#

Переможці місцевих виборів: голова Ставищенської громади Леонід Джужик

06.11.2020 08:00
Переможці місцевих виборів: голова Ставищенської громади Леонід Джужик
Леонід Джужик

"Моя Київщина" розпочинає нову рубрику, у якій докладно ознайомить із досягненнями, біографіями та обіцянками новобраних голів об’єднаних територіальних громад та мерів міст Київщини. Перший, про кого піде розповідь, -  голова Ставищенської об’єднаної територіальної громади, представник партії "Європейська Солідарність", депутат Київської обласної ради VII-го скликання Леонід Джужик

Закінчилася передвиборча гарячка та післявиборче очікування. Для когось – цілковитою перемогою, а для когось і цілковитим фіаско. Одним з фаворитів долі цьогорічних виборів став чинний депутат Київської обласної ради VII-го скликання, представник партії "Європейська Солідарність", член комісії Київської обласної ради з питань управління комунальною власністю та приватизації, житлово-комунального господарства та впровадження енергозберігаючих технологій, перший заступник голови Київської обласної асоціації футболу та почесний президент футбольного клубу "Любомир" зі Ставища, який за його ініціативою створено в 2004 році, бізнесмен та меценат Леонід Джужик. Він - керівник Комітету дитячо-юнацького футболу Київської області. У 2010 році Джужику присвоєно звання "Почесний громадянин Ставище". На місцевих виборах - 2020 на посаду голови Ставищенської об’єднаної територіальної громади Леонід Джужик впевнено переміг своїх конкурентів, отримавши 42,99% голосів виборців. Його конкурент Володимир Кошинський набрав майже вдвічі менше.
Народився Леонід Джужик  29 серпня 1970 року в селі Розкішна Ставищенського району Київської області.
Після школи навчався у Ржищівському будівельному технікуму, наслідуючи приклад батька-будівельника. Перше робоче місце після закінчення технікуму отримав у колишньому попружанському колгоспі імені Чкалова, де взяв під своє керівництво будівельну бригаду. Потім служба в армії у складі будівельного батальйону на зведенні очисних споруд Ленінградської атомної станції. Відслуживши, Леонід стає майстром-будівельником на Ставищенській птахофабриці, а невдовзі стає студентом Національного аграрного університету, обравши бухгалтерсько-економічний факультет.
"Із 2004 року пишеться історія футбольного клубу "Любомир", президентом якого став Леонід Петрович Джужик. Розпочиналося все з малого. Своєму другу дитинства Олександру Котику запропонував тренувати невеличку групу дітей у селі Розкішна. Виділив кошти на інвентар, зарплату. І почалося навчання футболу. А згодом перейшли займатися у Ставище. Оскільки для результативних занять потрібен був відповідний майданчик, Леонід Джужик замахнувся на реалізацію фантастичного на той час проєкту реконструкції футбольного поля на райцентрівському стадіоні колос. Уже в 2005-му на газоні "Колоса" з’явилися трактори, поле було розоране, закультивоване, засіяне спеціальною газонною травою, ущільнене котками. І як на лихо, формування газонного покриття прийшлося на надзвичайно спекотне літо. Довелося поливати траву з пожежних авто, що давало зовсім неочікуваний ефект. Леонід приймає рішення спорудити під полем систему поливу. Два роки тривала реконструкція поля, неймовірні зусилля і в 2007 році за величезну працю і спонсорство Леонід Джужик отримав право першого удару по м’ячу на церемонії відкриття футбольного поля. 
Президент клубу забезпечив підвезення сільських діток до райцентрівської школи, харчування, виділив кошти на повне екіпірування маленьких гравців. А коли юним футболістам доводилося виїздити на турніри чи на відпочинок до інших міст, усі витрати лягали на плечі керівника клубу.
Прийшов момент, коли президент відчув, що хлопчакам для розвитку здібностей не вистачає перед очима стимулу у вигляді старших гравців, до рівня яких вони б прагнули, і Леонід Петрович створює команду майстрів "Любомир", куди запрошує легіонерів із відомих в Україні клубів, орендує кращі футбольні поля в Києві. Дороговартісний прийом спрацьовує: у хлопчаків з’являється бажання потрапити до команди дорослих. Уже в 2009 році його вихованці вперше в історії Ставищенщини вийшли на всеукраїнський рівень дитячих футбольних команд першої ліги, взяли участь і в міжнародному турнірі в Німеччині.
Сьогодні футбольний клуб – це футбольні класи, сім різновікових дитячих команд, чисельний штат тренерів, вихователів і обслуговуючого персоналу. Це щільний графік участі у найрізноманітніших турнірах обласного, міжобласного і всеукраїнського рівнів. Бренд "Любомир" відомий в усій Україні».
Футбольна академія “Любомир” створена за ініціативи Леоніда Джужика, звісно, не без допомоги друзів та однодумців, існує вже 16 років. Академія на сьогодні є однією з найкращих у Київській області. Навчаються тут діти зі Ставища та Київської області, а також із інших регіонів України. Усі вони забезпечені житлом та харчуванням.
За ініціативи Леоніда Петровича в 2017 році між ФК “Любомир” та НУБіП (Національний університет біоресурсів і природокористування України) було підписано угоду про співпрацю. Вона має на меті створення студентської футбольної команди U-19 на базі університету. Це дає можливість учням академії продовжити навчання у вищому учбовому закладі та розвиватися у спорті. Студенти забезпечені безкоштовним проживанням в університетському гуртожитку, також мають медичну страховку, безкоштовну екіпіровку та тренувальну базу зі спортивним інвентарем. Леонід Джужик покриває всі витрати на утримання та транспортні послуги.

