#

На що живуть депутати Київоблради: "Опозиційна платформа - За життя"

06.04.2021 08:00
На що живуть депутати Київоблради: "Опозиційна платформа - За життя"

Ми продовжуємо рубрику, де аналізуємо декларації депутатів Київської обласної ради та дізнаємося, що ховають вони від населення. Сьогодні мова піде про фракцію "Опозиційна платформа - За життя"

В обласній раді представників політсили "Опозиційна платформа - За життя" - найменше. Їх усього дев’ять, однак це не зменшує цікавість до їх задекларованого майна, що може здивувати, а простих жителів шокувати.

Валерій Ксьонзенко

Наразі є заступником голови Київської обласної ради. Однак свій трудовий шлях почав на заводі "Арсенал", де працював слюсарем-ремонтником. Згодом обіймав керівні посади у нафтопереробних компаніях. Також Ксьонзенко був президентом та головою наглядової ради різних підприємств: АБ "БРР", будівельної корпорації "ІБК"Місто", ТОВ "СВМ-буд" та ТОВ "Спецвисотмонтаж-СТРОЙ".

У 2010 році був обраний депутатом Бориспільської міської ради, а через п’ять років потрапив до Київської обласної ради, де в 2019 році став головою постійної комісії з питань бюджету та фінансів.

У декларації за 2019 рік вказав, що заробив 538,5 тис грн та має такі збереження: 1 675 тис грн, 651,2 тис доларів США та всього 986 євро. Його дружина, котра за рік отримала 283 тис грн, має аж три автомобілі: "Porsche Cayenne" 2019 року випуску, стареньку "Skoda Octavia" та "Toyota Camry", яка зійшла з конвеєра в 2012 році.

Із цінного майна Ксьонзенко задекларував два годинники. Перший марки "Blancpain", що був придбаний у 1998 році, а другий - "Rolex".
Нерухомість депутата представлена двома земельними ділянками в селі Підгірці на Київщині, де чоловік також має будинок. У столиці він у спільній власності з дружиною володіє квартирою площею 277 м2. До слова, його друга половинка має три гаражі та власне помешкання.

Валерія Барановська

Працює юристом у ТОВ "Юридична фірма "Решетун і партнери". Раніше вона була підписантом адвокатського об'єднання "Гардецький і Партнери".

У раді Барановська - секретар комісії з питань соціально-економічного розвитку, промисловості, підприємництва, агропромислового комплексу, торгівлі, регуляторної, інноваційно-інвестиційної політики, зовнішньоекономічних зв'язків та фінансового забезпечення розвитку області.

За 2019 рік задекларувала квартиру у столиці, яку придбала у 2014 році за 480 тис грн. Також є два об’єкти, котрі наразі будуються: дім та квартира, розташовані в місті Ірпінь. Однак вони перебувають у спільній власності з Володимиром Толкушовим. Дохід жінки склав 83,3 тис грн, а на банківських рахунках лежить 21,9 тис грн.

Тарас Ващішін

Є в раді головою комісії з питань сім’ї, молодіжної політики, фізичної культури, спорту та туризму.

Із біографії відомо, що в 2008 році балотувався самовисуванцем у мери Києва. Є засновником таких приватних підприємств: ТОВ "ЗЕМЕЛЬНІ ТРАДИЦІЇ", ТОВ "НАВІГАТОР АССІСТ", ТОВ "ЗЕМЛЕГРАД ПЛЮС", ТОВ "КФКГ", ПП "ПАРУС" та ОК СТ "РУБЛІВКА".

За 2019 рік Ващішін заробив 187,7 тис грн, а його дружина лише 600 грн. У спільній власності в них є "Porsche Cayenne", який придбали у 2018 році. А ось із нерухомості подружжя володіє значною кількістю земельних ділянок на Київщині. Їх чисельність становить 79. Мають дві квартири у столиці та додатково користуються ще двома.

Також чоловік ховає значні збереження: 1014,2 тис грн, 550,3 тис доларів США та 200 тис євро.

Серед рухомого цінного майна задекларував чотири годинники "Ulysse Nardi", "Breguet", "Audemars Piguet" та "Hublot". Останній належить його законній дружині.

Олег Корбан

Голова комісії з питань управління комунальною власністю, приватизації та житлово-комунального господарства та впровадження енергозберігаючих технологій.

У період із 2014 року по 2016 рік був заступником голови КОДА. Також відомо, що він ексголова Київської обласної організації Аграрної партії України (АПУ). Президент Всеукраїнської Асоціації працівників підприємств нафтопродуктового забезпечення. Член НОК України.

За 2019 рік вказав, що отримав 11032,9 тис грн, а його дружина 4050 тис грн, однак остання сума є подарунком від Корбана. Зі збережень має чоловік 150 тис доларів США та 15 749,1 тис грн, а його дружина готівкою ховає 132,8 тис доларів США. Цікаво, що вона 5 млн грн позичила Інні Хоменко, а її чоловік – 245 тис грн ОВ"Сучасні екологічні системи та технології".

Серед цінностей Корбан має два годинники "Chopard", а його друга половинка є власницею кольє та кільця з дорогоцінними каміннями. Також остання їздить на "Honda CRV" та "Audi Q7".

