#

Біла Церква – зеленіє: як місцева "Звєзда" заручилася підтримкою партії президента під вибори мера

20.10.2020 09:00
Біла Церква – зеленіє: як місцева "Звєзда" заручилася підтримкою партії президента під вибори мера
Агітація у Білій Церкві

Найближчої неділі в Україні відбудуться місцеві вибори, що стануть фактично відправною точною децентралізації. Жителі територіальних громад обирають нову владу, яка буде працювати наступні п’ять років. Єдине місто Київської області, яке не підтримало на парламентських виборах кандидата від "Слуги народу", ризикує цього року позеленіти

Як нещодавно стало відомо, на місцевих виборах від партії "Слуга народу" на голову Білоцерківської ОТГ балотується виходець із кримінальних кіл – Дмитро Киришун (серед своїх має кличку "Звєзда"). Відразу після представлення Киришуна головою Білоцерківського осередку партії Зеленського громадськість була збентежена, адже таке рішення від обласного штабу було, м’яко кажучи, незрозумілим. Журналісти запитували в Олександра Дубінського, чи знає він та Служба безпеки партії біографію людини, якій довірили будувати партосередок у найбільшому місті Київщини. Останній у свою чергу повідомив, що кожен кандидат пройде праймеріз, тому партія виставить тільки найкращих. Схоже, пропустили… навмисно.

Детально про "заслуги" Киришуна перед громадою Білої Церкви, його біографію та членів команди одіозного персонажа можна ознайомитися за посиланням. 

Читайте також: Команда Киришуна: кого веде до влади в Білій Церкві одіозний спортсмен.

Зауважимо, що група білоцерківських бізнесменів цього року зробила ставку саме на Киришуна і вважає, що громада міста не зверне увагу на його кримінальне минуле. Зауважимо, що підготовкою до виборів спортсмен зайнявся ще влітку. Завдяки зв’язкам із Дубінським йому вдалося призначити головою Білоцерківської РДА Людмилу Мерзлюк – досить відому чиновницю на Рокитнянщині та Білоцерківщині. Жінка починала працювати податковим інспектором у рідному Рокитнянському районі, а за весь період служби займала різні посади в даній структурі.

Із 2005 року Мерзлюк почала працювати в Державній податковій службі Білої Церкви, яка в ході реформування неодноразово змінювала свою назву. Зауважимо, що жінка дослужилася до посади начальника управління податків і зборів з фізичних осіб Білоцерківської ОДПІ. У 2017 році стала на облік у Білоцерківський міськрайонний центрі зайнятості, після чого опинилася в Білоцерківській РДА, де керувала фінансовим відділом, а згодом стала головою.

Зауважимо, що чоловік Людмили Мерзлюк – правоохоронець. Свого часу Сергій Мерзлюк працював на різних посадах в управлінні по боротьбі з економічними злочинами, а після скорочення структури перейшов у Володарський відділ поліції, який очолює до цього часу. Як повідомляють джерела, свого часу родина Мерзлюків чинила тиск на дрібний та середній бізнес, обкладала даниною торгові точки в Білій Церкві, збираючи щонайменше по декілька тисяч гривень з одного підприємця в місяць.

Зауважимо, що саме це може бути поясненням наявності в декларації подружжя дорогих автомобілів, зокрема Audi Q7 та Mersedes-Bens Е200, що не відповідають офіційним доходам, а також 1,8 млн грн готівки. Окрім того, Людмила Мерзлюк отримує офіційно оформлену пенсію. За даними джерел порталу "Моя Київщина", у неї оформлена група інвалідності як ліквідатора аварії на ЧАЕС, але станом на 1986 рік їй було лише 11 років. Враховуючи, що документального підтвердження довідці поки немає, редакція звернулася з офіційним запитом до Пенсійного Фонду України.

Роль Людмили Мерзлюк у передвиборчій гонці Киришуна проста – жінка чинить тиск на сільських  голів, які очолюють населені пункти Білоцерківської ОТГ. Фактично "Звєзда", який не має жодного відношення до Білоцерківської РДА, проводить там зустрічі з сільськими головами, намагаються домовлятися за підтримку, а хто не йде на контакт – тому погрожує. В умовах чинного виборчого кодексу, посада старости не виборна, тому їх будуть призначати депутати громади з подачі голови. Зараз Киришун переконує, що саме він є фаворитом перегонів, тому дехто з представників населених пунктів уже погодився агітувати за одіозного "агротітушку".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тоталізатор: Біла Церква - місцеві вибори 2020, на кого ставимо?

Зараз серед усіх претендентів на голову Білоцерківської ОТГ немає жодного, хто гарантовано візьме в першому турі 50% голосів. А отже з високою імовірністю в Білій Церкві відбудеться другий тур виборів. Хто переможе - вирішать самі виборці. Але вони мають розуміти, за кого вони голосують…

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Анатолій Тихий
журналіст