#

П'ять нових депутатів Київської облради: що про них відомо

18.01.2024 20:23
П'ять нових депутатів Київської облради: що про них відомо
Фото "Моєї Київщини"

На позачерговій сесії, яка відбулася 12 січня, до складу Київської обласної ради ввійшло п’ять нових депутатів. Кадрові зміни відбулися, зокрема, через "зачистку" фракції "Слуга народу" від осіб, підозрюваних у поплічництві держзраднику Олександру Дубінському, який зараз перебуває у СІЗО. На зміну своїм колегам-вигнанцям прийшли чотири нові депутати. Також відбулися ротації й у ВО "Батьківщина". Детальніше про те, хто увійшов до складу облради, читайте у матеріалі "Моєї Київщини"

У "Батьківщині" відбулася одна ротація: до облради зайшов Григорій Боціон, замінивши Олександра Мартиновського. Ще четверо депутатів – Вікторія Киреєва, Микола Котушенко, Олександр Строкань та Лідія Лазарева замінили відкликаних "слуг" із так званої "групи Дубінського".

Григорій Боціон

Григорій Боціон увійшов до Київської обласної ради замість керівного партнера в адвокатському об’єднанні "Мартиновський та партнери", київського адвоката, який працював помічником народного депутата VI скликання Віктора Лозінського (фракція БЮТ), Олександра Мартиновського (ТВО за списком №2).

Боціон уже 2020 року пробував свої сили на виборах до Київської обласної ради VIII скликання, проте не зміг здобути перемогу на територіальному окрузі №2.

Під час виборів він керував компанією ТОВ "Мегаполіс – Земля" (тепер ТОВ "Брайсон"), був депутатом Рокитнянської райради від ВО "Батьківщина", а також очолював постійну бюджетну комісію. Мешкав у селі Рокитне. Зараз служить у ЗСУ.


Новообраний депутат є засновником групи компаній "Капітал Агро". Згідно з аналітичною системою "YouСontrol", до складу цієї групи входять такі сільгоспкомпанії, як-от: "Капітал-Агропродукт" (де він є співвласником) та "Капітал-Агроінвест". Остання належить засновнику ТОВ "УІФК-АГРО" та кінцевому власнику, німецькій компанії "ДР. ДР. Діекманн Аксель Карл Фрідріх". Крім того, ця фірма є кінцевим власником ТОВ "Укрленд Сервіс" (що спеціалізується на торгівлі автомобілями).

Додамо, що в переліку засновників також зазначено "Капітал-Агроінвест". Боціон також є керівником і головним бухгалтером колективного сільськогосподарського підприємства "Україна" у Вишгородському районі, що спеціалізується на розведенні великої рогатої худоби.

Вікторія Киреєва

2020 року Вікторія Киреєва балотувалася від "Слуг народу" до Київської обласної ради VIII скликання від територіального округу №7, проте не пройшла. Але вона все ж мала досвід роботи в обласному депутатському корпусі, оскільки 2015 року її обрали від "Радикальної партії Ляшка"(округ №27 Кагарлицького району). Також Киреєва балотувалася і в Кагарлицьку районну раду.

У квітні-червні 2016 року Киреєва працювала начальницею відділу оповіщення та організації пунктів управління в Управлінні цивільного захисту Департаменту з питань цивільного захисту та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Київської ОДА.

Із липня 2016 року вона займала посаду керівника Департаменту екології та природних ресурсів Київської обласної державної адміністрації. У вересні 2020 року очолила Департамент запобігання промисловому забрудненню та кліматичної політики в Міністерстві екології та природних ресурсів. Із квітня 2023 року обіймає посаду заступника Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України.

Цікаво, що у 2019 році Киреєва роздавала новорічні солодкі подарунки, що багато хто вважав "гречкосійством". Також ім’я Киреєвої фігурувало у скандалі, пов'язаному з розробкою проєкту землеустрою 0,15 гектарів землі під особисте сільське господарство її батька – Станіслава Вдовиченка. До того ж, зазначена ділянка розташована на місці Юр'ївського водовідвідного каналу Віта-Поштової сільради, що рятує місцевих від підтоплення.

Згідно з декларацією за 2022 рік, новообрана депутатка володіє квартирою в столиці загальною площею 21,6 кв. м. Її чоловік має квартиру (спільна часткова власність) на 64,3 кв. м у нині окупованому рф Криму та автівку – Mazda CX-5 2020 року випуску орієнтовною вартістю 480 тис грн. Із-поміж джерел доходу вона задекларувала заробітну плату в Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України у розмірі 601 927 грн,  а також банківські відсотки  – 106 грн у "Універсал банк" та 1048 грн у "ПриватБанк". На її банківських рахунках зберігається понад 54 тис грн, готівкою має 17 тис доларів.

Микола Котушенко

Балотувався в Київську обласну раду VIII скликання 2020 року третім у списку від партії "Слуга народу" на територіальному окрузі №1.

