#

Дубінський VS Бно-Айріян: коли медіакілер дістане козирі проти маріонетки-корупціонера

11.09.2019 05:00
Дубінський VS Бно-Айріян: коли медіакілер дістане козирі проти маріонетки-корупціонера
Олександр Дубінський

Кінець минулого тижня показав: питання конфлікту між окремими силами у партії "Слуга народу" на теренах Київщини не вичерпалося і набирає нових обертів. Заяви представників команди Зе – голови КОДА Бно-Айріяна та Олександра Дубінського – перейшли у публічну площину і наочно демонструють, що жодна зі сторін не бажає відступати

Сповнений сил, енергії та завзяття Михайло Бно-Айріян, якому, напевно, дуже подобається робота на посаді голови Київської ОДА, скоро може стати не тільки безробітнім, а ще й "токсичним". За даними нашого видання, Бно остаточно втратив можливість повернення в "Укренерго", адже на його "жирне" місце заступника із зарплатою в майже 4 млн грн є чимало бажаючих. Окремо варто зауважити, що верхівка компанії дуже "вдячна" Бно-Айріяну: через перехід якого на політичну посаду в пресі з’явилося багато цікавих фактів про НЕК, зокрема, розтрати державних коштів на розваги у нічних клубах, про що не повинні були знати у широких масах.

Як ми вже раніше писали, насправді Михайло Бно-Айріян є далеко не самостійним у прийнятті рішень, адже насправді керує столичним регіоном тіньовий голова Київської ОДА Володимир Коваль. Останній свого часу був директором Департаменту економічного розвитку і торгівлі Київської ОДА і запам’ятався як корупціонер, якого спіймали при отриманні 25 тисяч доларів хабара. Його дочка стала нардепом за списком партії "Слуга народу" й офіційно керувала штабом Зеленського на Київщині, хоча всі питання вирішувалися через Коваля.

Минулого тижня стало відомо, що предметом скандалу між Бно-Айріяном (а точніше Ковалем) та представниками Коломойського стало призначення директора Департаменту регіонального розвитку. Як відомо, будівельні інтереси олігарха у Київській області довірили курувати двом чиним народним депутатам від "Слуги народу" – Олегу Дунді та Олександру Горобцю. Перший є особливо наближеним до Коломойського, адже свого часу керував будівельною компанією "А.В.С.", основна частина статутного капіталу якої належить групі "Приват". Саме ця фірма будувала головну футбольну арену Дніпра та центральний офіс "ПриватБанку". Варто додати, що встиг Дунда попрацювати й на Київщині. Зокрема, у ЗМІ повідомляли про зведення службового житла для співробітників МВС, коли компанія нібито отримала близько 300 млн грн чистого прибутку на державному тендері.

Проте досягти компромісу у питанні одного призначення так і не вдалося, тому вже зараз почалася нова інформаційна атака проти Бно-Айріяна. Посаду директора Департаменту регіонального розвитку КОДА, яка стала "яблуком розбрату", отримав заступник голови Дмитро Назаренко, вигравши "чесний" конкурс. Варто додати, що Назаренка призначав на посаду заступника губернатора ще Олександр Горган, який був маріонеткою у одіозного екс-нардепа Ярослава Москаленка. Тут варто згадати, що компанія "Спецкомплектпостач", що близька до Ярослава Москаленка, за останні роки виграла тендерів на Київщині на суму майже 2 млрд грн. Саме загаданий департамент проводить тендери на капітальне будівництво, що не могло не пройти повз увагу Москаленка і його фірми. Варто нагадати, що головним архітектором Київщини став рідний брат товариша Бно-Айріяна – Євген Плащенко – "порядна людина", як переконує губернатор.

Сумнівні призначення Бно-Айріяна у КОДА викликають занадто багато запитань і будуть причинами нових скандалів. Як і прогнозувалося, "локомотивом" інформатаки проти Бно, імовірно, на прохання Коломойського, став народний депутат Олександр Дубінський, який відомий проведенням резонансних розслідувань для каналу "1+1". У соцмережах він публікує ролики, де відверто глузує з Бно-Айріяна, що змушує останнього сильно нервувати.

