#

Депутат Київської облради Олег Іваненко: Бровари перетворюються на «Шанхай»

13.01.2021 10:31
Депутат Київської облради Олег Іваненко: Бровари перетворюються на «Шанхай»

Про проблеми найбільшого міста-«супутника» столиці, майбутні вибори та інфраструктурні проблеми «Моя Київщина» поспілкувалася із Олегом Іваненком – депутатом Київської обласної ради та кандидатом на голову Броварської ОТГ

- Ви – депутат Київської обласної ради минулого скликання, а цього року знову здобули мандат. Чому вирішили балотуватися на мера Броварів?

- Як ви знаєте, у нас зараз перевибори, адже попередні вибори в Броварах були визнані такими, що не відбулись. Тому 17 січня броварчани переобиратимуть не лише міського голову, а й увесь депутатський корпус. Я ж був обраний депутатом Київської обласної ради, отримавши найбільшу довіру серед усіх депутатів області – броварчани підтримали мене.

На міського голову балотувався мій батько, але, на жаль, відбулась страшна трагедія – його більше з нами немає через COVID. Тепер я один за двох балотуюсь на посаду голови Броварської ОТГ. Знаю, що робити: знаю як змінювати місто, знаю його проблеми, бо тут народився, тут живу все життя і як ніхто відчуваю, що Броварам потрібні зміни. Тому, закликаю броварчан 17 січня не залишитися вдома, прийти на виборчі дільниці, зробити свій вибір і розуміти, що зміни в Броварах дуже потрібні і незворотні.

- Чи готові скласти мандат депутата облради в разі перемоги на виборах?

- Якщо броварська громада обере головою – звичайно. Не можна займати дві посади одночасно. На сьогодні я виконую свої обов’язки як депутат Київської облради і так само працюю на громаду міста Бровари.

- Після нещодавньої смерті Вашого батька наскільки психологічно важко йти його стопами, балотуючись на голову в Броварах?

- Так, це дуже важко: нещодавно по батькові було 40 днів. Ви всі розумієте, що таке втратити батька, тим паче, ми були не просто близькими людьми, а й друзями по житті. І в найважчі часи мого життя він завжди був поруч. Зараз надзвичайно важко, хоч ми й справляємося. Продовжуючи його шлях хочу робити ті зміни, які він робив в Броварах. Серед його заслуг -  створення найкращого в Україні реабілітаційного центру для дітей з інвалідністю, який продовжує працювати в місті. Тож зміни на краще тепер ми, разом з моєю командою, будемо втілювати в життя.  

- Назвіть основні проблеми Броварів, які не вирішувалися протягом багатьох років?

- Давайте включимо уяву. Приміром, ви ніколи не були в Броварах і приїздите в місто. Ви бачите новий сучасний спортивний комплекс чи розвинутий культурний центр з театром? Ні, ви заїжджаєте в місто і бачите один, другий, третій супермаркет, а також радянський кінотеатр «Прометей», який знаходиться в напіврозваленому стані без опалення.

Доїжджаючи до нашого чудового «Шанхая», де стоять гарні багатоповерхові будинки,  чи бачимо ми поряд з ними сучасну школу, дитячий садочок, новий басейн? Ні, доїжджаючи до «Торгмашу» бачимо один розвалений басейн, доїжджаємо до промислової зони – там другий розвалений басейн, біля школи №8 – третій розвалений басейн.

Це те, що відбувається в місті Бровари. Хоча, тут живуть одні з найкращих людей і керівництво міста мало б спрямовувати свою увагу на їх здоров’я, комфорт та розвиток, як фізичний так і культурний. Цього, на жаль, в місті поки що немає. Міський голова, тобто менеджер, якого найняли містяни (Ігор Сапожко, - Ред), не живе в Броварах, і діти його так само тут не ходять до школи. 

- Яких соціальних об'єктів не вистачає в місті, щоб воно було насправді комфортним для броварчан?

- У нас два стадіони в абсолютно занедбаному стані, які потрібно привести до ладу.  На таке велике місто у нас немає жодного стадіону з природним покриттям. І це притому, що Бровари завжди було одним із найспортивніших міст на пострадянському просторі і зараз таким залишається.

Найвеличезнішою і найпроблемнішою ситуацією в нашому місті є каналізація. 28 років те, що знаходиться у нас під землею ніхто не ремонтував, бо насамперед наводять лоск тільки зверху – роблять парки, доріжки тощо. Ми маємо усвідомлювати: якщо весь цей час ніхто нічого не ремонтував, то рано чи пізно з-під тих доріжок почне прориватись те, що там тече: все потрібно буде знімати, ремонтувати каналізацію, а потім знову класти доріжки.

Зрозуміло, меру не видно що знизу, це не можна помацати, цим не можна попишатися і на виборах воно не дає електоральних переваг. Але це обов’язково треба робити і вже по цій весні. Тим паче маємо й іншу проблему – з питною водою та з водогоном.