Він є власником ПП "Укрпаркінг-груп" у Білій Церкві зі статутним капіталом у розмірі 2,5 млн грн, яка займається технічними випробуваннями та дослідженнями. У цій компанії Котушенко під час виборів до КОР працював виконавчим директором. Раніше був власником компанії-перевізника ПП "К-А-Н" у Білій Церкві, яка дісталася йому від батька, але у 2018 році він її продав. З 2015 по 2018 рік Котушенко був заступником гендиректора "Київпассервіс".

Окрім цього, Котушенко є головою громадської організації "Майбутнє України", а також засновником однойменної політичної партії в Білій Церкві та Києві. У 2012 році фактично попав в молодіжне крило Партії регіонів, отримавши посаду голови молодіжної громадської організації "Молоді регіони" у Білій Церкві. Також він є членом ради обласної ГО "Рідне місто" у Києві та членом правління ГО "Автотранспортна спільнота", учасником громадської організації "Асоціація перевізників Білої Церкви". 

Котушенко є співвласником нової рекламної агентської компанії ТОВ "Бренд Арт" та власником компанії, що займається орендою та експлуатацією власної або орендованої нерухомості, – ТОВ "Укртрейд".

Також новообранець володіє кількома компаніями, що спеціалізуються на технічному обслуговуванні та ремонті автотранспортних засобів. Вони зареєстровані в Білій Церкві та входять до структури приватного підприємства "Укрпаркінг-груп". Наприклад, ТОВ "Атлас 1" 2023 року надавало послуги з державних закупівель для відділу освіти Володарської селищної ради та Департаменту патрульної поліції, загалом отримавши понад 273 тис грн. Крім того, 2023 року ТОВ "Альпіна 1" стало переможцем державних закупівель на суму понад 446 тис грн. 

Олександр Строкань

У 2020 році хотів потрапити до Київської обласної ради від 9 округу під №36 від партії "Слуга народу", а також був другим за територіальним списком.

Із 2022 року працював заступником голови Комітету Асоціації адвокатів України із захисту бізнесу, активів і прав інвесторів. 2023 року був визнаний кращим адвокатом із судової практики, захисту бізнесу та антирейдерства за результатами рейтингу "Асоціації адвокатів України".

Раніше Строкань був співвласником компанії "Принципи правди" (професійна, наукова та технічна діяльність) та членом Київської обласної організації політпартії "Блок Дарта Вейдера" - скандальної партії, яку використовували для різних інформаційних провокацій.

Наразі новообраний депутат КОР є співвласником та партнером адвокатського об’єднання "Мітракс", із сайту якого можна дізнатися, що депутат мав кілька успішних судових справ. Він представляв інтереси сторін у корпоративному конфлікті, що був пов'язаний із ТРК "Sky Mall", брав участь у справі щодо рейдерського захоплення бізнес-центру на Печерську, був активним у процесі повернення врожаю австрійської компанії "SAATBAU" та у розгляді інших важливих справ. Під керівництвом Строканя вперше практика вирішення спорів "Mitrax" отримала визнання у міжнародних рейтингах, зокрема в "Ukrainian Law Firms 2019" та "IFLR 100".

2019 року адвокатське об’єднання "Мітракс" згадано в негативному контексті у розслідуванні видання "Наші гроші". Під час дострокових виборів до ВРУ влітку того року адвокат Кирило Фесик співпрацював із Мар'яною Безуглою, кандидаткою в народні депутати від "Слуги народу" у 217 окрузі. Під час парламентської виборчої кампанії 2019 року працівники об'єднання "Мітракс", співвласником якого був Кирило Фесик, тепер очільник Оболонської РДА, передали до виборчих фондів численних кандидатів від партії "Слуга народу" в Києві на суму 149 тис грн. Журналісти вказують, що така сума може свідчити про можливе ухилення від обов'язкового фінансового моніторингу та перевірок із їхнього боку.

Лідія Лазарева 

У 2020 році балотувалася до КОР по №2 терокругу 30 у єдиному списку, та четвертою за терсписком партії "Слуга народу". Значилася у списках як голова ГО "Інституту сталого розвитку" (нині – Інститут сталого розвитку України імені В.І.Вернадського), діяльність якої спрямована на скорочення ризиків у сфері боротьби зі зміною клімату.

Мала досвід роботи на телеканалі "КДР ТРК", а також п'ять років працювала у великій агропромисловій компанії "Золотий світанок" на посаді головного юрисконсульта. Із 2020 року займала посаду головного спеціаліста відділу нормативно-правової роботи Департаменту правового забезпечення Державної інспекції архітектури та містобудування України.

У декларації за 2022 рік Лідія вказала квартиру в Києві площею 33,9 кв. м та дачний будинок на 98,4 кв. м у селі Хотів Обухівського району із земельною ділянкою на 550 кв. м. Має дві квартири в столиці на 33,5 кв. м та 46,05 кв. м від ТОВ "Укрміськбуд Холдинг", зареєстровані як об’єкти незавершеного будівництва. Торік вона заробила 237 462 тис грн, а готівкою вдома зберігає 10 тис доларів.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Ольга Демидчук
журналістка