#

Фінансовий консультант Олександр Кириленко: Нинішня пенсійна реформа – це латання дірок у віджитій системі

21.07.2017 11:14
Фінансовий консультант Олександр Кириленко: Нинішня пенсійна реформа – це латання дірок у віджитій системі

"Моя Київщина" поспілкувалася з фінансовим консультантом у сфері недержавного пенсійного забезпечення та дізналася, що ж насправді являє собою ця система. А також, які переваги вона має над державним пенсійним забезпеченням

- Як працює система недержавного пенсійного забезпечення?

- Система недержавного пенсійного забезпечення працює чудово, і працює вона вже протягом 100 - 300 років в більшості країн світу. Людина може власноруч заощаджувати кошти, і в пенсійному віці почувати як "біла людина". Це працює в усьому світі, але, на жаль, в Україні, ця система тільки вибудовується. Тому наші пенсіонери вимушені працювати, стояти на городах, щось вирощувати, а іноді й ритися у смітниках, щоб звести кінці з кінцями.

Система недержавного пенсійного забезпечення дуже проста: людина сама, поки працює, невеликими частками відкладає собі кошти на майбутнє на свій особистий рахунок в міжнародній компанії. Тим часом компанія вкладає гроші в різні проекти і тим самим заробляє як собі, так і людині. А за період від 10 до 30 років - за цей період людина собі відкладає на старість, - ці кошти перетворюються в капітал, з яким людина почуває себе гідно в пенсійному віці.

- Розкажіть про те, як Ви почали займатися цим видом діяльності?

- Спочатку про цю систему мені розповіла одна знайома людина. Після цього я прочитав про існування міжнародних компаній, та дійсно переконався, що це вже століттями працює  в усьому світі. Спочатку я оформив програми на всю свою сім'ю: на себе, сина, дочку, дружину. Потім трапилося так, що в мене сталася невеличка травма. А міжнародні страхові компанії крім того, щоб заробляти кошти, ще й беруть людину під захист від травматизму, критичних захворювань, інвалідності. В результаті, за мою незначну травму страхова компанія зробила непогану виплату.

- Зараз уряд розповідає про пенсійну реформу. Чи зрушиться з мертвої точки ця сфера?

- Я ознайомився з тим законом, який прийняла Верховна Рада: там дуже мало йдеться про недержавне пенсійне накопичення. Я для себе зрозумів, що це просто латання дірок у цій пенсійній системі, яка була створена ще багато років назад. Проте я думаю, що нардепи приймуть відповідні рішення й все ж таки буде створена система недержавного пенсійного забезпечення,

Для молоді це відкриває дуже великі перспективи. Тому що для молоді альтернативи реальній пенсійній реформі немає, а сподіватися на солідарну пенсію - це чекати на утопію. Лише система недержавного пенсійного забезпечення в надійних міжнародних компаніях дає людині гарантії, кошти на майбутнє і захист на теперішній час.

- Багато хто боїться вкладати гроші в приватні пенсійні фонди, вважаючи, що заощадження зникнуть...

- У теперішній час кожна людина може перевірити ці фонди. Де і як працює ця компанія, скільки років на ринку, відгуки, наявність серйозних перестрахувальників - все це можна прочитати в Інтернеті. Я раджу людям перед тим, як вкладати в недержавні фонди кошти перевірити цю компанію. Як правило, в міжнародних компаніях договір діє на території всіх країн світу.

- На Вашу думку, як забезпечити довіру до вітчизняних установ, які займаються цим напрямком?

- Я вважаю, що це можливо, хоча й дуже складно. Колись у Радянському Союзі була така компанія "Госстрах". Як на мене непогана компанія. Але трапилося так, що розпався Раднський Союз, і тоді "Госстрах" не був перестрахований. Й звісно через відсутність самого страхувальника й зникла сама компанія. Проте, згідно міжнародного законодавства спадкоємцем ГосСтраха стала "Оранта". І я вважаю, що настане час, і "Оранта" буде виконувати свої умови.

- Наскільки протягом останніх трьох років змінилася ситуація з добровільним страхуванням у Білій Церкві?

- Протягом 3 років у Білій Церкві ця ситуація дуже змінилася. На ринок сьогодні зайшли дуже потужні компанії. І зараз цей ринок розивається у місті дуже динамічно. Створюються нові брокерські компанії, люди навчаються, багато хто отримує страхові виплати. Тому цей ринок у Білій Церкві прогресує, причому дуже непоганими темпами.

- Які плани на майбутнє?

- В планах якомога більшому колу людей зробити ці програми. Тому що це єдиний варіант, який дає людині захист на теперішній день.

Розмову вів Валерій Міщенко, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Telegram