#

Бучанська ОТГ: коли Федорук піде в народні депутати

19.09.2018 05:04
Бучанська ОТГ: коли Федорук піде в народні депутати
Швидше за все, Федорук використає створення Бучанської ОТГ для виборчої кампанії до Верховної Ради

Епопея зі створенням Бучанської об’єднаної територіальної громади нарешті завершилася – губернатор Київщини Олександр Горган підписав відповідне рішення й приїхав з ним на День Бучі. Мер міста Анатолій Федорук увійшов історію. Проте, що ж буде далі…

Як відомо, створення Бучанської ОТГ супроводжувалося багатьма скандалами. Спочатку ніяк не могли визначитися, яка ж громада має бути в Приірпінні? Чи-то Ірпінсько-Бучанська, чи-то кожна окремо. До того ж виявилося, що Гостомель теж претендує на власну ОТГ. Але після проголошення курсу децентралізації Федорук вперто взяв курс на самостійну громаду. Прийняття поправок до закону «Про децентралізацію», які дали змогу об’єднуватися навколо міст обласного значення без виборів, розв’язало Федоруку руку. Тепер проблема полягала тільки в тому, як умовити сусідів приєднатися до Бучі. І тут почалося…

Федорук почав активно кататися по навколишнім селам вішаючи солодку «локшину» на вуха місцевих жителів. Мовляв, приєднаєтесь до нас – і все у вас буде: золоті гори і молочні ріки. Але конкретно ні економічного обґрунтування ні реальних, неабстрактних відповідей на питання людей він дати не зміг. У Бабинцях процес приєднання ледь не призвів до кровопролиття, оскільки частина людей не хотіла до Бучі, а прагнула створити так звану «громаду рівних» з навколишніми населеними пунктами. Проте і тут Федорук зумів дотиснути. До слова, поговорюють, що заради створення громади Федорук відмовився від балотування до Верховної Ради, де б він зіштовхнувся з одіозним нардепом Ярославом Москаленком на окрузі №96.

І от день Бучі. На сцені стоять Горган і Федорук. Губернатор говорить про історичність цього моменту. Коли він поставить свій підпис на документах – громада буде офіційно створена.

«Але перед тим, як поставити цей підпис, я хочу Вам сказати, що це був складний шлях, який ми пройшли командою і не було б цього доленосно моменту, якби не було потужного сприяння і допомоги народного депутата України Ярослава Москаленка», - розсипається у похвалах своєму патрону Горган.

Читайте також: Інтимні подробиці життя Ляльки-Горгана: чим хотів похвалитися голова КОДА

Але чи правда було таке сприяння насправді? Особи, наближені до Федорука, розповідають, що з Москаленком у них були напружені стосунки протягом тривалого часу. На меру Бучі висіло (і досі висить) кілька кримінальних проваджень, і єдиним порятунком для нього став би мандат народного депутата. Він це розумів і готувався до виборів. Розумів це і Москаленко, який розумів загрозу Федорука – скандального але досить популярного політика зі своєю вотчиною – Бучею.

Почали домовлятися. Зрештою, все закінчилося тим, що ці двоє дійшли наступних домовленостей: Федорук відмовляється від балотування, але йому дають створити громаду. Після цього кримінальні справи якось ніби забулися і почався процес об’єднання. Доказом цього також є те, що це єдина громада на Київщині у 2018 році, яка зуміла об’єднатися. Притому, що, наприклад, проект іншого міста обласного значення Ржищева теж давно готовий, але його ніхто не підписує. Та й інші громади готові до створення, але в них не призначаються вибори. Об’єднатися дали тільки Бучі…

Багато хто говорить, що це об’єднання Федоруку потрібне тільки для того, аби отримати доступ до земель навколишніх населених пунктів, щоб передати їх під забудову. Адже в Бучі вільних земель практично не залишилося. Чи варто очікувати на розвиток цієї громади? Сумнівно.

За час мерства Федорука Буча, безумовно, змінилася. Але тротуарна плитка і облаштування зон відпочинку не є розвитком. Він так і не вирішив проблему водопостачання у місті (водоканал – у Ірпені), медичного забезпечення (лікарня на балансі Ірпеня) та навіть каналізації (тягнуть аж до Бортницької станції аерації на лівому березі Дніпра). Не віриться, що в навколишніх селах такий управлінець зможе навести порядок.

Але він може використати це для інших цілей. Знаючи хитрість Федорука, цілком імовірно, що він таки виставить свою кандидатуру до Верховної Ради. Та й оточення його говорить, що такі амбіції він має досі. І цим він точно скористається, якщо побачить послаблення свого «клятого» друга Москаленка. В такому разі об’єднання громади Федорук може вправно використати для своєї кампанії. Сумно, що ефективність ця не більше, ніж звичайне окозамилювання.

Микола Тицький, «Моя Київщина»

Читати "Моя Київщина" у Facebook