#

Фальсифікація конкурсу? Хто поставив "нулі" під час обрання голови Служби судової охорони

10.10.2023 12:42
Фальсифікація конкурсу? Хто поставив "нулі" під час обрання голови Служби судової охорони
Служба судової охорони

25 вересня 2023 року конкурсна комісія з обрання голови Служби судової охорони визначила фінальний рейтинг кандидатів. Так, переможцем було оголошено керівника управління Служби судової охорони з питань логістики та зв'язку Павла Малихіна, що стало абсолютною несподіванкою для працівників Служби, адже більшість була впевнена в перемозі чинного в.о. голови ССО Павла Трясуна. Про порушення проведення конкурсу, кандидатів та обурення громадськості читайте у сьогоднішньому матеріалі "Моєї Київщини"

Варто зауважити, що з моменту звільнення голови ССО Валерія Бондаря у липні 2022 року ця посада була фактично вакантною, адже судову охорону очолювали лише в. о. Так, чинного виконувача обов’язків очільника ССО Павла Трясуна (до призначення був заступником Бондаря) Вища рада правосуддя призначила 31 липня 2023 року. Він мав виконувати обов'язки керівника тимчасово, до призначення у встановленому порядку Голови Служби судової охорони, але не довше ніж до 30 листопада 2023 року.

Як відомо, рішення про оголошення конкурсу на зайняття вакантної посади Голови Служби судової охорони Верховна рада правосуддя ухвалила 25 липня 2023 року. Оголошення його результатів відбулося 25 вересня цього року. Так, переможцем конкурсу був визнаний керівник управління Служби судової охорони з питань логістики та зв’язку Павло Малихін. Він отримав 10,6 бали. На другому місці із 10 балами опинився чинний голова Служби судової охорони Павло Трясун.

Загалом повний рейтинг кандидатів, згідно з набраними за підсумками співбесіди балами, виглядає так:

● Малихін Павло Володимирович – 10,6 бали

● Трясун Павло Ростиславович – 10 балів

● Обушенко Олександр Миколайович – 7,8 бали

● Прудиус Євгеній Пилипович – 7,8 бали

● Мороз Віктор Анатолійович – 6,8 бали

● Смольянінов Юрій Сергійович – 6 балів

● Лісниченко Олексій Володимирович – 6 балів

● Лущай Руслан Олександрович – 5,2 бали

● Коваленко Ігор Олександрович – 5 балів

● Мержук Володимир Петрович – 4,6 бали

● Білецький Олег В’ячеславович – 4 бали

● Мірошников Іван Юрійович – 3,6 бали

● Царенко Олексій Михайлович – 2,8 бали

Зауважимо, що до складу Конкурсної комісії увійшли три члена ВРП, представник Ради суддів України, а також представник ДСА.

Здавалося б, що конкурс відбувся, кандидата на посаду голови ССО визначили, й тепер Вища рада правосуддя уже 12 жовтня має оголосити про призначення голови Служби судової охорони. Утім, як виявилося, ця справа має багато підводних каменів.

Так, відомий адвокат, заслужений юрист України, кандидат юридичних наук, ексзаступник міністра юстиції України, колишній нардеп, ексчлен Вищої Ради юстиції та ексчлен КДК Суддів ДО Валерій Бондик вважає, що цей конкурс був сфальсифікований: «Вважаю вкрай нагальним, щоб керівництво Держави та правоохоронних органів в терміновому порядку втрутилось та припинило цю ганебну практику маніпуляцій, підтасовки результатів конкурсу».

На думку пана Бондика, наразі необхідно відмінити його результати та провести ретельну перевірку можливих зловживань та розслідування усього процесу. Окрім цього, потрібно також ініціювати проведення повторного конкурсу в умовах відкритості та прозорості.

Дійсно, картина оцінювання двох кандидатів Павла Трясуна та Павла Малихіна виглядає дуже сумнівно.




