#

Голова Нацполіції Київщини Андрій Нєбитов: забезпечуватимемо наші громади стількома поліцейськими, скільки їм буде потрібно

10.01.2022 08:00
Голова Нацполіції Київщини Андрій Нєбитов: забезпечуватимемо наші громади стількома поліцейськими, скільки їм буде потрібно
Андрій Нєбитов

«Моя Київщина» поспілкувалася з очільником Київської обласної поліції Андрієм Нєбитовим про діяльність правоохоронних органів у столичному регіоні протягом 2021 року.

- Проєкт «Поліцейський офіцер громади» передбачає забезпечення кожної ТГ дільничним офіцером поліції, який буде працювати та проживати на території громади. Скільки громад вже долучились до проекту на Київщині? Яка кількість поліцейських станцій?

- Наразі на Київщині у рамках реалізації проєкту «Поліцейський офіцер громади» вже відкрито 54 поліцейські станції, які надають поліцейські послуги громадянам, забезпечують правопорядок та вживають заходів щодо попередження злочинів на території області. Також відкрито два центри безпеки в Студениківській та Дмитрівській територіальних громадах. Всього ж до проєкту «Поліцейський офіцер громади» вже долучились 56 територіальних громад Київщини, ще 12 виявили бажання прийняти участь в проекті у 2022 році.

- Яка загальна кількість офіцерів, що вже приступили до служби в громадах Київської області?

- Нині у територіальних громадах Київської області вже працюють 87 поліцейських офіцерів. Як вже повідомлялось, вони працюватимуть та проживатимуть на території громади, опікуватимуться проблемами місцевих жителів та забезпечуватимуть порядок і безпеку.

- Скільки службових автомобілів було закуплено для поліцейських офіцерів громад з початку проекту?

- У 2021 році поліцейські офіцери громад отримали 77 службових автомобілів, які були придбані як за сприяння громад, так і поліції.

- Чи є нестача офіцерів у громадах з великою кількістю населених пунктів?

- Територіальні громади мають різну територію, різну структуру: якісь мають декілька сіл, деякі включають у себе міста. Тому  голови територіальних громад, поліція та місцеві депутати розуміють, що треба зробити максимально комфортними та ефективними роботу поліцейського офіцера громади та користування його послугами. У віддалених точках або густонаселених пунктах відкриваються додаткові станції з метою, щоб закрити усі ці питання і не потрібно було їхати у відділ, відділення або районне управління аби отримати допомогу з дрібного питання – вгамувати сусіда, допомогти тим, хто потерпає від сімейного насилля, втихомирити інших осіб чи притягнути до адміністративної відповідальності тощо. Філософія у тому, щоб наблизити поліцію до людей для зручного та комфортного користування поліцейськими послугами.  

- Які є проблеми з відкриттям станцій на місцевому рівні?

- Ми розпочали цей проєкт з 2020 року. Тоді, з 29 представників громад, які прибули на спільну нараду чи ознайомчу бесіду, де ми презентували цей проєкт, лише 7 погодилися взяти участь. Така ситуація була тому, що місцева влада на той час ще не сформувалась і довіри до центральних органів виконавчої влади, не лише до поліції, було досить мало. Не всі вірили у те, що якщо громада перерахує кошти на Національну поліцію для придбання до прикладу службового автомобіля поліцейському офіцеру (а це було дуже важливо, щоб автомобіль був поліцейський), що його отримає саме громада, а він не залишиться у районному управлінні і буде працювати десь під керівником. Тобто були сумніви, чи громада не залишиться без коштів і без авто.

Але 7 громад повірили, і у 2020 році на службу заступили 7 поліцейських офіцерів, відкрили 7 станцій, а всі інші побачивши це, повірили і також виявили бажання взяти участь. У 2021 році переважна більшість інших громад доєдналась до цього проєкту. У тих, хто не доєднався були проблеми з формуванням місцевої влади, у когось – проблеми з грошовими коштами самої ОТГ, а хтось і досі вважає, що витрати, пов’язані з безпекою, є безпідставними, а тому керівництва, депутатів і голів ОТГ це не стосується. Вони дуже серйозно помиляються, адже безпековий простір є частиною комфортного життя. Якщо вони створюють і виконують свої зобов’язання перед виборцями, ми їх тільки підтримуємо. Якщо ж це робиться з метою отримання «відкатів» або незаконного проведення тендерів та робіт, то ми звичайно будемо на це реагувати. Не потрібно красти гроші громади. Ми запевняємо, з безпеки красти не дамо.

- Чи є затримка із заступанням офіцера громади на службу?

- Треба відмітити, що інколи є певна затримка у часі, із заступанням поліцейських офіцерів громад на службу. Перш за все, це підготовка поліцейських офіцерів громад, їх відбір, 70 діб навчання, проведення відповідних тендерів, постановка на облік та інше.

Але, в реалізації проєкту ми не зупинялися, постійно були в контакті з головами ОТГ, доповідали кожен крок щодо витрат коштів саме в цій громаді. І їм це подобається. Мені особисто дуже подобається їздити в громади, адже я спілкуюсь з людьми і відчуваю, що там відбувається, які там проблеми.

Повірте, у кожній громаді є свої «проблемні місця», на які потрібно звернути увагу саме правоохоронцям і поліцейському офіцеру громади. І наразі 12 поліцейських офіцерів громад, які заступлять на службу в цьому році, вже відібрано. Деякі ОТГ просять нас навчати і відкривати поліцейські станції, і на службу заступають вже по другому-третьому поліцейському. Ми звичайно будемо забезпечувати наші громади стількома поліцейськими, скільки їм буде потрібно. Наша мета – створити умови, комунікувати та робити безпечну Київщину разом.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Надія Савчук
журналістка