#

Бюджетний баланс: чим "купили" депутатів Київської облради

31.05.2019 12:34
Бюджетний баланс: чим "купили" депутатів Київської облради

У четвер, 30 травня, коли Верховна Рада так і не проголосувала за відставку Кабінету прем’єра Володимра Гройсмана, 28 позачергова сесія Київської Обласної Ради проголосувала за внесення змін до обласного бюджету поточного року, прийнятого ще 20 грудня минулого року.

Причина затримки зі змінами до бюджету, як відомо, полягала у конфлікті між Київською обласною радою на чолі з представницею «Батьківщини» Ганною Стариковою та облдержадміністрацією. Ситуація вирішилася зміною керівництва облради на попередній сесії  обради, яка відбулася 17 травня.

Учорашня 28 сесія цього разу пройшла вже з попереднім анонсом на порталі облради та відбулася у великій сесійній залі із застосуванням системи персонального голосування «Рада», що дещо прискорило процес розгляду питань порядку денного.

У фракції  Опоблоку відбулася заміна: Романа Буковського, депутата-забудовника, який базується у Вишгородському районі (подейкують – він планує піти до Верховної Ради), замінив Олег Мазепа – колишній голова Васильківської райради за часів Януковича, а нині – бізнесмен. Цікаво що він з ходу став ще й головою постійної комісії з питань молоді та спорту.

До речі, чи не найбурхливішим став розгляд 7-го та 8-го пункту порядку денного: про кадрові зміни в складі постійних профільних комісій. Представники «Свободи» обурились тим, що при ротації імен керівників їхню фракцію позбавили пріоритету, а вони, мовляв були стримуючим фактором у протистоянні між фракціями «Батьківщини» та «БПП-Солідарність», на що представник останньої кинув репліку: а хиба справедливо, що «свободівська» фракція зі сімох депутатів очолювала три комісії, а у БПП (де депутатів понад два десятки) - жодного?

Загалом, політичні пристрасті в стінах обласної Ради буяють значно з меншим градусом протистояння, ніж у колег з парламенту. Тим не менш саме представник «Свободи» Ігор Домбровський висловив невдоволення спробою реваншу з боку вчорашніх політичних сил в країні, апофіозом чого, на його думку,  стали слова юриста Януковича Андрія Портнова (який нещодавно повернувся в країну), сказані ним в ефірі українського телеканалу, в котрого головною претензією до свого колишнього роботодавця був докір у тім, що Віктор Федорович не розігнав Євромайдан силою ще на першому етапі…

Його колега по фракції Ігор Сабій дещо заземлив політику на внутрішні справи облради, але теж не без історичних паралелей. Мовляв, події останніх двох тижнів у представницькому органі влади нагадують переворот, коли старий правитель пішов, а новий ще не набрався сил, чим й користуються васали на місцях…

Періодично у полеміку зі «свободівцями» вступав керівник фракції Опоблоку Олександр Качний, але попри ідеологічні розбіжності, баланс інтересів все ж таки був досягнутий, Це ж стосувалося і балансу в бюджеті. Так, депутатів обурило те, що на обласний бюджет навісили проведення аграрної виставки  з випічкою рекордного за розміром  караваю  (1,9 млн грн) – хоча це – суто комерційний захід та закупівля систем супутникової телефонії для «силовиків» невідомо якого відомства. Унаслідок цього було вирішено: переглянути цільове наповнення деяких програм на засіданнях профільних комісій, а потім і на наступній сесії,  .

А ось передостанній 41-й пункт порядку денного в останню мить загалом виключили з розгляду і також перенесли на наступну сесію. Стосувався він специфічних проблем діяльності закладів охорони здоров’я, у в зв’язку з проголошеною у країні реформою галузі.

«У колективах охорони здоров’я на місцях немає єдності щодо розуміння способу майбутнього фінансування галузі»,- зазначив причину переносу питання керівник регламентної комісії Роман Титикало, тож за його словами  тут є небезпека наломати дров.

«Важливо, що нарешті прийнято бюджет розвитку. Нарешті гроші підуть на потреби жителів області – на медицину, на соціальні програми, на допомогу учасникам АТО, на сільське господарство, культуру, спорт. На важливі сфери життя мешканців Київщини», – не без пафосу зазначив губернатор Олександр Терещук, підбиваючи підсумки бюджетної сесії.

Характерно, що загальний консенсус був знайдений не тільки у питанні фінансуванні нового керівництва облради і працівників КОДА, але й в питанні бюджетної підтримки для депутатів, що схоже і вирішило суперечки між губернатором і депутатським корпусу. Чи можна вважати це підкупом – питання до правоохоронних органів, але відтепер розподіл коштів в реалізації обласної програми «Турбота» став здійснюватися через депутатські фонди, що особливо важливо для народних обранців, чимало з яких подумують про майбутні вибори…

Олександр Воронін, «Моя Київщина»

Читати "Моя Київщина" у Telegram