Це відео стало своєрідним сигналом для тих, хто фактично керує областю. Також Дубінський згадав про оголошення в розшук голови Київського обласного осередку Радикальної партії Олега Ляшка Сергія Скуратовського, який свого часу прославився побиттями сільського голови у Макарівському районі. Зараз Скуратовського розшукують через подання недостовірних відомостей у декларацію та приховування майна на суму щонайменше 25 млн грн. Хоча справа проти нього була порушена ще у 2017 році, хід їй дали тільки зараз…

Не виключено, що оголошення в розшук Скуратовського стане сигналом для іншого "радикала" – Миколи Стариченка – голови Київської обласної ради, яка є ключовою в області, враховуючи нинішню політичну імпотенцію КОДА. Зараз Стариченко орієнтується на Володимира Коваля, з ким товаришує уже багато років. Але якщо тиск на його однопартійця досягне мети, все може змінитися дуже швидко.

Варто враховувати той момент, що зараз у Київській обласній раді немає чіткої більшості. Вона - ситуативна і формується під якісь важливі голосування. Зокрема, вийшло оформити більшість під час усунення голови облради від "Батьківщини" Ганни Старикової. Група "Єднання", яка складалася з представників БПП-"Солідарність", "Радикальної партії Ляшка", "Оппоблоку" та частини "Самопомочі", показала свою спроможність голосувати. Але фактично це сталося один-єдиний раз. Після президентських та парламентських виборів все посипалося...

Є велика доля імовірності, що на найближчій сесії, яка запланована на 19 вересня, більшості знову не буде.

Не менш важливим є той факт, що двоє депутатів, які перебували у більшості облради, складають свої повноваження у зв'язку з обранням депутатами Верховної Ради. Якщо від Сергія Буніна особливо нічого не залежало, то Олександр Качний був дуже впливовим у політичних та бізнесових колах. А от чи зможе його функції якісно виконувати однопартієць Валерій Ксьонзенко - невідомо...

Цікаво, що Дубінський через медіа-ресурс Коломойського почав "збивати" заступника голови КОДА Аллу Шкуро, яка була призначена ще Терещуком. Перед виборами президента саме Дубінський засвітив сітку з підкупу виборців на Київщині на користь Порошенка, де одним з кураторів була Шкуро із зарплатою 7 тис доларів на місяць.

Утім, схоже, тут питання не лише в Шкуро (її пов'язували з Кононенком), а й в Дмитрі Назаренку (орбіта Москаленка). Не варто забувати і про В'ячеслава Кучера, якого у КОДА називають касиром від уряду Гройсмана.

У ситуації голови Київської ОДА варто було б розпочати чіткий діалог з керівниками фракцій, аби більш-менш успішно прийняти бюджет. Але, як показує попередній конфлікт, Бно не є сильним дипломатом. Замість того, щоб знайти компроміс у відверто грошовому питанні однієї посади, Бно вирішив дати відповідь Дубінському в соцмережі.

Про гідну відповідь на публічну "травлю" годі й говорити. Таке враження, що голова ОДА, не знаючи як вийти зі складної ситуації, вирішив перейти у наступ. Щоправда, варто розуміти, що Бно своїми виступами дещо істеричного характеру у Facebook остаточно втрачає вплив на реальну ситуацію в регіоні, скочуючись у віртуальне життя соцмереж. Таку поведінку можна пояснити абсолютним нерозумінням інормаційної роботи. Недарма у голови ОДА досі немає повноцінного прес-секретаря, а цими питаннями займається його дружина. 

Поки ж варто очікувати на нові розслідування від Дубінського відносно Бно-Айріяна, які цілком можуть призвести до непередбачуваних наслідків…

Анатолій Тихий, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Facebook