Також існує величезна проблема із колектором, який виводить весь бруд з міста. Все це так само перебуває на межі екологічної катастрофи. Тому броварчани, замислимося! Якщо ми на всі ці проблеми не будемо звертати увагу і витрачати ресурси – матимемо в найближчому майбутньому величезні складнощі.

- Поговорімо детальніше про каналізаційні споруди. Чи зустрічались Ви з головою Броварської РДА Георгієм Біркадзе з цього приводу? Адже наскільки відомо, він також мав у планах залагодити цю проблему, але керівництво міської ради не пішло йому назустріч.

- Моя команда постійно з усіма спілкується. Чому вони не можуть знайти порозуміння з міським головою і чому немає можливості переконати, що ці каналізаційні споруди треба ремонтувати та наводити лад?..  Це не цікаво міській владі, яка звикла на всьому заробляти кошти. Якщо голова Броварської РДА Біркадзе хоче домовитися про, наприклад, ремонт каналізаційних споруд, то там особливо й не вкрадеш. 

Наприклад, коли ми пропонували почистити в місті наше центральне озеро, то приблизний бюджет, який нам організував і показав міський голова складав близько 1 мільйона доларів. Натомість, ми це озеро своїми зусиллями, водолазами і нашою громадою почистили безкоштовно. Вартість тієї розчистки могла скласти максимум 100-150 тисяч гривень і аж ніяк не мільйон доларів. А от доріжки – це, власне, такі речі звідки можна витягнути величезні кошти для того, щоб потім висіти на кожному бігборді.

- А загалом, як Ви ставитеся до чинного мера Сапожка?

- Я до нього ставлюсь як до персоналії. Для мене важливі його менеджерські якості і його ефективна робота. В першу чергу це стосується використання наших з вами фінансових ресурсів, які ми сплачуємо у вигляді податків. Приміром, моя нотаріальна контора сплачує величезні податки і я хочу, щоб вони використовувались ефективно і моє рідне місто мало славу не такого, яке повністю забудували, і в школі якого діти навчаються у три зміни. Міста під величезним мегаполісом живуть процвітаючи, а в нашій ситуації Бровари спромоглося лише побудувати «висотки» і покласти доріжки.

- Чи вдасться владі Броварів та Києва спільними зусиллями побудувати метро, протягнувши «червону гілку»? Чи є якісь інші способи, як можна розвантажити пасажиропотік?

- Звичайно, що не буде ніякого метро в Броварах. Зараз наш міський голова нібито об’єднався з міським головою Києва Віталієм  Кличком, але ми ж розуміємо, що сам Кличко досі не може побудувати жодної станції в Києві. Тому метро ні найближчим часом, ні взагалі в Броварах не буде. Можливостей його побудувати нема ні з точки зору фінансів, ні з точку зору географічного положення Броварів.

Натомість сучасні технології розвиваються так швидко, що зараз весь світ вже переходить на електричний громадський транспорт. Для цього треба зробити дві бази для підзарядки та ефективно використати міські кошти для його закупівлі. Але ж про це ніхто не думає і не хоче думати. До речі, електричний транспорт коштуватиме в десятки, а то і в сотні разів дешевше. Але, звісно, тут має бути залучене державно-приватне партнерство.

- Що плануєте реалізувати першочергово у  Броварах, якщо станете мером?

- Першочергово почнемо шукати гроші, адже ситуація в країні – а наше місто не є виключенням, надзвичайно складна. Ми маємо думати над залученням інвесторів, які вкладатимуть сюди гроші і завтра будуть платити податки. Це перша і головна задача.

Друга проблема, про яку ми вже проговорили і яка за багато років нікуди не поділася – це наші каналізації. Ремонтувати завжди набагато дорожче,ніж один раз і якісно зробити нові.  Це завдання, як я вже казав, треба виконувати вже з весни. І третя задача – добудувати ту школу, яку вже почали будувати.  Зокрема треба працювати із забудовниками, які далі ніж обіцянок будівництва шкіл не зробили ні кроку. Не треба забувати, що Бровари – спортивне місто. Якщо грамотно віднестися до спортивної інфраструктури і розвивати спорт, то в місті Бровари запросто можна створити спортивний туризм.

Таким чином спортсмени приїздитимуть змагатися та тренуватися на бази для підготовки, що додає нам авторитету і залучення додаткових коштів у місто.  До речі, в нашому місті є унікальне явище – мінеральні джерела, які так само ніхто не розвиває. Тут можна звести профілакторій, -  повертаємося до людей, до їх здоров’я.  В тому числі створення таких профілактичних баз можуть давати можливості місту заробляти кошти у вигляді інвестицій і податків, які тут будуть сплачуватись.  

- Як сприйняли заклик Дмитра Ратнікова обрати єдиного кандидата від опозиції на посаду міського голови?

