Це болить нам усім: у Білій Церкві згадали про загиблих у Другій світовій війні
Сьогодні, 22 червня, одна із найсумніших дат за історію не тільки України, але й, мабуть, усього світу.
Саме цього дня у 1941 році Німеччина напала на СРСР, до складу якого входила Україна, і яка постраждала найбільше. В цей день віддають належне і прославляють ветеранів цієї війни, відзначаючи День пам'яті і скорботи. Утім поряд із війною 1941-1945 років не можливо не проводити аналогію з непроголошеною війною, яка вже 5 років триває на території України. У трагічні роковини про наслідки війни говорять багато, і прагнення в усіх одне - якнайшвидше настання миру.
Віддати шану полеглим у військових протистояннях до храму Преподобного Іллі Муромця, що на території Білоцерківського військового шпиталю, прийшов політик та юрист Валерій Бондик. Декілька років тому він був одним із ініціаторів будівництва церкви на честь святого, котрий оберігає і допомагає військовим.
«Для мене цей храм є дуже знаменним місцем адже наближає нас до історичних традицій. Так, декілька років тому за моєї ініціативи Білоцерківським офіцерським клубом «Честь», при активній участі ветеранів Збройних Сил був побудований цей храм преподобного Іллі Муромця. Сюди приходять не лише військовослужбовці та ветерани Збройних сил України, а й усі мешканці Білої Церкви. І сьогодні, в роковини Великої Вітчизняної війни я тут, аби вшанувати пам’ять полеглих героїв. Як ми знаємо, Велика Вітчизняна війна забрала багато життів за 4 роки, а антитерористична операція триває вже 5 років. Відтак ми маємо вже більше 10 тисяч загиблих. Майже стільки ж полеглих було за роки війни в Афганістані, коли наша армія виконувала інтернаціональну місію. Тому в Україні негайно потрібен мир».
З огляду на те, що в Білій Церкві розташована славетна 72 Окрема механізована бригада, місто та район, за період АТО, також зазнало чимало втрат, каже Валерій Бондик: «Це болить нам усім, але насамперед матерям, жінкам та дітям які ховали своїх синів, чоловіків та батьків. Нам терміново потрібен мир, і я за те, щоб підтримати будь-які зусилля, будь-які перемовини, і будь з ким, але мир повинен запанувати на нашій землі».
Читати "Моя Київщина" у Telegram