#

Директор Обухівського центру культури Юрій Квеленков: Вкладення в гуманітарну галузь – це вкладення в майбутнє держави

22.03.2019 06:04
Директор Обухівського центру культури Юрій Квеленков: Вкладення в гуманітарну галузь – це вкладення в майбутнє держави

Уже більше року посаду директора Обухівського районного центру культури і дозвілля, який щоденно відвідують понад 1,5 тисячі людей, займає заслужений діяч мистецтв України, колишній музичний продюсер та перший заступник генерального директора Національного палацу мистецтв «Україна» Юрій Квеленков. Про стан культури в райцентрах і країні загалом, досягнення та проблеми культурної сфери в Обухові він розповів кореспондентові "Моєї Київщини"

- Як би ви охарактеризували стан справ у гуманітарній сфері Обухова?

- Стан культури в місті – на високому рівні. Це пов’язано з тим, що тут працює багато талановитих педагогів. Це люди, які самі були учасниками дитячих колективів, закінчили вищі навчальні заклади, а тепер працюють викладачами. Окрім цього, у нашому палаці – сучасне обладнання, нові освітлювальний комплекс та світлодіодний екран.

Незабаром ми відкриваємо свій кінотеатр, також працюємо над створенням власної студії звукозапису. Якщо до мого приходу в нашому палаці проводилося 17 концертних заходів на рік, то тепер – близько 80. Також я започаткував Міжнародний конкурс з естрадного вокалу «Star Time 2019». Це перший в історії конкурс, де в першому турі будуть виконуватися українські хіти, а в другому турі, аби познайомити громадськість з творчістю геніальних «The Beatles» і «Pink Floyd», - виконуватимуться хіти цих груп.

- Як відбувалися зміни?

- Я пишаюсь тим, що зміни розпочалось з приходом нового мера міста з прогресивними поглядами - Олександра Левченка, який дуже багато робить для міста. Я вдячний за те, що Обухівська міська рада виділила гроші на придбання сучасної техніки до палацу. Також Обухівський палац мистецтв називають кращим палацом Київської області. Я бачу результат від моєї роботи, і те, як Обухів перетворюється на культурне сучасне місто. Я прагну, аби до палацу зайшов натовп, а вийшла поважна публіка.

- Культурна сфера в райцентрах може бути не дотаційною?

- Ні, адже матеріальної бази не вистачає. Це бюджетний палац, тут все будується на ентузіазмі. Кожне вкладення грошей потрібно затверджувати через райраду та голоси депутатів, і жодної копійки ні на що не дають просто так: я мушу постійно доводити, що вкладення в культуру – це вкладення в майбутнє держави, бо з культури розпочинається все. Також по всій країні у працівників культури – вкрай маленька заробітна платня. Утримувати висококваліфіковані кадри на такі зарплати практично неможливо, і це проблема всієї держави. Але навчати дітей потрібно, адже в нас так багато маленьких талантів, та дитина ніколи сама не дізнається, що вона талановита, а для того, щоб шукати ці таланти, потрібні фахівці.

На жаль, з такими зарплатами фахівців утримувати важно, тому я вважаю, що першим кроком майбутнього президента повинні стати реформи в галузі медицини, судової системи і культури. Це три ключові напрямки, з яких все починається.

- Як Ви після столиці адаптувалися в райцентрі?

- Перш за все, ті часи, коли дуже престижно було жити в Києві, вже минули. Зараз ми ближче до європейського шляху розвитку: люди та їх світогляд змінилися. Тепер важко знайти село в традиційному його розумінні. Більшість сіл перетворилися на котеджні містечка. В Обухові можна помітити, що половина автівок тут – з київськими номерами. Тому адаптовуватися більше не потрібно. Обухів – це сучасне місто, в якому мені дуже приємно працювати. Тут дуже вдячна публіка, тому я не відчуваю жодного дискомфорту.

- Які у Вас кар'єрні плани?

- У мене їх немає. Я отримую задоволення від роботи тут і не повернувся б до палацу «Україна», як мріяв раніше. Обухівський палац тепер називають маленьким палацом «Україна», і мені тут затишно. В Національному палаці мистецтв «Україна» набагато важче: там не можна займатись істинним мистецтвом. Доводилося робити те, що потрібно, а тут в мене є певна свобода. Я вважаю, що в культурі та мистецтві політики бути не повинно.

- Які позитиви та недоліки вітчизняного шоу-бізнесу проявилися протягом останніх років?

- Найбільший недолік – втручання політики в культуру та мистецтво. Я пишаюсь українськими досягненнями в галузі спорту, мистецтва, тощо і болісно переживаю невдачі. Так, в нас є злети та падіння, але баланс прийде з часом, коли закінчиться війна. На жаль, зараз такі часи, що говорити про культуру окремо від всього іншого неможливо.

Я проти наших артистів, які знайшли притулок у Москві, я цього не розумію та вважаю, що головне зараз – це зупинити російську агресію та війну на сході України. Але це від мене не залежить, я сумлінно виконую свою роботу і сподіваюсь, що обраний президент України вирішить ці основні питання.

- Чого не вистачає та що потрібно зробити?

- Що стосується Обухова, то в нас дуже маленький зал. Він розрахований лише на 375 місць, а жителів міста вже понад 30 тисяч. Потрібно будувати новий сучасний палац, але для необхідне волевиявлення державного рівня, треба залучити Міністерство культури, Міністерство інфраструктури, вкладати в це величезні гроші. Зараз всі гроші в приватних підприємств, але вони не зацікавлені в палаці культури, бо це збитково. Підхід до культури не повинен базуватися на комерції, основне – саме культура та мистецтво. В Європі та США на культуру з державного бюджету виділяються шалені гроші, адже вони розуміють, що це їхній престиж. Тому я сподіваюся, що в найближчому майбутньому наша влада також це зрозуміє, а тим часом я робитиму все, що в моїх силах, аби розвивати українську культуру та культуру міста Обухів зокрема.

Читати "Моя Київщина" у Facebook