#

Політика на потім: як Москаленко "рейдернув" ДЮСШ на березі Дніпра

07.09.2020 08:02
Політика на потім: як Москаленко "рейдернув" ДЮСШ на березі Дніпра
Фото з мережі Інтернет

Ситуація навколо Вишгородської районної дитячо-юнацької спортивної школи з водних видів спорту тягнеться вже 16 років. У далекому 2004 році між Вишгородською районною державною адміністрацією та ТОВ "Фінбоу Днепр" був укладений договір про оренду земельної ділянки в межах Хотянівської сільської ради, на якій тренувалися спортсмени з водних видів спорту. Замість цього інвестор мав побудувати на території вітрильну школу. Однак замість її будівництва представники фірми намагаються ліквідувати останній дебаркадер, що належить навчальній спортивній базі. Що стало підґрунтям такого варварського захоплення землі, і хто стоїть за цим нахабним схематозом, у результаті якого страждають діти, розбиралася "Моя Київщина"

У Вишгороді наразі триває запекле протистояння депутатського корпусу місцевої райради спільно із керівництвом ТОВ "Фінбоу Днепр" проти громади, яка намагається відстояти збереження місцевої ДЮСШ з водних видів спорту, останній дебаркадер якої вперто хочуть ліквідувати.

Для обґрунтування хоч якоїсь необхідності фактичного знищення навчально-спортивної бази як завжди опираються на відпрацьовану схему про "аварійність, небезпечність та антисанітарію". Так, це загальна практика знищення та привласнення комунального майна.

Окрім цього, комісія сподівається на прикриття від "верхівки" (про неї - трохи нижче) та спирається на звіт, який невідомо ким зроблений навіть без відповідного кваліфікаційного сертифікату про аварійність. Вочевидь робили його "на ходу", без чіткого плану, тож просто не розраховували, що питання набере таких обертів.

Зауважимо, що мова йде саме про останнє нерухоме майно, яке би документально підтверджувало право власності навчально-спортивної бази на цю територію. За словами депутатки Вишгородської райради Тетяни Бражнікової, раніше на цій території була й інша нерухомість: будиночки для спортсменів, дебаркадери, вітрильні човни тощо.

Натомість школі в обмін на її законне право власності пропонують доволі сумнівну альтернативу.

Для цього 25 червня цього року виконавчий комітет Вишгородської мерії видав гучнослівне рішення "Про заходи щодо популяризації і підтримки вітрильного спорту у місті Вишгород", відповідно до якого ДЮСШ надали дозвіл на розміщення п’яти контейнерів та терасу площею 80 кв м на землях комунальної власності Вишгородської ОТГ. Таким чином, влада вирішила, що дитяча школа буде знаходитися у МАФі. Вишгородська ДЮСШ, схоже, претендує на те, щоб стати першим кочовим спортивним закладом в Україні.

Варто сказати, що вітрильну школу мали би побудувати на площі розміром 3,1 га пісків із земель державної акціонерної гідроенергогенеруючої компанії "ДніпроГідроЕнерго" у межах Хотянівської сільської ради Вишгородського району. 16 років тому ці землі взяло в оренду на термін 49 років ТОВ "Фінбоу Днепр" за орендну плату 1 822 грн щорічно з умовою індексації платежу за офіційними річними показниками інфляції. Тобто за всі роки користування вказаною землею "Фінбоу Днепр" сплатило до бюджету міста близько 30 тис грн - сума, яку сплатило ТОВ, відверто кажучи, мізерна.

Тому не дивно, що на думку депутатки райради Ірини Побідаш, одна з причин такої "мертвої хватки" з боку керівництва компанії полягає в уникненні реальної сплати оренди за цю землю. 

Важливий момент: у тексті договору було зазначено, що на час передачі земельної ділянки вона була вільна від будь-яких майнових прав та претензій третіх осіб, однак саму школу про будь-які договори оренди не проінформували. Ба більше, на думку депутата Київської облради, Президента Національної федерації академічного веслування 2014-2018 роках, члена НОК України 2015-2019 рр Володимира Власенка, цей договір оренди в цілому є грубим порушенням законодавства, адже його уклали без рішення сесії та ще й неуповноваженою на те особою – заступником голови райдержадміністрації Олександром Приходьком, який діяв на підставі невідомого розпорядження голови Вишгородської райдержадміністрації.

Зауважимо, що останні кілька років представники ТОВ "ФІНБОУ ДНЕПР" запевняли депутатів міської та районних рад, директора школи, тренерів, батьків спортсменів та їхніх дітей, що невдовзі буде підписаний договір, відповідно до якого в районі побудують школу водних видів спорту, у якій діти себе будуть почувати не тільки безпечно, але й комфортно.

Натомість за цей час були фактично знищені будиночки, на які спортивна база не встигла оформити право власності, та списано ще один дебаркадер. Стає цілком очевидним, що діяльність ТОВ, кінцевим тіньовим бенефіціаром якого є одіозний народний депутат, голова партії "За Майбутнє" на Київщині Ярослав Москаленко (директор цієї компанії - Євген Колганов - свого часу засвітився на посаді відповідального секретаря Київської обласної федерації тенісу, очільником якої був близький соратник і компаньйон Москаленка Сергій Ареф'єв), була спрямована на привласнення без перебільшень ласого шматочка землі.

Останньою "кісткою в горлі" став дебаркадер, на якому зберігається комунальне майно ДЮСШ з водних видів спорту для проведення тренувань та ремонту матеріальної частини. На списання останнього нерухомого майна школи до Вишгородської районної ради було надано подання.

Із цього приводу мешканці Вишгородської громади зібралися на мітинг. Тоді для стабілізації ситуації був оприлюднений нібито договір про передачу власності на землю або будівлю спортивній школі, однак виявилося, що він не має жодної юридичної сили.

Минулої середи, 4 вересня, на засіданні сесії Вишгородської райради, де були присутні 33 із 36 депутатів та генеральний директор ТОВ "ФІНБОУ ДНІПРО" Євгеній Колганов, депутати ухвалили рішення ліквідувати дебаркадер ДЮСШ, незважаючи на присутність тренерів школи, дітей-спортсменів, які там займаються, півторагодинні розмови та докази про необхідність відкладення даного рішення. Додамо, що представник ТОВ не приховував істинних намірів фірми та навіть обізвав Вишгородську ДЮСШ "жестянкою", яка заважає йому будуватися.

Пізніше депутат Вишгородської райради Володимир Головаченко оприлюднив результати голосування та назвав імена тих, хто був "За" та "Проти". І згадав про Москаленка.

Як пояснити таку зухвалу діяльність одіозного нардепа, який зараз веде на Київщині партію "За Майбутнє" в облраду? Це або самовпевненість, або розуміння того, що політичний проєкт "майбахів", про який ми писали нещодавно, приречений на провал. А отже, краще зараз "підняти" грошей, а політику залишити на потім. Діти та спорт у цю простеньку концепцію явно не вписуються... 

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Марія Мельничук
журналістка