Нерухоме майно депутат має у вигляді 13 земельних ділянок. Квартира у столиці та житловий будинок на Київщині належить його другій половинці, яка також є власницею семи земельних ділянок, одна з яких знаходиться в Криму.

Олександр Мутель

Заступник голови комісії з питань розвитку місцевого самоврядування, децентралізації та адміністративно – територіального устрою, регламенту, депутатської діяльності, законності, правопорядку, взаємодії з правоохоронними органами та запобіганню корупції

За 2019 рік отримав 140,3 тис грн заробітної плати. Працює він в Управлінні поліції охорони в Київській області. Із заощаджень має 1012,1 тис грн та 15,5 тис доларів США.

Мутель свого автомобіля не має, однак його дружина катається одразу на двох. Це транспортні засоби "Kia Sorento" і "Mitsubishi Outlander".

У столиці депутат володіє квартирою та чотирма земельними ділянками на Київщині. Яна Коржекова, яка є його другою половинкою, має: одну квартиру, один садовий будинок, машиномісце та п’ять земельних ділянок.

Андрій Фещенко

У Київській раді він секретар комісії з питань бюджету та фінансів. Відомо, що в минулому працював помічником народних депутатів:

  • VIII та VII скликань - Артура Мартовицького (політсила "Партія регіонів");
  • VI скликання - Володимира Вечерка (політсила "Партія регіонів").

За 2019 рік Фещенко приніс до сімейного бюджету 396,6 тис грн, а його дружина - 1309,7 тис грн. Остання має 21,7 тис грн та 41,0 тис доларів США збережень. За кількістю заощаджень не відстає від дружини депутат. Він має 52 тис доларів США, 27 тис євро та 1820 грн.

Фещенко є власником двох автівок "Toyota Prado" та "BMW X5", а також має одну квартиру в столиці, а другу в Криму. Його друга половинка володіє трьома квартирами, де одна знаходиться в Донецьку, а решта у столиці.

Ірина Швець

Свій трудовий шлях почала з посади секретаря судових засідань в Мінському районному суді м. Києва. Із 2001 року по 2007 рік жінка працювала на різних посадах в управлінні правового забезпечення секретаріату Київської міської ради.

Із 2012 року обіймала посаду юриста в комунальному підприємстві виконавчого органу Київської міської ради "Столиця", а у 2013 році стала керівником даної фірми, але очолювала його лише до 2016 року. Із 2019 року працює в Апараті Верховної Ради України на посаді першого заступника керівника секретаріату депутатської фракції політичної партії "Опозиційна платформа - За життя" у Верховній Раді України.

Задекларувала жінка два автомобіля "Kia Rio" та "Nissan Qashqa", шубу з хутра норки та квартиру. Решта нерухомості – три квартири перебуває у спільній власності. Також Швець написала в декларації, що її мати є власницею житлового будинку на Чернігівщині, чотирьох земельних ділянок та квартири у столиці.

Дохід Швець склав 65,5 тис грн, а готівкою вдома ховає 130 тис грн, 95 тис доларів США та 14 тис євро. Її мати за 2019 рік отримала 29,5 тис грн та зберігає 20 доларів США 42 тис грн.

Олег Цаплієнко

Директор приватного сільськогосподарського підприємства "АГРОФІРМА "СВІТАНОК", де за 2019 отримав 123 тис грн, однак загальний дохід чоловіка складає 160,5 тис грн. Удома готівкою ховає 1250 тис грн.

Чоловік не має  власного рухомого чи нерухомого майна. Проте його дружина володіє двома земельними ділянками та трьома автомобілями "Land Rover Range Rover Sport", "Land Rover Discovery" та "Toyota Land Cruiser". Мати депутата має квартиру у столиці.

У раді Цаплієнко заступник голови комісії з питань екології, водних ресурсів, природокористування, земельних відносин, водних ресурсів, ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та інших надзвичайних ситуацій.

Юрій Чередніченко

Був депутатом Київської облради VI скликання від політсили "Партія регіонів". У період із 2017 по 2019 Чередніченко обіймав посаду начальника Управління інфраструктури Київської облдержадміністрації.

Із 2002 року по 2014 рік працював Чередніченко генеральним директором Державного підприємства обслуговування повітряного руху України "Украерорух". Однак варто зауважити, що в 2014 році СБУ почала кримінальне провадження стосовно нього за підозрою в державній зраді. Його підозрювали в тому, що він нібито повідомив терористам інформацію про те, на якому літаку та коли доставили виборчі бюлетені в Донецький аеропорт.

За 2019 рік дохід чоловіка сягнув 349,5 тис грн, проте збережень чоловік має значно більше - 1039,6 тис грн та 66,8 тис доларів США.
Ділить із дружиною автомобілі "Mercedes-Benz GL 350 cdi" та "BMW М3". Жінка володіє "Ford Scorpiо", двома квартирами, двома будинками та чотирма земельними ділянками.

Ось такими статками володіють депутати Київської обласної ради від фракції "Опозиційна платформа - За життя". Однак цікавість викликає те, що статки родичів деяких обранців значно більші за їхній дохід.


Читати "Моя Київщина" у Telegram
Лілія Соколець
журналістка