Діти вінницького лікаря МСЕК: що відомо про сім’ю Власюків
13 квартир, лише одна з яких може вартувати до 780 тисяч доларів, а ще три автівки Tesla – це статки лікаря МСЕК із Вінниці Віктора Власюка. Це батько двох топ-чиновників, які представляють чинну владу - колишнього заступника ексначальника Київської ОВА Олексія Кулеби – Віталія Власюка, який зараз працює заступником начальника Хмельницької ОВА, а також його брата-близнюка Владислава Власюка – Уповноваженого Президента з питань санкційної політики
На тлі нещодавніх скандалів із масштабними корупційними схемами в лавах медико-соціальних експертних комісій підозру вже отримали 64 посадовця МСЕК, а також скасовано понад 4 тисячі висновків про інвалідність. Про це повідомляв голова Служби безпеки України Василь Малюк. До розслідування долучилися й журналісти.
Про статки нині вінницького терапевта МСЕК (а з 2002 до 2014 року очільника цього ж МСЕК) Віктора Власюка стало відомо з розслідування Oboz UA. Офіційно його заробітна плата на посаді лікаря – 16,7 тис. грн щомісяця, тобто за рік це 200,9 тис. грн. Утім, окрім роботи медиком, Власюк заробив ще 990 тис. грн від підприємницької діяльності, а також 1,1 млн грн – від енергокомпанії ТОВ "Сонячні фермери". Згідно з реєстром YouControl, йому належить 37,5% підприємства. Співвласницею компанії є чинна очільниця вінницького МСЕК Юлія Даниленко. Тобто вони не лише колеги по роботі, але й бізнес-партнери.
У ТОВ "Сонячні фермери" офіційно працевлаштована і дружина Власюка-старшого – пенсіонерка Оксана Бланар. Торік вона заробила від енергокомпанії 541 тис. грн, 83 тис. від ТОВ і ще 840 тис. – від підприємницької діяльності.
Власюк-терапевт задекларував три автівки Tesla: дві Tesla Model S та одну Tesla Model Y. А ще 13 квартир, найдорожча з яких – шестикімнатна квартира в центрі столиці, на вул. Інститутській, площею 260 кв м – оформлена на дружину – Оксану Бланар. До слова, вартість квадратного метра в цьому історичному будинку – приблизно 3 тис. доларів. Тобто лише одна з 13 квартир може вартувати до 780 тис. доларів.
У вінницького лікаря є два сини-близнюки. Один із них – Владислав Власюк – із серпня цього року працює Уповноваженим Президента з питань санкційної політики.
У Владислава - юрична освіта (має свідоцтво адвоката). Він працював у структурах Нацполіції України (2015-2016 рр.), а також обіймав посаду гендиректора Директорату з прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності Міністерства юстиції України (2017-2019 рр). Із 2020 року почав працювати на Банковій: був позаштатним радником керівника Офісу Президента Андрія Єрмака. Із квітня 2022 року став секретарем Міжнародної робочої групи з питань санкцій проти Росії (так звана санкційна група Єрмака-Макфола), яку очолюють Єрмак та ексрадник президента США Майкл Макфол. А в липні 2023 року увійшов до наглядової ради «Сенс Банку» (раніше «Альфа-банк»), який націоналізували та передали у власність держави.
Другий син – Віталій Власюк. Закінчив як і його брат-близнюк Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за спеціальністю "Міжнародне право". Це дало серйозний поштовх: брати товаришують з мало не всесильною помічницею Єрмака Дариною Зарівною.
Свій трудовий шлях розпочав як помічник юриста в ЮК "Губенко та партнери" (2011-2012 рр.), 2012 року став працювати юристом у юридичній компанії "єПраво". Із 2013 по 2015 рік працював у відділі координації рішень Європейського суду з прав людини секретаріату урядового уповноваженого у справах ЄСПЛ Міністерства юстиції. Він представляв Україну у справах "Юлія Тимошенко проти України" і "Олександр Волков проти України".
2015 року став помічником-консультантом народного депутата України, члена парламентської фракції "Об'єднання "Самопоміч" Ігоря Діденка. До слова, останній хотів потрапити до Верховної Ради і в 2019 році, але безуспішно. У 2020-2022 роках був радником декількох міністрів – в.о. Міністра енергетики та навколишнього середовища Ольги Буславець; Міністра Кабінету Міністрів України Олега Немчінова; Віцепрем’єр-міністра України Міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова.
2017 року Власюк отримав статус адвоката. Тоді ж став керівником адвокатського об’єднання "Твін Лоєрс" і керівним партнером юридичної компанії "єПраво". Із 2017 року Власюк займав посаду заступника голови комітету з міжнародних зв’язків НААУ, а згодом, у 2019 році, очолив цей Комітет.
2022 року Віталія Власюка призначили заступником тодішнього начальника КОВА Олексія Кулеби. В адміністрації Власюк курував питання освіти, медицини і спорту. Його посвята в заступники фактично розпочалося з того, що Власюк став уповноважененою особою фонду "Київщина: захистимо і відбудуємо", який створив тодішній начальник КОВА задля збору коштів на гуманітарні потреби та відновлення столичного регіону. Кошти збирали за підтримки БВ "Здорове дитинство без меж" (зареєстрованого в окупованому місті Енергодар Запорізької області) і ГО "Незалежна правозахисна група", співзасновник якої – позаштатний радник Кулеби в період його роботи в КМДА Глєб Малютін.
Про таких, як Віталій Власюк, кажуть: їх ведуть на посади. Кулеба та брати-близнюки добре знайомі не один рік. Коли першому підбирали посаду на Банковій, Віталію Власюку пророкували губернаторське крісло, але не склалося. Тож він не втрачав нагоди податися на різноманітні посадові конкурси, зокрема намагався очолити Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) та Національне антикорупційне бюро України (НАБУ).
Цікавий момент: за словами Власюка, Кулеба підтримав його в намірі податися на конкурс очільника НАБУ та «побажав успіхів». Кулеба на той час був головою Київської ОВА, потім понад рік працював заступником Єрмака, а нещодавно його призначили віцепрем'єр-міністром із відновлення України.
Конкурс проводили 2023 року. Віталій був одним із лідерів, однак одна зі співбесід з комісією стосувалася криптовалют Власюка, які він заробив на майнінгу. За даними медіа, з’ясувалося, що в декларації на кінець 2021 року він занизив вартість своєї крипто-"банки" у 13 разів. Підтвердити статки також не зміг. Конкурс виграв Семен Кривонос, кандидатуру якого погодив Кабмін.
Та Віталій не опустив руки й пробував шукати себе в іншому напрямку – подався на Хмельниччину. У липні 2024 року його призначили заступником начальника ХОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації. Окрім цього, він працює радником у Міністерстві охорони здоров'я. Зважаючи на амбіції Віталія, надовго на посаді заступника він затримуватися не планує. Візит "варяга" на Хмельниччину, наймовірніше, є підготовкою до нової посади. Не стане на заваді навіть скандал з батьком-корупціонером. Власюки зажди можуть сказати коронну фразу: діти за батьків не відповідають. Головне, щоб батькові квартири та "Тесли" не відібрали...