Як бачимо, Павло Малихін обійшов Павла Трясуна всього на 0,6 бали. До того ж виникає багато питань щодо об'єктивності та справедливості оцінювання обох кандидатів.

«Павло Трясун – людина, яка має чималий керівний досвід у поліції. Я не вірю, що він по знанню законодавства та інших критеріях міг отримати 0. У липні призначили Трясуна в.о., а тут раптом за 1,5 місяці щось так конкретно змінилося. Тут є питання до об'єктивного оцінювання і, можливо, був вплив якихось інших факторів. Якщо в одного члена комісії 0, а в іншого 2 з одного і того ж критерію, то є великі питання», - доктор юридичних наук Олександр Обушенко.

За словами Обушенка, дивним є також той факт, що переможець конкурсу не має вищої юридичної освіти, хоча, на його думку, це просто необхідність для такої посади: «За всю історію служби цей конкурс проходить другий раз. Спершу обирали кандидата у 2019 році. Там були такі вимоги: вища юридична освіта і, оскільки претенденти були з Нацгвардії, то прописали ще й наявність військової освіти. Зараз прописали: або вища юридична освіта, або вища військова освіта. Але, на мою думку, правильно було б передбачити наявність ТІЛЬКИ вищої юридичної освіти».

Що важливо, перемога Павла Малихіна стала абсолютною несподіванкою для особового складу ССО. Працівники служби були впевнені в перемозі Павла Трясуна, якого добре знали.

Ситуацію для «Моєї Київщини» прокоментував начальник територіального управління ССО в місті Київ та Київській області Ігор Коваленко:

«Це призначення було несподіванкою не тільки для мене, а й для інших членів комісії та всього особового складу, який мені підпорядкований. Мені підпорядковується фактично найбільша кількість особового складу ССО України. Результати цього конкурсу нас просто шокували, грім серед ясного неба. Павло Малихін – абсолютно далека людина від реального несення служби, він не надав ніяких шляхів розвитку служби, він не орієнтується в законодавчій базі. Для мене взагалі дивно, як деякі члени комісії могли поставити нулі кандидатам юридичних наук Трясуну та Обушенку, а натомість людина, яка не орієнтується в правових питаннях, отримує найвищу оцінку. Виникають питання…Увесь особистий склад, який мені підпорядковується, ті, хто телефонує з регіонів, – усі шоковані. Як міг Трясун програти Малихіну в юриспруденції. Це нонсенс».

Наразі працівники Служби судової охорони надсилають звернення голові Вищої ради правосуддя з проханням переглянути результати конкурсу.

«Я категорично проти цієї кандидатури, та й не я один. Наразі ми готуємо повідомлення у Вищу раду правосуддя, додатково я готую матеріали в інші правоохоронні органи про те, що цей конкурс потрібно скасувати, переглянути його результати. Людина з такою фаховою підготовкою не може очолити ССО», - каже Ігор Коваленко.

Як стало відомо «Моїй Київщині» із власних джерел, переможець конкурсу Павло Малихін має не надто хорошу репутацію. Він є фігурантом ряду кримінальних проваджень, а також неодноразово ставав фігурантом антикорупційних розслідувань під час перебування на керівних посадах в місті Авдіївка.

Окрім цього, жителі Авдіївки також зверталися до Президента України щодо зухвалого та нахабного поводження Павла Малихіна під час перебування на посаді. До того ж переможець конкурсу є чинним директором Товариства з обмеженою відповідальністю «Юніті Гранд», що порушує вимоги ЗУ «Про Запобігання корупції» щодо суміщення та сумісництва. Ба більше, колишні власники даного ТОВ є громадяни російської федерації.

Враховуючи такі факти із біографії Павла Малихіна, його призначення на посаду голови Служби судової охорони виглядатиме підозріло. Тож очікуємо рішення Вищої ради правосуддя. «Моя Київщина» слідкуватиме за ситуацією надалі та проінформує читачів про призначення нового очільника ССО.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Антон Болбочан
журналіст
Теги: