#

Депутат Київської облради В'ячеслав Соболєв: Держава, перш за все, повинна захищати тих, хто платить податки

18.11.2019 06:00
Депутат Київської облради В'ячеслав Соболєв: Держава, перш за все, повинна захищати тих, хто платить податки

Про "фінансування" тероризму, інформаційні провокації, розвиток спорту та розтрату бюджетних коштів "Моїй Київщині" розповів член комісії з питань бюджету та фінансів Київської обласної ради В'ячеслав Соболєв

- Скоріш за все, місцеві вибори відбудуться наступного року. Чи плануєте балотуватися на наступні вибори в облраду? І якщо так, то від якої партії?

- Я не є членом якоїсь партії і ніколи не був. Коли в Донецьку почалася війна, і ми побачили, що його втрачаємо, наш попередній президент проголошував дуже гарні та гучні гасла. І, оскільки ми завжди намагаємося вірити кожному новому гаранту, вчергове повірили йому, повірили в те, що щось в нашій країні таки зміниться на краще. Тому я на певному етапі вирішив, що точно зможу бути корисним людям і зроблю багато хорошого.
Я хочу після себе щось залишити, щоб коли мине багато років, мені подякували. Але сьогодні я не можу прийняти рішення щодо того, чи потрібно знову балотуватися. Ми активно працюємо на окрузі. Мій номер телефону ні для кого не таємниця. І виборці мені постійно телефонують. Але є такі питання, які ми до сьогодні не можемо вирішити.

- На скільки відсотків Ви виконали свою передвиборчу програму та чи задоволені результатом? Чи змогли досягти якихось позитивних змін за час депутатства? А що, навпаки, не вдалося?

- Моєю ціллю було те, щоб кожен житель міста чи села знав, що є людина, якій він може зателефонувати в будь-який час, і вона дійсно вирішить всі його проблеми, а не лише на словах "допоможе". Тому моя передвиборча програма зводиться до одного – скільки б не було проблем, їх щоденно потрібно вирішувати. Наприклад, днями в жительки мого округу потрапила в лікарню дитина, і їй потрібно було багато грошей на операцію. Дякувати Богу, ми допомогли. Завдяки голові комісії з питань охорони здоров’я знайшли необхідні бюджетні програми і, таким чином, лише на уколи було виділено близько 100 тис. грн.  А таких ситуацій кожного дня безліч.
Я завжди багато уваги приділяв спорту та молоді. І, звісно ж, у мене є величезне бажання розвивати цей напрям і по всій області відкрити спортивні школи. Я маю дуже дружні стосунки з керівниками багатьох міст, наприклад, Білої Церкви, Борисполя, Переяслава. І всі вони готові надати приміщення та навіть декілька ставок для тренерів. Але деякі персонажі чомусь вирішили, що бюджетні кошти – це їхня приватна власність. Наразі не готовий про це відкрито говорити, ви незабаром і так про все дізнаєтеся. І саме тому, що не всі нас чують, мені досі не вдалося здійснити свій задум і ці школи зробити. На жаль, попередній владі було не цікаво подолати корупцію. Зараз люди через гроші сходять з розуму і заробити намагаються на всьому, навіть на дітях.
Я знаю, що в кожного була своя думка про пана Горгана (2016-2018 рр. – голова КОДА – ред.). Але мені з ним було комфортно. Він сам кожного дня займався спортом і ця тема йому була близька. Сьогодні ж спорт нікому не цікавий.
На жаль, мало хто розуміє, що поки ми не відкриємо в Київській області в кожному місті, селі секції велоспорту, футболу, спортивної гімнастики, доти ми не заберемо наших дітей з вулиць, у нас майбутнього немає. Сьогодні мало батьків можуть собі дозволити не ходити на роботу і займатися лише дітьми. Тому ми повинні знайти їм заняття. Якщо вони будуть здоровими, будуть розвиватися, в нас буде продовження.

- Які ще актуальні проблеми області, окрім вже названих, Ви б виділили?