Як меценат та спортивний фанат Леонід Петрович долучився до проведення в 2019 році всесвітньо відомого спортивного фестивалю “Відкриті уроки футболу”. Фестиваль уже відбувся в п’яти містах: Ставище, Сквира, Пірнове, Володарка та Денихівка, що дало змогу більше ніж 1000 дітям із різних міст та сіл регіону взяти в ньому участь та отримати подарунки від футбольної федерації Київщини.

Один із найбільш грандіозних проєктів Леоніда Джужика, які вже сьогодні втілюються в життя, - це проєкт реконструкції покинутого місцевого санаторію, частину споруд якого буде переобладнано на приміщення академії спорту ФК “Любомир”. Паралельно з цим у центрі Ставищ вже будується новий футбольний стадіон зі штучним покриттям, кошти на який були перенаправлені з обласного бюджету. 

Леонід Джужик за власні кошти розробив детальний план місцевості, де мало бути розташоване футбольне поле; також розроблено технічну документацію для відділу культури, молоді та спорту Ставищенської РДА; технічну документацію для Ставищенського НВК1, щодо зміни конфігурації відповідних ділянок; виготовлено проєктно-кошторисну документацію на будівництво футбольного поля; виготовлено проєктно-кошторисну документацію щодо “винесення кабельної ділянки ЛЕП-10кВт “Ставище-лікарня” за межі забудови земельної ділянки. До спорудження стадіону долучилися місцеві підприємці та охочі допомогти земляки. Уже завезено та продовжує завозитися велика кількість ґрунту в котлован для вирівнювання території футбольного поля.
Усю проєктно-кошторисну документацію Леонідом Джужиком передано відділу культури, молоді та спорту Ставищенської РДА. Отже, скоро майбутній стадіон стане надбанням усіх жителів Ставищенського району.
Саме як депутату обласної ради 7-го скликання Леоніду Джужику вдалося написати обласну програму розвитку дитячого футболу, за яку проголосували депутати Київської обласної ради та згідно з якою витрати на перевезення учасників змагань, нагородження, та частково суддівство фінансуються з обласного бюджету. Це сприяло тому, що кількість футбольних команд на Київщині зросла до понад 200!
За ініціативи Леоніда Джужика на умовах співфінансування з обласного (85% від загальної вартості об’єкта) та місцевого бюджету (15% від загальної вартості об’єкта) у Ставищенському районі за період депутатської каденції реалізовано та заплановано десятки проєктів щодо ремонту і благоустрою об’єктів інфраструктури сіл і райцентру.

У 2015 році, після обрання Леоніда Джужика депутатом обласної ради, відповідно до чинного законодавства, було створено громадську приймальню за адресою: смт Ставище, вул. Цимбала Сергія, 48.

Кожен, кому потрібна допомога в юридичних чи фінансових питаннях, може звернутися безпосередньо до депутата або його помічника.

Також Джужик займається питаннями культури. Усерайонний конкурс юних талантів "Ранкова зірка" останні роки відбувається саме завдяки фінансовій підтримці Леоніда Джужика. На його думку, не всі повинні грати у футбол, а мають ще й співати. Міжнародний фестиваль авангардної еклектичної поезії  Біденко-ФЕСТ, що вже двічі поспіль проходив у Ставищі, відбувся також за сприяння Леоніда Джужика.

"Через те я й пішов у депутати, щоб мати можливість та ресурси для покращення життя своїх земляків", - розповідає Леонід Джужик. За словами Леоніда Петровича, основною ідеєю та напрямком його діяльності є інвестиції у розвиток молоді, бо саме руками нового покоління буде створюватися майбутнє.
Говорить, що хоче, "щоб мала батьківщина розквітла, жила щасливо й заможно, молодь, маючи надійний ґрунт під ногами, могла здійснити впевнений старт у доросле життя, а кожен із нас – пишатися своєю громадою!"

