#

Добре забуте старе: хто зможе "зробити" фаворитів виборів на Київщині

24.07.2020 11:24
Добре забуте старе: хто зможе "зробити" фаворитів виборів на Київщині
На Київщині існує можливість появи перспективних проектів

За три місяці до дня виборів вже начебто є вичерпний перелік претендентів на те, щоб завести свою фракцію в облраду. Утім, як це трапляється практично на кожних виборах, значна частина населення не бачить серед запропонованого «продукту» те, чого вони хочуть. Чому так відбувається, та чи існують перспективи в «нових облич», розбиралася «Моя Київщина»

На перший погляд, складається враження, що жодної інтриги в Київській області навколо майбутніх виборів немає. Адже є лічена кількість політсил, здатних поборотися за потрапляння  в облраду. Це – «Слуга народу» Володимира Зеленського, яка буде боротися за першість з «Євросолідарністю» Петра Порошенка. Це, вочевидь, «Батьківщина», яку, щоправда, останнім часом серйозно лихоманить. Має шанси пройти до облради «Опозиційна платформа – За Життя» за рахунок величезних ресурсів «газової» групи, яку тут представляє нардеп від ОПЗЖ Олександр Качний.

Є проєкт а ля «За Майбутнє», пов'язаний з олігархом Ігорем Коломойським, і який веде екснардеп Ярослав Москаленко. Наразі він набирає обертів, але ще не забезпечив собі 100% гарантії проходження. Є також «Наш край» з колишнім губернатором Київщини Анатолієм Присяжнюком, який теж зараз поступово починає кампанію з ціллю потрапити в облраду.

Далі починається пітьма. «Голос», «Свобода», «Самопоміч» - все це так чи інакше «збиті льотчики». Водночас, згідно з останніми соціологічними дослідженнями, проведеними в Київській області, понад 30% респондентів виступають проти всіх вище зазначених політсил. Іншими словами, у решти менш розкручених гравців, є непоганий потенціал для росту. Інша справа, що наразі, за інформацією «Моєї Київщини», в деяких партіях не визначилися з тим, чи треба йти на вибори, чи ні.

Зокрема, серйозний удар сама собі нанесла «Аграрна партія». Після того, як співочий ректор Михайло Поплавський став головою цієї політсили, звідти «попросили» низку міцних фермерів. В результаті, зараз відома і розкручена партія, яка ще рік тому мала залізні шанси пройти в облраду, опинилася в анабіозі, фактично випавши з кампанії. І це не дивно: раніше вона базувалася на аграрія на місцях. Тепер же «Аграрна партія», як зазначають експерти, фактично перетворилася на кишеньковий проєкт Геннадія Буткевича – власника мережі супермаркетів «АТБ», близького до чинного міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Роздумують на тим, чи треба йти на Київщині Гереги з їх партією «За конкретні справи». У 2015 році вони продемонстрували високий результат на Хмельниччині. Враховуючи той факт, що в цій області сім’я власників будівельних гіпермаркетів «Епіцентр» є найбільшим латифундистом – це не дивно. Але ж у Київській області Гереги теж мають свої вотчини – це й понад 10 тисяч га землі на півдні столичного регіону, і «Епіцентри» в Білій Церкві, Борисполі, Броварах, Боярці, Петропавлівській Борщагівці та Чабанах. Утім, поки активності «За конкретні справи» не виявляють. А часу стає все менше.

Є на Київщині проєкт, який вже має своїх депутатів на рівні ОТГ – зокрема, у Фурсах, що на Білоцерківщині. І який, попри слабку загальноукраїнську розкрутку, має непогану впізнаваність на місцях. У першу чергу, через впізнаваність її лідера – колишнього віце-спікера, нардепа Миколи Томенка, який вже багато років очолює «Рідну країну». Його переваги прості: по-перше, він попри довгу політичну кар’єру вже давно не у політиці. Після того, як у лютому 2016 року він був позбавлений депутатського мандату керівництвом БПП, він фактично пішов з публічної політичної гри.


По-друге, він запам’ятався своїми гуманітарними проєктами як-то акціями «Сім чудес України», «Сім природних чудес України», «Сім чудес України: замки, фортеці, палаци та Сім чудес Києва». І нарешті, по-третє, він не асоціюється з владою, але при цьому має гарні зв’язки на Київщині – і на Скирщині (головою Київського обласного осередку «Рідної країни» є колишній нардеп Євген Суслов, чий батько збудував в Буках чудовий парк), і на Білоцерківщині, і на Тетіївщині.

У будь-якому разі все впирається в ресурси. Чи захоче хтось зіграти зараз – напередодні виборів – нестандартно? Дуже скоро це стане зрозуміло. Тим паче, окрім облради будуть ще нові мега-райради, чиї функції наразі видаються вкрай розмитими, але в майбутньому саме вони можуть перебрати на себе владу на місцях.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Микола Тицький