- А ви спробуйте викликати в області швидку. Я колись намагався. Вони дзвінок прийняли, ми прочекали хвилин 30, я зателефонував ще раз, а мені відповіли: «Ви чому знову дзвоните? У нас машин зараз вільних немає, з’являться – приїдемо».
Також наш п'ятий президент велику кількість грошей витрачав на ФАПи. А кому вони потрібні? Проблема ж в іншому – зарплати в маленьких містечках мінімальні, житла немає, тому туди ніхто не хоче їхати. Нещодавно, наприклад, у селі Лука ми це питання вирішили швидко – до медпункту добудували дві житлові кімнати, і відразу лікар знайшовся.
Ще до Порошенка за величезні гроші купували імпортне обладнання для лікарень. І що далі? Половина його в селах і містечках досі стоїть в коробках і гниє. І на це є дві причини. Перша – у нас немає приміщень для цього обладнання. І друга – немає спеціалістів, які були б навчені працювати з ним.
Тож навіщо робити те, від чого ми користі не отримаємо? Не потрібно витрачати бюджетні кошти на незрозумілі програми. Ми не найбагатша країна. Потрібно вирішувати елементарні завдання.
Окрім того, в багатьох європейських країнах створені максимально тепличні умови для інвесторів, спеціалістів різних галузей. Спробуйте ж у нас щось почати… Держава, перш за все, повинна захищати тих, хто платить податки.
Коли на Сході почалася війна, багато людей переїхали сюди. Вони там чимось займалися, у них був свій бізнес… Але в них все позабирали, люди залишилися ні з чим. Держава повинна була б забезпечити якісь програми, якісь кредити, робочі місця, щоб переселенці і тут застосували свій досвід, свої вміння. А де це зрештою все? Непотрібно людей змушувати щось робити, треба їм створити такі умови, щоб вони самі цього хотіли, щоб кожен займався справою, яку любить.

- Як член комісії з питань бюджету та фінансів, розкажіть, на які напрямки найбільше передбачено коштів у 2019 році? І наскільки профінансовані всі потреби області та виконані програми вже зараз?

- Капітальне будівництво, дороги… Подивіться проєкт бюджету, там все розписано.
Я працював і заступником міського голови, і в РНБО, і в НАК «Нафтогаз», і я знаю, що таке бюджетні гроші. От коли вони будуть на 100% працювати так, як потрібно, повірте, в нас все буде добре.

- Минулого року Ваше ім’я фігурувало у низці скандалів. Вас звинувачували й у тому, що Ви нібито фінансуєте тероризм, потім ЗМІ писали про те, що Ви маєте російське громадянство, через що громада вимагала Вас позбавити мандату. Як би Ви прокоментували цю інформацію. Якщо вона була фейковою, то хто все ж таки був зацікавлений у її поширені? І чим зрештою закінчилися ці історії?

- Все це відверта брехня і ті, хто витрачав космічні суми на розповсюдження цих фейків,  наразі знаходяться під слідством, дехто переховується закордоном. І я щиро сподіваюсь, що нова влада, яка  заявляє про пріоритет боротьби з корупцією, зможе зробити так, аби вони понесли покарання за свої злочини.
Якщо говорити більш конкретно про людей, які намагались мене дискредитувати – це представники судового корпусу найвищого рівня та їх спільники.

- Яке маєте враження від роботи вже колишнього очільника КОДА Бно-Айріяна?

- Вчора його поставили, сьогодні вже знімають. Як я можу оцінювати його роботу, якщо її не бачив? Ми з ним зустрічалися всього раз, і я йому казав те ж, що й вам.

- Як вважаєте, чи налагоджена сьогодні на достатньому рівні співпраця адміністрації з радою?

- Я не знаю.

- Тоді як би Ви загалом оцінили роботу облради цього скликання?

- Я не готовий давати оцінку. Можу сказати одне – оцінювати роботу можуть ті люди, для яких вона здійснюється. Завжди потрібно зважувати на те, що було спочатку, що було в процесі і що буде зроблено, коли облрада завершить свою роботу. На сьогодні залишається дуже багато питань. Я не раз їх на бюджетній комісії піднімав. І чомусь поки що все, як вода в пісок. Мені некомфортно. Я не прийшов сюди заробляти. Я завжди людям казав – якщо ви йдете у владу, щоб задовольнити якісь свої фінансові потреби – це велика помилка. У депутати повинні йти люди, у яких є досвід.

Спілкувалася Юлія Стрільник, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Telegram