Про свої цілі в якості голови ОТГ він написав у програмі, яка роздавалася жителям регіону. 

Моя Батьківщина – Ставищенщина. За покликом серця я підприємець та громадський діяч.

Хочу:
- щоб кожен мешканець нашої громади жив, а не виживав;
- щоб працював на улюбленій роботі, а не займався її пошуком;
- щоб впевненість у майбутньому була підкріплена стабільною та достойною заробітною платою;
- щоб молоді сім’ї залишалися жити та народжувати дітей тут, дома, не шукаючи кращої долі на заробітках і за кордоном.
Мрію, щоб кожен із нас захоплено називав місцеву громаду своїм рідним домом, місцем, куди приїжджають люди з усіх куточків країни, щоб на власні очі побачити, як живуть по-справжньому щасливі люди, які на вулицях щиро посміхаються один одному!
Пропоную свою кандидатуру на посаду голови об’єднаної територіальної громади, аби побудувати роботу органів місцевого самоврядування на засадах відкритості, прозорості, чесності та європейських стандартів управління, що дасть можливість почати заробляти кошти для громади, дбати про її розвиток та побороти корупцію, яка знищує не лише матеріальні цінності, а й людську гідність.
Головним принципом моєї діяльності завжди було й буде створення моделі прозорого та ефективного управління, безцінну школу якого я пройшов, керуючи великою міжнародною компанією.
Моя мета - змінити систему зсередини на користь успіху та добробуту кожного місцевого мешканця.
Ми - одна велика родина! Ми об’єднуємося для створення успішної громади!
Для успішного життя об’єднаної громади є важливі першочергові завдання у різних сферах її життя, які я хочу вирішити:
Управління:
- забезпечити якість управління громади шляхом орієнтації діяльності на розв ̓язання нагальних проблем і виконання вимог жителів громади;
- створити консультативні ради фахівців-професіоналів та активних громадян у всіх галузях життєдіяльності громади, які допоможуть оперативно відшукати шляхи вирішення накреслених завдань;
- започаткувати громадське обговорення проблем громади та спільне прийняття цільових програм розвитку, про хід та результати виконання яких постійно інформувати громадськість.
Дороги та транспорт:
- якісні дороги кожному населеному пункту;
- регулярне та зручне автобусне сполучення;
- освітлені зупинки громадського транспорту.
Робота:
- забезпечення комфортних умов для розвитку місцевого підприємництва;
- залучення інвестицій для створення нових робочих місць та наповнення місцевого бюджету;
- стимулювання розвитку підприємств кінцевої переробки сільськогосподарської продукції та створення умов для її реалізації;
- підтримка домашніх господарств стосовно реалізації продукції, вирощеної власноруч.
Медицина:
- сприяти розширенню переліку сучасних медичних послуг із залученням висококваліфікованих фахівців;
- створити умови для отримання першої медичної допомоги у кожному населеному пункті громади для всіх її членів, а особливо людей похилого віку
Освіта:
- зберегти мережу закладів освіти та розширити перелік освітніх послуг, які вони надають, зокрема, відновити в школах роботу гуртків і секцій;
- забезпечити оновлення застарілої комп ̓ютерної техніки, її належне обслуговування, швидкісний Інтернет і якісний Wi-Fi в усіх закладах освіти за кошти засновника;
- розвивати сучасне освітнє середовище в кожному закладі освіти.
Туризм:
- сприяти розвитку туризму через популяризацію місцевих історичних та культурних пам’яток, видатних особистостей Ставищенщини;
- розвивати "зелений туризм", використовуючи переваги чистого природного середовища нашої місцевості.
Культура:
- розвивати різні напрямки багатої культури та традицій нашої громади;
- підтримувати творчі колективи, майстрів народних ремесел;
- надалі сприяти організації та проведенню різноманітних фестивалів, конкурсів місцевих талантів.
Екологія:
- налагодити процес збору, сортування, вивезення та утилізації сміття у кожному населеному пункті громади;
- забезпечити ефективну роботу сміттєвого полігону.
Безпека:
- забезпечити вуличним освітленням всі населені пункти громади;
- встановити систему відеоспостереження на в’їздах до кожного населеного пункту та об’єктах соціальної інфраструктури.
Спорт:
- продовжувати розвиток різних напрямків дитячого спорту;
- завершити будівництво стадіону європейського типу зі штучним покриттям у селищі Ставище;
- підтримувати фізкультурні колективи в населених пунктах громади.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Тетяна Іванчук
письменниця