#

Очима містян: як живеться в Ірпені, Обухові й Українці

31.10.2019 06:01
Очима містян: як живеться в Ірпені, Обухові й Українці

Інформаційне агенство "Моя Київщина" продовжує серію матеріалів за результатами опитування мешканців столичного регіону щодо якості життя в їхніх населених пунктах. У центрі уваги цього разу опинилися проблеми, що найбільше турбують жителів Обухова, Українки, а також Ірпеня

Ірпінь

Як відомо, місто розташоване в Київській області на відстані всього 7 км від столиці. Відтак, охочі втекти від загазованого Києва та забезпечити собі комфортне заміське життя на лоні прекрасної природи, міцно вкорінюються в Ірпені. Чи є Ірпінь вартим найменування "українська мрія" за аналогом до американської, спробуємо розібратися. Передусім, варто зазначити, що враховуючи те, що місто має всі умови для забезпечення високого рівня проживання своїм жителям, суворі реалії говорять зовсім про інше. Насамперед, слід сказати про те, що одноголосно опитані зауважують втрату Ірпенем статусу прекрасного курортного міста. Здавалося б, що тут поганого? Росте, розвивається… Але, як стверджують місцеві жителі, у великому перенаселенні, засиллі новобудов та незаселених (дорого!) будинків майже немає нічого хорошого. Над тими, хто хотів утекти від хаотичної та такої гомінкої столиці, фактично познущалися, адже Ірпінь став напрочуд шумним. У місті активно розпродують землю та знищують ліси, аби на звільненій ділянці збудувати чергову багатоповерхівку. Щодо життя в Ірпені, то учасники опитування також наголошували на критичному невдоволенні зведенням подібних будівель й у приватних секторах. А кого влаштовуватиме примусове знесення?! Дійшло й до того, що новобудова зависочіла на відведеній для школи земельній ділянці. Посягнули на святе, адже проблема забезпечення якісною освітою мешканців Ірпеня надзвичайно актуальна. У школах катастрофічно не вистачає місць: діти вимушені навчатися позмінно та в переповнених класах. У садочках ситуація також не краща. Всього-на-всього три комунальні дошкільні навчальні заклади на все місто, що, звісно, дуже мало. У чергу слід ставати, як тільки народиться дитина. А далі сподіватися, що поталанить… Як зауважують опитані, на знесенні приватних будинків сповна наживався колишній мер Ірпеня Володимир Карплюк, зокрема чимало мешканців міста вбачають корупційну складову у вирішенні земельних питань. "Крадій та ошуканець не може вдовольняти містян", - такі ласкаві слова лунали в сторону Володимира Карлюка. Проте, про нього згадували й незлим тихим та зазначали очевидні зміни на краще за час його каденції. Також містяни зауважили й погану комунікацію місцевої влади з громадою. У місті була створена муніципальна варта, що мала би уможливити більш безпечне проживання. Так, люди масово нарікають на бездіяльність правоохоронців щодо великої кількості безхатьків, особливо поблизу вокзалу.Також у місті чимало безпритульних бродячих псів. Окрім цього, в Ірпені процвітає наркоманія і алкоголізм, зокрема дитячий.
Містяни зауважують, що переважна більшість молоді їздить на роботу до столиці. Погоня за високою зарплатнею річ абсолютно не нова, тож залишається радіти, що жителі Ірпеня не виїжджають за кордон, а після щоденної зміни в Києві повертаються в рідне місто. В Ірпені поступово латають ями, але великі фури по кільцевій дорозі невпинно продовжують розбивати дорожнє покриття. Сміття майже завжди вивозять вчасно. Тож усе не так безнадійно.
Якщо не згадувати про жовто-багряну питну воду…

Обухів

У місті облаштували гарний парк, у центрі якого розташований фонтан. Тепер батьки мають місце для прогулянок із дітьми. Почали прибирати сміття, тож обухівчани надалі не скаржитимуться на нестерпний сморід. Активно проводиться ремонт дорожнього покриття. Поки що ситуація не зовсім втішна, але рух у правильному напрямку очевидний. Шкода, що це не стосується усіх чинників забезпечення комфортного проживання в населеному пункті.
Так, Обухів відомий цілодобовою торгівлею алкоголю. Місто вже традиційно займає "почесне" місце за показником алкоголізму. Це справжня біда для містян, адже зловживати алкоголем розпочинають переважно в дитячому та підлітковому віці. Величезна кількість нелегальних наливайок успішно функціонують у місті та схоже й не збираються припиняти свою діяльність.
Наркоманія із дитячим обличчям теж не дивина для Обухова, що навіть звучить страшно. Із страшною "епідемією", що калічить життя людей, потрібно боротися. Проте цього ніхто не робить.
Кричущою проблемою міста є й ігрові автомати. Відтак, чимало обухівчан уже потребують лікування від ігроманії…
Серед наболілих проблем опитані виокремлюють молодіжне безробіття, оскільки відсутність досвіду роботи та заощаджень, які є певною "подушкою безпеки", щоб пережити період негараздів, зумовлює чималий потік місцевих за кордон. Шукають кращої долі або ж просто їдуть туди, де зможуть жити, а не виживати.  

Українка

Безробіття серед молоді в цьому місті така ж актуальна проблема, як і в Обухові. Причини незмінні… Як показують результати опитування, позитивних змін в Українці не так і багато. Дещо покращили благоустрій: поставили лавки, сміттєві баки, доріжки виклали плиткою, а вздовж посадили дерева. Добудовують ринок та потроху ремонтують дороги, проте до дворів ще й досі черга не дійшла. Варто зазначити, що прибирання прибудинкових територій в Українці взагалі досить контрастне: або завжди вчасне, або майже відсутнє.
У центрі міста немає громадських туалетів, які, як наголошують опитані, терміново потрібні. В Українці катастрофічно необхідний ремонт старих будинків, що просто руйнуються на очах. Аварійні будівлі – справжня проблема для міста, вирішенням якої слід негайно зайнятися. Спортивний комплекс в Українці будують 20 років, але все ніяк не можуть довести справу до кінця.
Мешканці Українки висловлюють масове невдоволення медичною реформою та називають її справжнім геноцидом. У лікарнях міста процвітає корупція, про що неодноразово зауважували опитані. Також наркоманів та алкоголіків міста "кришують" правоохоронці.

Марина Венцурик, «Моя Київщина»

Читати "Моя Київщина" у Telegram