи до уваги мій стан здоров‘я, обрати запобіжний захід не пов‘язаний з триманням під вартою, щоб я міг вести те життя, яке збереже мій трансплантат та моє життя в цілому", - сказав нардеп.

Питання щодо майнового стану Гунька, м’яко кажучи, дискусійне. Власне, і в суді на ці аргументи не пристали. 29 серпня Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила без змін запобіжний захід. Наразі здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні.

Через два місяці постало питання про продовження запобіжного заходу. Як повідомили "Моїй Київщині" у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі, 4 жовтня суд продовжив строк дії запобіжного заходу Гуньку у вигляді тримання під вартою. Утім, розмір застави зменшили до 10 млн грн.

Прокуратура оскаржила рішення суду щодо розміру застави в апеляційному порядку, але станом на сьогодні апеляційна скарга прокурора САП ще не розглянута.

Утім, попри зменшення застави, не схоже, що Анатолій Гунько вийде найближчим часом. Вочевидь, його розрахунок вибудовується на тому, щоб дочекатися нових рішень в суді і все ж таки спробувати змінити запобіжний захід. Чи вдасться це, ми побачимо згодом.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Антон Болбочан
журналіст