#

Фарбований лис: хто очолив напрямок медицини в Київській облраді

15.02.2024 08:00
Фарбований лис: хто очолив напрямок медицини в Київській облраді
Андрій Кріпак

У Київській обласній раді знову ротації кадрів. Цього разу в керівництві постійних комісій. Стало відомо, що головою постійної комісії з питань охорони здоров'я, материнства, дитинства, соціального захисту населення та пенсіонерів очолив скандально відомий ексочільник Крюківщинської сільської ради, а нині депутат КОР Андрій Кріпак. Хто такий і чим "дихає" Кріпак та чому у кріслі голови опинилися людина м’яко кажучи далека від медицини, читайте у сьогоднішньому матеріалі "Моєї Київщини"

Політична невибагливість дозволила Андрію Кріпаку просуватися по кар’єрних сходах. До "пришестя" у КОР від "слуг" він 11 років керував Крюківщинською сільською радою. Був головою 2009 року (підсидів ексголову Сазановича, який врешті звільнився "за власним бажанням"), а на виборах 2010 року Кріпак отримав перемогу і очолив сільську раду вже за списком "Партії регіонів". Після Революції Гідності спритно перефарбувався й знову виборов крісло голови сільської ради від партії "Європейська Солідарність". До Київської обласної ради ввійшов вже під брендом "Слуга народу".

Із ім’ям Кріпака пов’язано чимало скандалів, пов’язаних із приватизацією земель та водойм у селі Крюківщина, забудовою села та фінансовими махінаціями. Нинішній депутат відкрито та небезуспішно кришував бізнес своїх друзів та залякував і погрожував незгодним з його політикою. Проти нього відкривали понад 70 різних справ за різні порушення, які швидко й успішно закривали.

2016 році Кріпак опинився у центрі журналістського розслідування у програмі "Люстратор" на телеканалі "2+2". Журналісти з’ясували, що Кріпак здав в оренду на 49 років одне з озер у Крюківщині своєму куму, начальнику місцевого "ЖЕКу" Олександру Буряку. Той порушуючи норми, огородив озеро парканом і не пускав до нього місцевих жителів. Також, за словами журналістів, Андрій Кріпак на будівництві дитячого садочка "Барвінок" "відмив" майже 6 млн грн. Окрім того, у програмі йшлося про незаконне збагачення Андрія Кріпака завдяки наданню дозволів на забудову у Крюківщині.

2019 року прокуратура Київської області оголосила про підозру Андрію Кріпаку через невиконання заборони суду на розробку детальних планів багатоквартирної забудови в Крюківщині до рішення суду по суті. Незважаючи на рішення суду, Кріпак затвердив кілька детальних планів на земельних ділянках площею понад 5 гектарів.

Того ж 2019 року в медіа з’явилася інформація, що Кріпак організував у Крюківщині незаконний злив відходів. Просвердливши дірку в магістральній каналізаційній трубі обласного значення, начебто його фірма незаконно зливає відходи з вигрібних ям, за викачування яких люди платять гроші. Ба більше, саме ця компанія на той час була монополістом на надання послуги з викачування стоків в селі.

Ще одна скандальна історія – пов’язана з озером у Крюківщині, довкола якого, під виглядом очищення водойми, зменшили прибережну зону, а потім там збудували котеджне містечко.

Як відомо, проти Кріпака за період його перебування на посаді голови сільради порушили понад 70 кримінальних справ у різних правоохоронних органах (поліції району та області, прокуратурі району та області, Генпрокуратурі). Утім, Кріпак "підстрахувався" й свого часу безкоштовно роздав земельні ділянки у Крюківщині  суддям, прокурорам, посадовцям СБУ, депутатам ВР, міністрам та навіть злодіям в законі. За ними не заржавіло, як то кажуть, тому справи проти Кріпака закриваються, й іноді навіть без розслідувань.

Завдяки щільній "співпраці" влади (зокрема й Андрія Кріпака) і забудовників Крюківщина нагадує спальний район столиці з тією різницею, що в ньому немає шкіл, садочків, лікарень, каналізації, а частина води в свердловинах не придатна для пиття.

Як відомо, у Крюківщині працює всього одна школа. Через велику кількість учнів заняття проводяться у дві зміни. Деякі класи розташовані в коридорах, є навіть клас із нумерацією "Ж". Навчання деяких молодших класів проходить у будівлі, що зовні нагадує гараж. Відзначимо, що на початку 2000-х на масиві Оришки генпланом було заплановано будівництво дитячого садка і початкової школи. Для цього була виділена ділянка в один гектар, проте пізніше рішенням Крюківщинської сільради цільове призначення землі було змінено під індивідуальну забудову. Що цікаво, цю землю Кріпак записав на тещу – Ларису Єропаєву. Вона має діючий бізнес в окупованому Криму, декілька земельних ділянок та нерухомість. До того ж, нерухомістю та землею у Криму володіє дружина Кріпака Юлія. Усе це є в його декларації.  

Разом із багатьма іншими однопартійцями зі "Слуги народу" у квітні 2021 року під час суворого локдауну Кріпак брав участь у масовій зустрічі політиків у заміському комплексі KNZS. 2023 року був серед тих депутатів, хто намагався саботувати рішення про припинення повноважень ОПЗЖистів.

Із початку повномасштабного вторгнення одним із перших виїхав у Португалію, але згодом повернувся й тепер імітує "плідну" роботу в КОР.

На офіційному сайті Київської обласної ради в документі про склад постійних комісій станом на 15 січня цього року головою постійної комісії з питань охорони здоров'я, материнства, дитинства, соціального захисту населення та пенсіонерів значиться Андрій Кріпак. Тож виникає певний дисонанс між посадою, яку займає людина, та її біографією. Утім, подейкують, що крісло голови цієї постійної комісії спеціально для Кріпака "організував" нинішній в.о. голови Київської обласної ради Ярослав Добрянський. Кажуть, вони давні друзі. Тимчасовий очільник КОР давно підтримував Кріпака та, ймовірно, до партії "Слуга народу" той потрапив саме з подачі Добрянського.

Очевидно, Андрій Кріпак людина від медицини далека, але й про медицину не йдеться. Йдеться про відмивання коштів й дерибан землі, а вже в цих питаннях він не профан. Що цікаво, усюди, де влада зацікавлювалася землею, у складі тимчасових комісій завжди був Андрій Кріпак, який уважно та "правильно" вивчав питання…

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Антон Болбочан
журналіст