#

Депутат обласної ради Галина Єрко: Київщина знаходиться в інформаційному вакуумі

25.11.2019 06:00
Депутат обласної ради Галина Єрко: Київщина знаходиться в інформаційному вакуумі

"Моя Київщина" поспілкувалася з депутаткою Київської облради Галиною Єрко, яка підсумувала роботу обласної ради, свою депутатську діяльність у столичному регіоні та Бородянському районі зокрема, а також розповіла про низку проблем у сфері ЗМІ

У минулому скликанні Верховної Ради Ви були помічником-консультантом нардепа-екс-"регіонала" Ярослава Москаленка. Чи зберегли Ви з ним стосунки?

- Раніше ми з ним співпрацювали. Зараз при нагоді спілкуємося, але тісний зв'язок не підтримуємо. У Бородянському районі я керувала роботою приймальні, де мала можливість спілкуватися із громадянами та надавати посильну допомогу завдяки певним зв’язкам, зокрема звертанням до місцевих депутатів тодішніх обласних рад. Таким чином дуже швидко та вдало вирішувалися питання.

Чи є у Вас інформація про те, чим він зараз займається  і чи планує продовжувати політичну кар’єру?

- На сьогодні Ярослав Миколайович активно розвиває бізнес, а інформацією про його подальші плани я не володію.

Днями новоспечений голова партії "Слуга народа" Олександр Корнієнко заявив про те, що місцеві вибори можуть відбутися до осені 2020 року. Водночас інші представники президентської політсили говорять про ймовірність проведення виборів весною. Як Ви ставитеся до ідеї дострокових місцевих виборів?

- Було би більш логічним для мешканців Київщини та України загалом, якби вибори різних рівнів відбувалися водночас. Тобто, в цьому є сенс, якщо проводити на усіх вертикалях одним махом. Проте на сьогодні маємо, що маємо.
Чинне законодавство не передбачає дострокового припинення діяльності депутатів обласної ради. Сесії збираються вчасно, ми встигаємо оперативно працювати. Я не бачу законних підстав для проведення дострокових виборів.

Чи плануєте Ви балотуватися  на наступні вибори в обласну раду?

- Обов’язково планую, тому що на це є воля моїх виборців, людей, яких я представляю. Мені вони делегували повноваження виконання таких-от представницьких функцій, а запит на це є й наразі. Тож я планую сумлінно працювати як депутат і надалі.

Чи залишаєтеся Ви в рядах партії Петра Порошенка, яка зараз носить назву "Європейська солідарність"?

- Так. І балотуватися на наступні вибори в облраду буду саме від цієї політсили.

Як Ви загалом оціните роботу обласної ради?

- Зараз у нас відбувалися певні ротації. Із глибокою повагою до особистості Ганни Старикової зауважу, те, що відбувалося в період до нового голови, було не зовсім конструктивним. На сьогодні робота ради нарешті почалася. Комісії запрацювали, ми вчасно приймаємо бюджет, програми. Проте через часту зміну голів обласної адміністрації виконання даних програм призупинено. Я не розумію чому, але існує велика проблема, пов’язана саме із фінансуванням програм.

- Особливо це стосується програми "Турбота", виконання якої наразі призупинено. А люди ж розраховували на кошти для конкретного швидкого вирішення питань таких як-от: лікування, проведення операцій. Аргументують відсутність фінансового забезпечення тим, що все перевіряється. Є нагальна необхідність розгляду таких кричущих програм.
Під час змін голів облдержадміністрації нічого не реалізовувалось.  Це нормально, коли приходить голова й починає моніторинг. Проте треба, щоб хтось був поруч, аби радив.

У Вас є на прикметі зразок людини, яка могла би виконувати таку функцію?

- Я вважаю, що на Київщині є багато таких конструктивних людей. Наприклад, Володимир Удовиченко у складі обласної ради, що є основоположником місцевого самоврядування. Людина, на яку можна розраховувати.

Як Ви оцінюєте свою роботу як депутата в облраді?

- Позитивно. Основна моя місія – це створення можливостей, аби регіон розвивався. Я думаю, що мені це вдається. За роки роботи у своєму окрузі вдалося побудувати об’єкти соціальної інфраструктури. Щороку на ремонти шкіл і доріг виділялося приблизно 7-9 млн. Я організовую роботу відповідно до певної проєктної діяльності у різних сферах: культурній, соціальній, спортивній, економіки, освіти. У кожній із них є чинні проєкти, що охоплюють кожну громаду за своїми інтересами.

Які зміни у спортивній сфері відбулися у Бородянському районі під час Вашої депутатської каденції?

- Наразі в Бородянському районі представлені усі спортивні напрямки зі своїми здобутками. Ми розвинули баскетбол: зараз наша команда грає на рівні України. Також було відкрито безліч танцювальних студій. Крім цього, із дітьми реалізовано національні патріотичні заходи, оздоровлення та відпочинок у літніх таборах.

Як щодо соціальної підтримки населення?

- Постійно співпрацюю із Бородянським психоневрологічним інтернатом із геріатричним відділенням. Також ми разом із соціальними працівниками їздимо волонтерськими групами по будиночках, де проживають самотні літні люди. Багато з них є лежачими, тож часто буває так, що хати в них розвалюються, а опалення взагалі не проведене. Такі питання виникають у процесі та вирішуються відразу.