- Ми ж не заперечуємо його пропозиції про об’єднання. Просто, якщо мова йде про об’єднання, як правило ,робиться праймеріз і навколо об’єднуються найрейтинговіші кандидати.  Він дуже гарно знає, що цей праймеріз є і точно не він в топ-листі опозиційних кандидатів. Тому, його пропозиція зрозуміла. Чи готовий Дмитро Ратніков розуміти після праймеріз, що потрібно об’єднуватись навколо найрейтинговішого кандидата? Це питання і я його йому ставлю.  Тому, я  готовий до об’єднання. Дмитро, - приходь.  

- Чи можливо зупинити хаотичне будівництво в Броварах?

- У місті Бровари і досі немає нового генерального плану.  Були намагання його зробити 5-7 років тому. Я коли відкрив новий генеральний план, який нам подали, побачив  жахливий документ без шкіл, садочків тощо. Тому  завдання розробки, впровадження і прийняття новим депутатським корпусом нового генерального плану – це так само задача №1. І в цьому генеральному плані має бути чітко розписано: що, де і як має бути побудовано. А тоді друга задача, як дипкорпусу так і нового голови ОТГ - прийняти, рухатись по новому генплану та слідкувати, щоб не з’являлись хаотичні забудови. 

- Поговорімо про агломерацію. Наскільки доцільно входження Броварів у перспективі в склад Києва і які проблеми для цього треба вирішити?

- Певно, в дуже дальній перспективі. Зрозуміло, що світ глобалізується і великі потужні міста поглинають маленькі міста-супутники, що є невідворотнім процесом. Але, до цього поглинання ще довго. Нехай Київ спочатку розбереться зі своїми проблемами. Як правило поглинають ті великі міста, в яких все добре і є порядок. Давайте подивимося на Дарницький район, лівобережний район. Гарно і налагоджено там? Точно ні. Тому, до поглинання поки Київ стане потужною столицею, думаю, ще довгий шлях.  Мушу сказати, що на сьогоднішній день Бровари –самодостатнє місто з хорошими бюджетами, розположенням, інфраструктурою та величезним людським потенціалом.  Тому тут точно є з ким будувати класну, розвинену європейську громаду.  Просто принципи побудови цієї громади старою системою майже не можливі.

- У мережі за декілька тижнів з'явилося чимало дописів, ніби Ви займалися незаконною діяльністю у нотаріальній сфері. Як можете це прокоментувати?

- Я за останні 1-2 тижні чого тільки не чув. Політика така річ, коли нічим не «побрезгують», подають чи не існуючу чи викривлену інформацію. Виливаючи купу бруду, чіпляють і мою професійну діяльність. Я тут працюю нотаріусом більше 15 років. У мене одна із найбільших  за кількістю нотаріальних дій  контора чи не по усій Київській області. Ви б ходили до поганого нотаріуса? Не один, не два, не три рази, а постійно. Це маленьке місто, всі все знають, і якщо ти свою роботу виконуєш не чесно і не порядно – до тебе просто не будуть приходити клієнти.  А в мою контору ходить дуже багато людей.

- Ви не були присутні під час голосування за Москаленка в облраді. Це принципова позиція, адже ваша фракція голосувала?

- Я особисто не бачу політичного підґрунтя в обласній раді в об’єднанні із «За майбутнє». Я ще міг би розуміти, якщо таке політичне об’єднання висловило бажання приєднатися до нас. Найбільша партія, яка набрала найкращий результат до Київської обласної ради, мала б формувати цю більшість.  На платформі приєднання до «Європейської солідарності» це, можливо, було б логічно. Але приєднання нас до «За майбутнє» для мене виглядає нелогічно.

- Як ставитеся до нинішньої більшості в облраді та її керівництва?

- Ні Олег Іваненко в Броварській міській раді, ні його команда не буде об’єднуватися з політсилою ОПЗЖ. Я вважаю, що це політичне об’єднання, яке знищує мою країну, тому я б ні за яких обставин не погодився на таке об’єднання ні в обласній,  ні в міській раді.

- Кого вважаєте найбільшим конкурентом в Броварах, окрім Сапожка, який є одним із найвпливовіших гравців міста?

Якщо про конкурентів, то головний конкурент, власне, це Сапожко Ігор Васильович, тому що його адміністративні можливості надзвичайно великі.  Зрозуміло, що і весь адміністративний ресурс на сьогоднішній день працює на міського голову. Тому головним і серйозним конкурентом є він. В нас є гідні кандидати і я усіх, хто балотується на посаду міського голови, такими вважаю. Якщо хтось, крім мене ,вийде в другий тур з діючим головою, а не виключено, що він буде, то я підтримаю будь-кого, хто вийде в другий тур.

- Що наостанок сказали б виборцям?

 - Шановні броварчани! Ми варті бути європейською громадою зразка Данії, Голландії тощо. Я хочу, щоб в нашому місті нарешті відбулись зміни на кшталт європейських «супутників» великих міст. Я таке місто хочу бачити тут і в ньому жити. Запевняю, що нікуди не поїду і в будь-якому випадку буду працювати на цю громаду.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Надія Савчук
журналістка