Чому Холодницький не дасть посадити мера Вишневого
Днями керівник Спеціальної антикорупційної прокуратури Назар Холодницький повідомив, що справу з хабарем в.о. міністра охорони здоров’я Уляні Супрун від мерії Вишневого повернуто на доопрацювання, а групу прокурорів, які над нею працювали – змінено. Чому так сталося? Дуже схоже, що подібні дії Холодницького пов'язані з тим, що у цій справі випливають зв’язки самого голови САП з керівництвом міста та скандальним забудовником
Як відомо, корупційна історія щодо в.о. міністра Супрун хоч і набула розголосу кілька місяців тому, насправді тягнеться ще з минулого року. Нагадаємо, тоді громадянка США Уляна Супрун повідомила НАБУ, що їй намагаються дати хабар у вигляді квартири. Детективи розпочали розслідування і виявили, що в цій справі може бути замішане керівництво Вишневого та безпосередньо мер міста Ілля Діков. Так, за їхніми даними, Діков нібито вимагав від компанії "Акварелі Девелопмент Холдінг" квартиру, яку потім голова Києво-Святошинського райосередку "Радикальної партії" Олександр Богачов нібито пропонував Супрун в обмін на медичне обладнання для лікарень Вишневого.
Здавалося б, справа - проста і зрозуміла, а тому швидко завершиться покаранням винних. Але цікаві факти, які випливли після оприлюднення "акваріумних записів", коли НАБУ прослуховувало свого процесуального керівника - Холодницького. З них стає зрозуміло, що Холодницький дуже незадоволений роботою НАБУ у цій справі, особливо через обшуки у Вишневому забудовника Сергія Кафті, якого, до речі, керівник САП попереджував про "шмон" та детально проінструктував, про те, що він має говорити на допитах.
Допит мав проводити процесуальний керівник у цьому провадженні Роман Симків. Відтак Холодницький викликав до себе Симківа «та надав йому вказівку допитати Кафтю як свідка у кримінальному провадженні».
На допиті, вважають у НАБУ, Кафтя діяв згідно з інструкцією Холодницького, приховавши той факт, що міський голова Вишневого Ілля Діков вимагав від нього ту саму квартиру, яку мали передати Супрун. Більш детально цю справу висвітлили журналісти «Громадського», у розслідуванні яких говорилося, що Холодницький навіть персонально викликав Симківа та, «вживаючи численні нецензурні вирази та принижуючи підлеглого», сказав йому, що Кафтя — його «друг», і що того дня його допитували без відома Холодницького в НАБУ. Та цим не обмежилося. Детективи НАБУ зафіксували, як Холодницький викликав на нараду свого заступника Володимира Кривенка, Романа Симківа та ще одного прокурора САП Ігоря Гарванка. Під час розмови Холодницький з'ясував, що Гарванко без його відома підписав детективу НАБУ чотири клопотання на проведення обшуків у компанії «Акварелі Девелопмент Холдінг». Гарванко поставив на них печатку САП «для документів» замість гербової печатки, яку ставить виключно Холодницький.
Увечері Холодницький поговорив із Кривенком, і той пообіцяв, що вранці зателефонує заступникові голови Солом'янського суду Києва Тарасу Оксюті, щоби той відмовив детективам НАБУ в проведенні обшуків у компанії «Акварелі Девелопмент Холдінг». Наступного дня суддя Ганна Сергієнко розглядала клопотання про обшуки. Прокурор Гарванко намагався переконати її не дозволяти детективам проводити слідчі дії в «Акварелі Девелопмент Холдінг», але та все ж стала на бік НАБУ і дозволила обшуки.
Загалом журналісти прослідкували зв’язок Холодницького із забудовником, але дещо залишилося таки недосказаним. Наприклад, керівник САП не приховує, що живе у квартирі в одній з новобудов Вишневого. Як заявляв нардеп Сергій Лещенко, це та квартира: «яка чомусь виявилась саме в тому будинку, де він «відмазував забудовника». Причому, ця інформація вже давно не є якимось секретом. До слова, Холодницький говорив, що Кафтя – чесний забудовник. Але дехто думає інакше.
Тепер виходить, що у випадку доведення вини Богачова «під ніж» піде і Діков, а з ними і Кафтя як спільник змови. Чи дасть Холодницький ходу такому розвитку подій? З впевненістю можна сказати, що ні. По-перше, таким чином він підставить свого друга, а той цілком імовірно, образившись, може розповісти і деякі секрети про Холодницького. По-друге, варто нагадати, що у свій час Холодницький працював у Києво-Святошинській прокуратурі. За час роботи він обжився кількома земельними ділянками у цьому районі. Та й Діков у свій час працював в правоохоронних органах, а враховуючи те, що він усе життя прожив у Вишневому, то цілком імовірно, що вони знайомі ще з тих часів. Тому скоріш за все, Діков і надалі буде виконувати функції мера, а Кафтя - далі будувати. Холодницький же і надалі відповідатиме за те, щоб у них все було добре...
Олександр Павличук, "Моя Київщина"
Читати "Моя Київщина" у Facebook