#

Експоліцейський замість п’янички: хто керуватиме Броварщиною

07.11.2024 10:41
Експоліцейський замість п’янички: хто керуватиме Броварщиною
Тарас Бакай

Колишні очільники поліції Львівщини характеризують Тараса Бакая як дуже порядну людину. Подробиці про його біографію читайте у «Моїй Київщині»

Тарас Бакай — уродженець Мостиського району Львівської області. У 2004 році закінчив Львівський державний університет, за фахом міжнародник-правознавець. Був директором державного НДІ «Система». З 2007 по 2014 роки працював на митниці Львівської області. Із 2014 року воював у зоні АТО в лавах добровольчого батальйону «Свята Марія», який був створений на базі «Братства» Дмитра Корчинського.

З 2016 по 2017 роки Бакай обіймав посаду начальника Управління внутрішньої безпеки Національної поліції в Луганській області. У 2017 році обійняв посаду заступника начальника Головного управління Національної поліції у Львівській області, де проходив службу до 2019 року. У 2020 році балотувався у Львівську обласну раду від «Європейської солідарності», але депутатом не став.  

На Київщині він людина нова, то ж поки не встиг засвітитися у місцевих медіа. А от із відкритих джерел про життєвий шлях Тараса Мирославовича до нового призначення дізнатися таки щось вдалося. Відразу наголосимо: у корупційних скандалах не фігурував. Його ж колеги по Львівщині відгукуються про Бакая добре. Єдине, що здивувало: у реєстрі декларацій утаємничений звіт про майно і фінанси нового керівника Броварської РДА. З минулих декларацій відомо, що він ще з 1994 року володіє гектаром землі на малій батьківщині та автомобілем «Фольскваген Транспортер» 2003 року випуску. Став власником у 2006 році. Жодної нерухомості не має. Що підтверджується декларацією його дружини, яка працює в поліції на Львівщині.

У жовтні 2019 року після звільнення з посади у поліції Бакай дав інтерв’ю виданню «Український тиждень», з якого і можна почерпнути трохи інформації про його політичні та життєві уподобання. В інтерв’ю він добре відгукується про екс-міністра МВС Арсена Авакова. А от із наступником на посаді міністра Денисом Монастирським (нині – покійним) у Бакая не склалося. У січні 2022 року в одній із соцмереж він написав пост із вимогою звільнити міністра і тодішнього голову Нацполу, а нині главу МВС Ігоря Клименка. Такою була реакція пана Тараса на страйк патрульних через низькі зарплати. За трагічним збігом обставин Монастирський загинув в авіакатастрофі саме в Броварах, де тепер працюватиме Бакай.

Також відомо, що у жовтні 2021 році новий керманич Броварщини розповів про створення політичної партії. «За тиждень можна придумати ідеологію партії, яку ти хочеш створити, знайти однодумців, яких, як виявилося, немало. За тиждень ще її запустити, провести перший з’їзд і показати всім, що ми такі є. Вірте в себе і у вас завжди все буде виходити!» – заявив тоді АТОвець. Цікаво, що зараз із проєктом трирічної давнини?

Якими будуть головні завдання Бакая в Броварах здогадатися нескладно. По-перше: він, як добробатівець та досвідчений поліцейський, посилить мобілізаційні заходи в місті та громаді. Вона без керівника була із 27 квітня, коли президент Зеленський звільнив із посади Володимира Майбоженка. Очевидно, без першої особи в районі по управлінській вертикалі всі розслабилися. То ж, і це по-друге, від Бакая очікуватимуть наведення порядку в управлінні жорсткою рукою.

По-третє, новачку доведеться покращувати імідж влади, якому дуже нашкодив скандал із Майбоженком. Нагадаємо: 26 квітня той наїхав на людей на пішохідному переході. Постраждали четверо (у тому числі дитина). Виявилося, голова РВА був сильно п’яний й ледь тримався на ногах, опираючись на автомобіль. Його затримали. А наступного дня – виперли з крісла. Посидівши в СІЗО чотири місяці Майбоженко 5 вересня вийшов на свободу під особисте зобов’язання. Це обурило броварчан, адже простого Івана за п’яну ДТП із тюрми під просту обіцянку не втікати і не переховуватися, не випустили б. Мабуть без зайвих слів зрозуміло, що неподобство у виконанні гуманних українських суддів тінню впало на всю владу. Бакаю доведеться виправляти ситуацію, покращувати рівень довіри мешканців громади до влади.

По-четверте, це другий після недавно призначеного голови Білоцерківської РВА Геннадія Сиваненка керівник району, не пов’язаний очевидними політичними вузами зі «слугами народу». У нього в біографії є навіть балотування від «Євросолідарності». Отримати посаду без згоди голови Київщини Руслана Кравченка Бакай не зміг би. То ж іще одним його завданням у Броварах убачається посилення позицій керманича області.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Макар Калюжний
журналіст