Голова Бзівської сільської ради Людмила Казімірова: Своїм прикладом я хочу пробудити людей до співпраці
Голова Бзівської сільської ради Людмила Казімірова розповіла кореспондентові "Моєї Київщини" про розвиток села, перспективи приєднання до ОТГ
- Ви пізніше заступили на посаду голови сільської ради. В чому причина?
- Це питання до голови ТВК, яка повинна була вчасно провести першу сесію і оголосити результати виборів.
- Скільки Ви вже працюєте і що вдалося зробити за цей час?
- 3 роки. Багато зроблено, звичайно. Допомагає мені в цьому і депутатський корпус, і виконавчий комітет. Також багато питань вирішує на рівні області депутат районної ради Зозуля В.О., яка безпосередньо працює з обласною радою та адміністрацією.
Для прикладу можна згадати про останній проект, який завдяки їй вдалося втілити в життя. Вона допомагала трьом селам, окрім нашого, ще й Морозівці та Селичівці. За сприяння бувшого голови КОДА Горгана О.Л., підрядної організації Дідуха В.П. та Ковальчука Ю.В. на дорогах обласного значення зробили ямковий ремонт емульсійно-струменевим методом за кошти з обласного бюджету. Щодня бачимо, як по цій дорозі їздять ваговози – це хамське ставлення до села, до людей, до чужої праці. Поряд із тим, зроблено автобусну зупинку із заїзним карманом.
За роки праці багато зроблено. Спільними зусиллями ми зробили асфальтне покриття на двох дорогах, всі дороги защебенили. Також ми повністю освітлили все село, проведено відео спостереження, відремонтували пам'ятники, пофарбували церкву, зробили два дитячих майданчики та один спортивний. Обрізали дерева, які були вже в аварійному стані, на кладовищах та узбіччях доріг, закінчили огородження кладовищ, реставрували ритуальну площадку, діючі криниці та побудували нову. Почали ремонт фельдшерсько-акушерського пункту. Розробили проектну документацію щодо благоустрою водойми в селі, щоб людям було де відпочити.
Багато коштів виділяємо на підтримку нашого навчально-виховного комплексу, спортивного клубу, будинку культури. На даний час приміщення будинку культури частково відремонтовано.
Крім того, розробили генеральний план села. Працює соціальний працівник, який обслуговує 12 стареньких людей, яким необхідна допомога. Заключено договір з Баришівським комунгоспом, який вивозить сміття двічі на місяць. БТІ кожного місяця до нас приїжджає, надає безкоштовну допомогу людям.
- Нещодавно ми спілкувалися з головою РДА, і він розповів, що коли йшло формування ОТГ, коли було голосування, Ви сумнівалися? Чому?
- Так, мені довелося провести кілька засідань сільської ради, щоб обґрунтувати доцільність об’єднання. На першій сесії депутати не підтримали об'єднання з Баришівською ОТГ, оскільки відсутня дієва допомога від Баришівки. На даний момент з районним центром відсутнє транспортне сполучення.
Дуже багато невідомого, незрозумілого майбутнього, що і бентежить населення. Люди бояться об’єднання – бояться, що закриється ФАП, що закриється школа. Їм обіцяють, що будуть інфраструктурні субвенції для жителів населеного пункту. Але в селі проживає багато не зареєстрованих жителів (дачників), які також потребують належного обслуговування.
- Ви плануєте брати участь у виборах на голову ОТГ?
- Ні, діючі сільські голови перейдуть на посади в.о. старости за бажанням.
- Які проблеми існують в селі?
- По-перше, те, що між Бзовом і Селичівкою проходить три магістральні газопроводи високого тиску, великого діаметру. З метою убезпечення жителів району доцільним є обмеження руху великовагового транспорту на даній ділянці дороги.
По-друге, існує потреба у встановленні зупинки громадського транспорту для висадки та посадки пасажирів на км 58+049 автомагістралі Київ-Харків.
По-третє, нагальним залишається питання у поновленні освітнього рівня Бзівського НВК. На сьогодні Бзівський НВК І-ІІ рівня, а був І-ІІІ.
Читати "Моя Київщина" у Telegram