#

До Дня Сухопутних військ України: які три задачі стоять перед новим командувачем Драпатим

12.12.2024 18:01
До Дня Сухопутних військ України: які три задачі стоять перед новим командувачем Драпатим
Командуючий Сухопутних військ

Щорічно 12 грудня відзначається День Сухопутних військ України – свято, яким  вшановується найчисленніший вид Збройних Сил України. Свято встановлено згідно з Указом Президента України
«Про День Сухопутних військ України» від 18 жовтня 1997 р. № 116/ 97. Коротко про це вкрай важливе в наших умовах свято, читайте у матеріалі «Моєї Київщини»

З початком творення вільної незалежної держави 6 грудня 1991 року Верховна Рада України  ухвалила закони «Про оборону України» та «Про Збройні сили України». Було також затверджено текст військової присяги, яку у сесійній залі склав перший міністр оборони України Костянтин Морозов. Починаючи з січня 1992 року, всі війська, які на той час дислокувалися на території України, склали присягу на вірність народу України.
Указом Президента  України Леоніда Кучми 23 травня 1996 року було доручено сформувати у складі ЗСУ Сухопутні війська України та підпорядкувати командуванню Сухопутних військ органи управління та війська військових округів – Одеського та  Прикарпатського. Згодом у 2005 році на базі колишніх військових округів були створені оперативні командування Захід, Північ та Південь. Зараз до них додався Схід.
Сухопутні війська брали участь у миротворчих місіях ООН та були найчисленнішим видом військ у зоні ООС.
З 5 серпня 2019 року командувачем Сухопутних військ ЗСУ став генерал-полковник Олексанлр Сирський, який до цього був командувачем Обєднаних сил на Донбасі.
З 11 лютого 2024 року до 29 листопада 2024 року командувачем Сухопутних військ Збройних Сил України призначено генерал-лейтенанта Збройних Сил України Олександра Павлюка.
Генерал-майор Збройних Сил України Михайло Драпатий з листопада 2024 року став командувачем
Сухопутних Збройних Сил України. Сучасні Сухопутні війська Збройних Сил України – це механізовані і танкові війська, ракетні війська, артилерія, частини і підрозділи протиповітряної оборони, спеціальні війська, частини та установи технічного та тилового забезпечення. Усі вони зараз несуть основний тягар війни, розвязаної російським агресорами і саме вони кують перемогу у цій важкій війні.

Драпатий сьогодні під час Ставки звернув увагу на три ключові складові розвитку Сухопутних військ, які він розвиватиме: люди, технології, управлінські процеси.
Слава воїнам Сухопутних військ Збройних Сил України! Вічна пам
ять героям, які полягли в боях за Батьківщину!

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Антон Болбочан
журналіст