Як розвивається Бородянський район в економічному напрямку?

- У нас недостатньо розвинена інфраструктура та недостатньо можливостей для економічного розвитку регіону. Завдання №1 – максимальне залучення інвесторів для розбудови нашого регіону шляхом роботи попередньо в соціально-економічній комісії. Ми розробляли програми підтримки малого та середнього підприємництва і наступна програма – поліпшення інвестиційного клімату. Дані програми починають реалізовуватися вперше за 5 років. Раніше цього не відбувалося. Зараз уже адміністрація починає працювати. Приємно, що проблема вирішується.

- Які Ви ставите перед собою завдання як депутат облради?

- Мрія, якою я наразі опікуюся, до якої хотілося, аби долучилися й мої колеги, підприємці (якщо буде така необхідність!), - створення в Бородянському регіоні школи мистецтв. Ми всі говоримо про необхідність потужного розвитку економіки регіону, але забуваємо про те, для кого це потрібно буде будувати.

Багато людей стверджують, що ми робимо абсолютно непотрібні речі. Але слід мислити трішки фундаментальніше. На мою думку, обов’язково потрібно вкладати в молодь, у дітей, тому що це – наше майбутнє. Ми не можемо створювати інфраструктуру та не розвивати паралельно дітей. Адже інакше вони просто не залишаться тут. Тому я роблю акцент на праці з молоддю та забезпеченні їх можливостями розвитку. Я думаю, що варто також запроваджувати революційні в освітянському просторі проєкти екологічної освіти та уроки фінансової грамотності.

Що з поставлених перед собою завдань Вам не вдалося виконати?

- Я мріяла про те, аби в Бородянці побудували медичний центр інтенсивної терапії. За рішенням Кабміну, ми мали стати госпітальним округом, для чого потрібна була би потужна база. Пропрацювали з проєктантом дуже довго та розробили красивий сучасний проєкт. Але місцеве самоврядування різних рівнів не побачило в тому сенсу. Проєкт є, він готовий, але його ніхто далі не просуває. У нас же зараз завдяки децентралізації ініціатива передана на місця…

Що відбулося в медичній сфері?

- У нас у лікарні відбулося утеплення, заміна вікон, реконструкція дитячого відділення, надано швидкі допомоги. Постійно співпрацюємо, аби  наш район був забезпечений безкоштовними ліками, аби вчасно відбувалося інформування населення, щоб воно розуміло, на що має право, а на що ні.   

Якими, на Вашу думку, будуть стосунки між облрадою та КОДА після обрання очільником області Олексія Чернишова?

- Дуже сподіваюся на те, що все у нас буде добре. Я думаю, що управлінський досвід допоможе швидко налагодити роботу та запустити всі необхідні програми в нашому регіоні.

Як Ви ставитеся до ідеї адміністративно-територіального переділу на Київщині – і скорочення кількості районів?

- Абсолютно позитивно. Я переконана, що це нарешті перемога, тому що не може функціонувати такий великий апарат для здійснення управлінської адміністративної діяльності. Оптимізація, яка зараз відбувається, має для України в цілому, не тільки для Київщини, зробити великий плюс. Це якісно новий підхід до організації управління на місцях.

Ви є головою комісії із питань свободи слова та ЗМІ. Чи правда, що можна говорити про знищення місцевих ЗМІ на Київщині протягом останніх років?

- У нас відбувся процес роздержавлення ЗМІ, тож деякі з місцевих видавництв не витримали даної реформи, адже були дотаційними. Вони постійно фінансувалися із бюджетів відповідних рад. Зараз це умови ринкової конкуренції.
Хочу зауважити, що нещодавно вперше за 5 років відбулася зустріч із журналістами, де видавництва ділилися досвідом виживання в таких умовах. Дехто почав альтернативні види діяльності: рекламу, додаткові послуги. Інші просто не витримують такого іспиту.

На якому етапі зараз перебуває розробка Програми розвитку інформаційного простору Київської області на 2020-2023 рр?

- Вона абсолютно відкрита. Ми збираємо пропозиції до формування цієї програми від усіх охочих. Після обговорення ми внесемо програму до розгляду на найближчій сесії обласної ради.

Що було раніше та що матимемо зараз?

- Ми хочемо створити умови та можливості для ЗМІ висвітлювати події в області вчасно. Попередньо Київщина перебувала в певному інформаційному вакуумі.  Робота облради, комісій, кожного депутата зокрема була незрозумілою.

У раді взагалі прес-служба відсутня. Я зараз ставлю дане питання на розгляд. Ми хочемо зробити телевізійний продукт, програмне забезпечення – телеграм-канал, нормальну роботу сайту. Для журналістів – це повинні бути конкретні прес-релізи заходів, відеозвіти по заходам.

Влада хоче, аби її позицію чули від початку до кінця. Аби не було уривків із контексту. Таким чином будемо вирішувати питання інформаційної безпеки. Ми розуміємо значення інформації та її висвітлення. Тому маємо за цим слідкувати.

Спілкувалася Марина Венцурик, «Моя Київщина»

Читати "Моя Київщина" у Telegram