#

Футбол Київщини: яких успіхів досягли клуби столичного регіону в період "нульових"

15.06.2020 08:16
Фото з мережі Інтернет

У минулому матеріалі "Моя Київщина" робила огляд розвитку футболу в період з 1991 до 2000 року, фактично вималювавши основний кістяк команд, які грали в різних лігах області. Сьогодні ви дізнаєтеся, яка команда з області пробилася у Вищу лігу та нав’язала боротьбу гігантам українського футболу, а які раз і назавжди зникли з футбольної мапи області

Сезон 2000/01

У Вищій лізі того сезону жоден із клубів Київської області не грав, проте були представники в інших лігах. У Першій лізі команда "Борисфен" із міста Бориспіль по закінченню сезону посіла 12 місце в турнірній таблиці, показавши досить рівну гру.

Друга ліга була більш багатою на представників столичного регіону. Команда "Рігонда" з Білої Церкви зайняла 5 місце в турнірній таблиці групи Б, а бородянський клуб "Система-Борекс" провів відмінний сезон, зайнявши 2 сходинку. Бомбардири команди Олександр Антоненко та Сергій Швець увійшли в десятку найкращих бомбардирів за підсумками турніру, проте для потрапляння в Першу лігу їм не вистачило лише п’ять очок.

Сезон 2001/02

Перша ліга Чемпіонату України знову була представлена командою "Борисфен". Варто зазначити, що в порівнянні з попереднім сезоном результат погіршився, адже по закінченню турніру бориспільці зайняли 13 місце, опинившись за дві позиції від вильоту.

Того сезону Друга ліга серйозно поповнилася командами столичного регіону. До "Системи-Борекс" та "Рігонди" приєднався учасник другого етапу аматорського чемпіонату України "Академія" (Ірпінь), а також "Борисфен-2". Усі чотири команди грали в групі Б. Варто додати, що перед початком сезону ірпінчани змінили назву клубу на "Нафком-Академія", а білоцерківці перейменувалися на "Рось".

За підсумками турніру бородянський клуб зайняв 1 місце в турнірній таблиці, що дозволило перейти до Першої ліги. Варто додати, що дебютант ліги з міста Ірпінь посів 2 сходинку, показавши відмінну гру. Команди "Рось" та "Борисфен-2" зайняли 8 та 16 місце відповідно, що дозволило зберегтися в турнірі на наступний сезон.

Сезон 2002/03

Для команди "Борисфен" сезон 2002 року став знаковим, адже бориспільці зуміли після не дуже вдалого виступу попереднього року зайняти перше місце в турнірній таблиці, що дозволило команді перейти у Вищу лігу.

Клуб-новачок Першої ліги "Система-Борекс" цього сезону показав непогану гру, але кількості очок вистачило лише на 15 місце в турнірній таблиці.

У Другій лізі за чемпіонство боролися три команди, одна з яких досягла успіху. Срібний призер попереднього турніру клуб "Нафком-Академія" зайняв перше місце, тому наступний сезон провів у Першій лізі. Команда "Рось" фінішувала на 10 місці, а "Борисфен-2" на 14.

Сезон 2003/04

Того сезону клуб із Борисполя повернулася у Вищу лігу та зумів не просто втриматися, а показати дуже хорошу гру. В одному з турів чемпіонату "Борисфен" переграв київське "Динамо", яке по закінченню сезону стало чемпіоном, а бориспільці зайняли 7 позицію.

У Першій лізі столичний регіон представляла команда "Борекс-Борисфен", але виступ команди того сезону був настільки провальним, що вона зайняла передостаннє місце й вилетіла до Другої ліги.

Серед команд Другої ліги, що представляли область, були "Борисфен-2" та "Рось", які грали в групах А та Б відповідно. Бориспільці провели жахливий сезон, зайнявши останнє місце турнірної таблиці, тому вибули з чемпіонату. Білоцерківці за підсумками турніру були на 13 місці, тому зуміли продовжити виступи у Другій лізі.

Сезон 2004/05

На відміну від попереднього сезону, у команди з Борисполя видався невдалий сезон, адже їм вдалося перемогти лише в трьох поєдинках. Тому "Борисфен" зайняв останнє місце в турнірній таблиці й припинив виступи у Вищій лізі. Фахівці пов’язували такий результат із погіршенням фінансової ситуації.

У Першій лізі того сезону команда "Нафком-Академія" з Ірпеня змінила назву на "Нафком", але це не допомогло їй утриматися в турнірі. Клуб зайняв 16 місце, а лише трьох очок не вистачило, щоб зберегти "прописку".

У групі А другого дивізіону виступала команда "Борекс-Борисфен", яка перед початком сезону змінила назву на "Освіта". У підсумку бородянці фінішували на 7 місці, хоча в попередньому сезоні виступали в Першій лізі.

Білоцерківська "Рось" традиційно виступала в групі Б, де зуміла значно покращити свої показники в порівнянні з попереднім сезоном. Команда була далеко від зони вильоту, адже завершила виступ на 7 місці.

