#

Голова Бородянської ОТГ Олександр Сахарук: Нам потрібно позбутися комплексу меншовартості

17.04.2019 13:15
Голова Бородянської ОТГ Олександр Сахарук: Нам потрібно позбутися комплексу меншовартості
Олександр Сахарук

На засіданні Уряду Прем’єр-міністр Володимир Гройсман закликав українців позбутись відчуттів, які пов’язані з песимізмом і меншовартістю. Головний секрет – любити державу, вірити в її світле майбутнє, бути відповідальним за її долю та прикладати зусиль, виконуючи свою роботу

«Україна – це не просто місце на карті. Україна – велика європейська та демократична країна з безмежними можливостями. І для нас важливо, щоб ми могли реалізувати власні можливості та зробили те, що відповідає мріям мільйонів», - наголосив очільник Уряду.

Змінити ситуацію в країні можна тільки спільними зусиллями. Один із тих, хто взяв у свої руки долю маленької батьківщини є Олександр Сахарук – молодий керманич місцевого самоврядування, який нещодавно став головою Бородянської ОТГ.

- Як довго Ви йшли до того, щоб очолити одну з найбільших та неймовірно перспективну громаду на Київщині?

- У 2010 році як депутат та голова постійної комісії селищної ради я відчував у собі сили і бажання до більш масштабної роботи на ниві місцевого самоврядування. Через це у 2014 році став заступником селищного голови, а восени 2015-го взяв участь у місцевих виборах і переміг. Відтоді крок за кроком ми йшли шляхом децентралізації, створювали ОТГ. Можу запевнити вас – набутий мною досвід є унікальним, оскільки ми були серед перших, хто шляхом спроб і помилок йшов до впевненої перемоги, започатковуючи нову історію нашої держави.

- Розкажіть про досягнення у Вашій справі, зокрема, чого вдалось досягнути за останні роки.

- Натепер своїм найбільшим успіхом я вважаю створення в 2018 році нашої Бородянської об’єднаної територіальної громади і моє обрання її очільником. Ми реалізували на Бородянщині найбільш успішну державну реформу, визнану європейською спільнотою. Проте це не мій особистий успіх – це результат спільної кропіткої щоденної роботи нашого депутатського корпусу всіх рівнів, очільників на місцях, громадських активістів.

- Виникали у Вас колись думки про еміграцію?

- Ні, ніколи. Для мене є беззаперечною істина, що Батьківщина у кожної людини одна-єдина.

- А Ви впевнені, що зможете тут реалізуватися у повній мірі?

- Так, я в цьому впевнений. Місцеве самоврядування найбільш наближене до людей, їх щоденних потреб, їх буднів і свят, воно найбільш соціалізоване. Я вважаю себе практиком, а не теоретиком. Тож бачу себе і надалі тут, поміж людей, таких різних, проте всі ми – одна громада.  Тут ми маємо розбудовувати наше теперішнє і наше майбутнє.

- Що треба змінити, аби в українців не виникало думок про закордон?

- Ми – велична і потужна держава, ми – вільна і сучасна нація. На жаль, маємо сумну тривалу історію відсутності української державності. Це призвело до комплексу меншовартості, на який страждали покоління українців. На мій погляд, потрібно поєднати два ніби різних напрямки: виховання дітей на власному прикладі дієвого патріотизму і, беззаперечно, розвиток сталої національної економіки.

- Назвіть 5 речей, за які ви любите Україну.

- Я люблю Україну, бо це моя Батьківщина, тож це аксіома. Я люблю Україну, бо немає в світі кращої держави, яка завжди надихає людей на творчість, духовність і звитягу, бо це держава вільних і незалежних людей. Я люблю Україну в собі, а не себе в Україні.

- Які маєте мрії у житті?

- Я мрію, аби ми жили в світі без воєн, голоду і хвороб. Я мрію, аби Україна стала потужною державою європейської спільноти. Я мрію, аби в нашому суспільстві панівними стали культура, взаємоповага, освіта. Мрію, щоби в моїй громаді люди жили в достатку, комфорті і змагались між собою, хто більше зробить для Бородянського краю і всієї України.

- Що Ви хотіли б побажати молодим українцям?

- Я хотів би нагадати всім класика Володимира Сосюру:

«Любіть Україну всім серцем своїм і всіми своїми ділами».

Розмову вів Сергій Потапчук, «Моя Київщина»

www.uawelove.org

Читати "Моя Київщина" у Telegram