#

"Газове" кріпацтво: на кого монополія Фірташа перетворює жителів Київщини

22.09.2021 20:15
"Газове" кріпацтво: на кого монополія Фірташа перетворює жителів Київщини
Фото з мережі Інтернет

Інформаційний портал "Моя Київщина" неодноразово розповідав про те, як газова компанія олігарха-монополіста Дмитра Фірташа систематично продовжує "кошмарити" простих людей у столичному регіоні. Про чергову свавільну діяльність "Київоблгазу" читайте в сьогоднішньому матеріалі

У нинішніх реаліях блакитне паливо – важкодоступне життєве благо для жителів Київської області. Власне, причиною цього є не лише захмарна ціна, а й те, що "Київоблгаз" припиняє газопостачання через такі порушення, як-от: мізерний борг, ефемерні несплати або ж навіть антиреклама монополіста в соцмережах. Щоправда, доцільніше було би подбати про свою репутацію більш релевантними способами, аніж шахрайством, залякуванням і погрозами…

Але чи вміють у "Київоблгазі" по-іншому? Напевно, ні. Свідченням цього є ситуація, про яку нам розповіла адвокатка, жителька села Бзів Баришівського району Надія Павлова:

Мені, попри переплату, відключили газ вище місця витоку газу. Мотивували витоком газу. Із 23.08.21 так ніхто нічого не полагодив. Баришівська філія ПАТ "Київоблгаз" мене ігнорує. Сьогодні ввечері я приїхала додому, а біля місця витоку газу стояв легкий запах газу.


Варто зазначити, що Павлова є добросовісною споживачкою блакитного палива. Але в "Київоблгазі" чомусь так не думають. Жінка пояснює:

У липні 2020 року я відправила гроші, які "Київоблгаз" наполегливо не бачив. Увесь цей час представники компанії розказували, що в мене є заборгованість. Гроші таки побачили (щоправда, після скандалу у Facebook), але платіжку провели не липнем 2020 року, а серпнем 2021. Ще у грудні 2020 року я надсилала всі правовстановлювальні документи на будинок і платіжку про оплату газу з Ощад 24/7. Через карантин я фізично не могла потрапити в газконтору, адже там були амбарні замки.

Спробуємо розібратися в ситуації більш детально. По-перше, жінка вже місяць не має доступу до блакитного палива. По-друге, зверніть увагу на фотографію, де зображено пломбування газової труби вище місця витоку (газ подають знизу вверх по трубі).


Цілком логічним видається питання, чи був взагалі витік газу, коли його відключали? Надія обурена таким халатним ставленням газовиків до проблеми:

Що потрібно зробити, аби приїхала Баришівська служба газу? Треба, аби хата згоріла чи хтось умер від газу? Тоді Ви зреагуєте?

Оскільки жінка була надзвичайно схвильована ситуацією, що сталася, то неодноразово намагалася зв’язатися з представниками "Киїоблгазу" і змусити їх реально працювати, а не займатися казна-чим. Але виклики за номером 104 наполегливо ігнорували, за три тижні нічого так і не полагодили, і газ, звісно ж, не включили.

Надія Павлова зазначає:

Я у відчаї, бо я не розбираюсь у газі. Але, якщо його відключили через витік і витік не ремонтують, я не розумію, що потрібно зробити, аби газ був і був, ключове, без витоку.

Який алгоритм дій запропонували газовики?

Цілком передбачувано, що її лагідно попросили носити документи з кабінету в кабінет. Наскільки дієва ця процедура, говорити й не варто. Тому Павлова спробувала діяти більш радикально:

Я вимушена була поїхати в Баришівську газконтору та просто ввійти в кабінет до начальника та заставити його зі мною говорити. На жаль, Висоцький Ігор Петрович, який там є лише старшим інженером експлуатаційної діяльності, а не справжнім начальником, нічого не знає про те, чим займаються його підлеглі. А тому вирішувати реальні проблеми, які створили останні, він не здатен.

Як результат нелегких перемовин – жінці пообіцяли ввімкнути газ у четвер 23.09.21 об 11.00. Багато питань так і залишаються нез’ясованими: чи встигнуть газовики за день зробити те, що чого не могли зробити майже місяць; як можна відключити газ вище місця витоку та залишити витік; хто відповідатиме за халатне ставлення до аварійної ситуації та чи була вона взагалі?

Практика свідчить, що чи не на всі проблеми в "Київоблгазі" одне-єдине рішення – перекрити доступ до газу. А от відновити постачання процедура набагато складніша. До того ж вона потребує не лише багато вільного часу, а й сталеві нерви…

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Антон Болбочан
журналіст