Сезон 2005/06

"Борисфен", який у попередньому сезоні грав у вищому дивізіоні, продовжив боротьбу в Першій лізі. Та попри всі намагання повернутися у престижний турнір, бориспільцям вдалося лише фінішувати за дві позиції до вильоту – 16 місце.

У Другій лізі команда "Рось" виступала в групі Б, але провела дуже складний сезон, зайнявши передостаннє місце, проте продовжила виступ у другому дивізіоні після виключення ряду команд із ПФЛ.

На початку сезону "Освіта" представляла Бородянку, але в середині другого кола клуб припинив існування, а на правах правонаступництва його замінила "Боярка-2006". Команда зайняла передостаннє місце в групі А, але зняття з чемпіонату МФК "Житомир" врятувало від вильоту з другої ліги.

У групі В за чемпіонство змагалася команда "Нафком", яка раніше представляла Ірпінь, але переїхала у Бровари. Клуб посів 4 місце, а від "бронзи" їх відділило лише одне очко.

Другу лігу поповнив учасник першого етапу аматорського чемпіонату України – клуб "Княжа" з села Щасливе. Старт у професійній футбольній лізі виявився доволі вдалим, адже команда зайняла 12 місце.

Сезон 2006/07

У Першій лізі виступав "Борисфен", але після 21 туру чемпіонату постановою Бюро ПФЛ команда була виключена зі змагань за систематичне порушення статутних і регламентних документів ФФУ та ПФЛ, невиконання рішень їх органів управління та здійснення футбольного правосуддя, а також ухилення від виконання умов контрактів із футболістами, фінансових зобов'язань перед ФФУ та ПФЛ.

У Другій лізі було сформовані дві групи, адже в попередньому сезоні багатьом клубам було анульовано ліцензії. Усі команди столичного регіону потрапили в групу А. Клуб "Боярка-2006" було перейменовано на "Інтер", але боярчани зайняли останнє місце, тому змушені були покинути другий дивізіон.

Команди "Княжа", "Нафком" та "Рось" продемонстрували якісну гру протягом усього сезону, що дозволило посісти місця в турнірній таблиці від 5 до 7 відповідно.

Сезон 2007/08

Цього сезону Київську область представляли клуби лише в Другій лізі, проте їх стало більше. Другу лігу поповнив учасник аматорського чемпіонату України "Арсенал" із Білої Церкви. По завершенню турніру новачки посіли 7 сходинку, на відміну від іншої білоцерківської команди – "Рось", яка фінішувала на 11 позиції. Броварський "Нафком" зумів завершити чемпіонат на 13 місці.

Але справжньою сенсацією був виступ команди "Княжа", адже клуб зі Щасливого став переможцем турніру і здобув право виступати в Першій лізі. Одразу шість гравців команди потрапили до десятки найкращих бомбардирів того сезону.

Сезон 2008/09

У Першій лізі команда "Княжа" навіть не дограла сезон: після 21 туру клуб зі Щасливого припинив виступ у чемпіонаті, тому посів передостаннє місце в турнірній таблиці.

У Другій лізі за чемпіонство змагалися дві білоцерківські команди та клуб "Княжа-2". Останній у березні 2009 року рішенням Бюро ПФЛ був виключений зі змагань, а в незіграних матчах команді зараховано поразки. "Рось" продовжувала стабільно виступати у другому дивізіоні, адже завершила турнір на 10 позиції.

Команда "Арсенал" зуміла показати дуже хороший результат, адже посіла друге місце в групі А. Тому в стиковому матчі зі срібним призером групи Б була розіграна путівка в Першу лігу, яка дісталася команді з Білої Церкви.

Сезон 2009/10

Команда "Арсенал"  у тому сезоні продовжила виступи в Першій лізі, і будучи новачком, зуміла нав’язати протистояння серйозним клубам. Як результат – 12 перемог, 12 поразок і 10 нічиїх, що дозволило посісти 9 місце в турнірній таблиці.

У Другій лізі мав виступати клуб "Нафком" із Броварів, але його було виключено зі складу ПФЛ у зв’язку з рішенням Атестаційної комісії ФФУ. Таким чином сезон 2008/09 року був завершальним у професійній лізі для броварчан.

За перемогу в групі А змагався клуб "Рось", який фактично залишився єдиним представником Київщини у другому дивізіоні. Із проведених 20 матчів команда перемогла 6 разів, програла 11 матчів, а ще 3 – зіграла в нічию. Набраних очок вистачило, щоб посісти 7 місце в турнірній таблиці.

З огляду на виступи футбольних команд області за 10 років стало зрозуміло, що деякі клуби досягали серйозних успіхів, а отже, футбольні академії на місцях досить успішно функціонували. У наступному матеріалі ми розкажемо про успіхи та невдачі клубів Київської області в різних лігах України за останні 10 років.