Чорнобильська зона має стати територією відродження, – Зеленський
За словами Володимира Зеленського, Чорнобиль сьогодні – це спільні виклики й дії задля майбутнього та безпеки планети
У річницю аварії на 4-му енергоблоці ЧАЕС Президент України відвідав зону відчуження і разом із представниками влади та громадськості вшанував пам’ять загиблих ліквідаторів. Участь у заході взяли Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак, голова Київської облдержадміністрації Василь Володін та інші. Під час виступу на ЧАЕС Володимир зеленський сказав:
35 років тому сталася трагедія, що увійшла до числа найбільших техногенних, екологічних і гуманітарних катастроф сучасності. Вибух на ЧАЕС та його наслідки змінили й перевернули світ. Вони показали людству, що є лиха, які можуть торкатися кожного окремо й водночас усіх разом.
Володимир Зеленський зауважив, що для когось Чорнобиль – це жахливі спогади від побаченого на власні очі, для когось – сором і намагання приховати правду, а для когось – мужність і подвиг під час подолання наслідків аварії. А для всіх Чорнобиль – це страшний спільний урок і страшна спільна трагедія. Президент наголосив:
Наша мета сьогодні – трансформувати територію відчуження (так кажуть про Чорнобиль) у територію відродження. Закласти в історію Чорнобиля науково-просвітницький зміст, мотивувати людство, мотивувати світ розвивати все це у позитивному контексті. І, звісно, наше завдання – зробити все заради зміцнення надійності, безпеки, уникнення й неповторення подібних катастроф у майбутньому.
Володимир Зеленський додав, що на цьому шляху Україна – не одна, адже має широку підтримку партнерів. Доказом цього є реалізація спільного проєкту – сховища для відпрацьованого ядерного палива для посилення безпеки в Чорнобильській зоні.
У присутності Глави держави було вручено ліцензію від Держатомрегулювання для ДСП "Чорнобильській АЕС" на ведення в експлуатацію ядерної установки СВЯП-2 — сховища відпрацьованого ядерного палива сухого типу зберігання.