#

Депутат від 95 округу: чим небезпечні забрендовані «слуги народу»

12.08.2019 05:32
Депутат від 95 округу: чим небезпечні забрендовані «слуги народу»

«Моя Київщина» продовжує аналіз того, хто і як зумів отримати депутатську недоторканність на теренах Київщини. Здебільшого першими фінішної прямої дісталися кандидати від партії Зеленського «Слуга Народу». Не оминула така практика й найнепередбічуваніший та найзаможніший 95 округ з центром в Ірпені.

Зважаючи на те, що до 95-округу входять одні з найелітніших частин Київської області, політологи  визначали головними конкурентами найбільш фінансовоспроможних діячів. Згідно з підрахунками, найжорсткіша боротьба повинна була б розгорітися між тодішньою головою Києво-Святошинською РДА Смірновою та екс-мером Ірпеня Володимиром Карплюком. Згадували також забудовника, екс-голову райрад Олександра Тигова та навіть переможця цих виборів у 2014 році козака Гаврилюка, хоча особливо з ними ніхто не панькався. А також "слугу" Олександра Горобця...

Переможцем став саме Горобець. Зі 108 дільниць на 95 одномандатному виборчому окрузі на 75 з них кандидат отримав перемогу, отримавши підтримку 30,06% усіх голосуючих. Що ж змусило людей так довіряти новачку?

Тут є дві причини. Перша - бренд партії від якої балотувався Горобець, партія СН отримала в Україні в цілому і на Київщині зокрема фантастичну підтримку. Друга - відверте небажання значної кількості мешканців округу обирати між старими політиками-"зашкварами". В результаті та ж Мирослава Смірнова в останній момент відверто "здулася", набравши 1,52% голосів. Тигов отримав ще менше - 1,26%. А от циклопічні фінансові ресурси Карплюка дали змогу йому прийшов другим з 21,29% голосів.

Такий результат цікавий тим, що Горобець попри свою впевнену перемогу вже встиг оточити себе чималою кількістю скандалів. Спочатку у всіх викликало здивування, чому на такий важливий округ закинули "варяга". Існували дві теорії: або ж керівникові штабу потрібно було прилаштувати людину, а іншого округу їй не знайшлося, або ж – округ просто зливають, виставляючи завідомо непрохідного кандидата. Після оголошення результатів стає зрозумілим, що другий варіант відпадає, а перший все таки має право на існування.

На етапі реєстрації про кандидата було відомо небагато. Горобець працював директором ДП "Укрспирт", займався розвитком проектів, зокрема – ЖК "Уютний квартал" у Білій Церкві, та обіймав посаду начальника управління містобудівного кадастру департаменту містобудування та архітектури Київської обласної державної адміністрації. Він – близький приятель колишнього регіонала, тодішнього голови Київоблради - Олександра Качного, який зараз представляє "Опозиційну платформу - За життя!", і за результатами виборів по списку ЗаЖОПу стане народним депутатом 9 скликання. Горобець тісно пов’язаний з Качним. Як-ніяк, схеми розпилу обласного бюджету передбачають участь в них дуже широкого кола осіб.

Пізніше стало зрозуміло, що за Горобцем стоїть ніхто інший як скандальні забудовники Олексій Зіневич та Віктор Крупій - обидва пов'язані з мером Бучі Анатолієм Федоруком. Саме з ними теперішній нардеп приїхав на зустріч з виборцями у Ворзелі. Віктор Крупій відомий тим, що працював довіреною особою в Ігоря Вишнякова – забудовника з компанії BGM, яка кинула людей-інвесторів житлового комплексу "Благодатний". Саме до Вишнякова в Іспанію після невдачі на виборах утік… одіозний Володимир Карплюк. Неочікуваний зв’язок...

До речі, як і передбачалося, Карплюк переміг майже по всіх дільницях у Боярці (у розпал передвиборчої кампанії він витратив кругленьку суму на розвиток міста), Ірпені (колишні володіння кандидата) та Коцюбинському. Але цього виявилося надто мало. Після поразки він привітав свого конкурента з перемогою (виявилося що вони обидва тісно пов’язані зі скандальним забудовником Ігорем Вишняковим) та тишком-нишком втік з країни після допиту в прокуратурі.

Зрозуміло, що на 95 виборчому окрузі, проголосувавши за "слугу народа", люди сподівалися здихатися одіозного Карплюка та деяких інших кандидатів. Інша справа, що Горобець може виявитися не меншим лобістом дерибанщиків та забудовників пристоличних територій, аніж Смірнова чи втікач з Ірпеня... 

Читати "Моя Київщина" у Telegram