#

Експерт з нерухомості Віталій Кайгородов: У Білій Церкві немає здорової конкуренції через відсутність інвесторів

20.03.2018 06:11
Експерт з нерухомості Віталій Кайгородов: У Білій Церкві немає здорової конкуренції через відсутність інвесторів

 «Моя Київщина» поспілкувалася з директором агенції нерухомості «Кайгород» — Віталієм Кайгородовим, який розповів про ситуацію на ринку нерухомого майну у Білій Церкві

— Віталій Юрійович, розкажіть про справу, якою ви займаєтесь, скільки років ви вже на ринку нерухомості та якого досягли рівня?

— Нерухомістю в Білій Церкві я почав займатися на початку 2014 року. Мені був близький цей напрямок діяльності. Спочатку я працював ріелтором в агентстві нерухомості. Згодом я прийшов до думки, що хочу змінити підхід в роботі і якість співпраці з клієнтами, але це можливо тільки на керівній посаді. Тому постало питання про власну справу. І от коли цього вже досягнуто, я маю можливість втілювати свої наміри.

Я вирішую питання своїх клієнтів таким чином, щоб вони були максимально задоволеними результатом, і в майбутньому могли впевнено рекомендувати мою агенцію своїм близьким і знайомим. На даний момент багато наших клієнтів повторно звертаються за послугами, що є одним із головних показників ефективності нашої роботи та довіри клієнтів. Агенція нерухомості «Кайгород» на сьогоднішній день є досить конкурентоздатною, незважаючи на те, що на ринку нерухомості Білої Церкви є великий вибір агентств.

— До речі, про колег, а скільки агентств на сьогодні налічується в місті?

— У Білій Церкві на даний час є близько ста агентств нерухомості. Також працює певна кількість приватних брокерів. Оскільки конкуренція велика, це спонукає до знаходження нових рішень та підходів у роботі нашого агентства.

— Як експерт, як би Ви оцінили ціни на нерухомість в Білій Церкві?

— У Білій Церкві ціни на житло постійно знижуються, але в середньому по ринку нерухомості Київської області вони залишаються достатньо високими. Причина в тому, що в нас у місті будується досить мало нового житла. Тому немає здорової конкуренції, і ціни тримаються за рахунок попиту на нерухомість.

Залучення у місто нових інвесторів для будівництва нових житлових об’єктів призвело б до того, що ціни на нерухомість стали більш доступними: збільшився б вибір, а на ринку нерухомості з’явилася  б здорова конкуренція.

— А як на ринку Білої Церкви відбувається ціноутворення? Хто виставляє ціну на квадратні метри?

— Продавці намагаються визначити ціну самотужки, опираючись на інформацію з Інтернету. Але оскільки значна кількість об’єктів, які пропонуються на сайтах нерухомості – взагалі неіснуючі об’єкти,  відповідно на них виставлені нереальні ціни. Це призводить до того, що продавець з самого початку володіє недостовірною інформацією, що унеможливлює правильну оцінку вартості свого житла.

Також часто відіграє роль моральний аспект. Людина вкладає у вартість вкладені сили і час. Саме житло для продавця є цінним, адже з ним він пов’язує багато важливих подій свого життя. А тому важко скласти адекватну вартість на своє житло.

Саме тому єдине правильне рішення для продавця –  звернутися в професійне агентство нерухомості для об’єктивної оцінки вартості свого об’єкту відповідно тенденціям ринку.

— Кому необхідно звернутися до послуг агентства нерухомості – продавцю чи покупцю?

— І продавець, і покупець зацікавлені в цьому.  Правильна оцінка вартості допоможе продавцю не продешевити, а покупцю не переплатити. Треба розуміти, що ріелтор – це в першу чергу порадник, який допоможе вигідно здійснити продаж або купівлю нерухомості. Звісно за умови, що це –професіонал своєї справи…

— Ринок сьогодні переповнений більше попитом чи пропозицією?

— На сьогодні в Білій Церкві – високий рівень попиту, але недостатній рівень пропозиції, особливо первинного житла, тобто новобудов. 

— А яка зараз ситуація з купівлею-продажем землі, з огляду на те що держава виділяє земельні наділи учасникам АТО? Чи такі ділянки з’являються на ринку?

— Варто зазначити, що ділянок для учасників АТО було виділено в Білоцерківському районі близько 180. Це, звісно, вплинуло на ринкові ціни, тож земельні ділянки дещо здешевіли. Звісно, вони продаються, адже не всі бійці, які отримали землю, самі з Білої Церкви чи з району. Навіщо учаснику АТО Білоцерківська ділянка якщо він живе десь в іншому регіоні?  Відповідно,  пропозицій вистачає.

Спілкувалася Надія Савчук, «Моя Київщина»

Читати "Моя Київщина" у Facebook