#

Голова обласної ради дітей Київщини Максим Дем’янюк: Усі прекрасно розуміють, що це війна за нашу свободу

06.04.2022 13:05
Голова обласної ради дітей Київщини Максим Дем’янюк: Усі прекрасно розуміють, що це війна за нашу свободу
Максим Дем'янюк

Про те, що роблять, думають і в що вірять наші чади зі столичного регіону під час війни «Моя Київщина» поспілкувалася з головою обласної ради дітей Київщини Максимом Дем’янюком

- Пане Максим, в період війни є багато питань, які стосуються дітей, але насамперед коротко розкажіть читачам про те, чим займається обласна Рада дітей Київщини?

- Наша організація займається підтримкою лідерського руху, захистом прав та інтересів дітей та учнівської молоді Київської області. Ми організовуємо навчальні програми та багато різних проектів за тематиками і напрямками, які розвивають дитячий потенціал та потенціал учнівської молоді Київщини, реалізовуються їхні ініціативи.

- Як війна, яка триває вже понад місяць, вплинула на діяльність обласної ради дітей Київщини?

- Не очікувано для всіх були перекреслені наші плани, як мої і команди, так і дітей на місцях по громадах, адже наша організація складається із 69 органів учнівських само врядувань, які є в громадах. Але, ми застосували навички критичного мислення, оперативно зібрали робочу групу і почали вирішувати питання відносно того, чим можемо допомогти. Було дуже важко психологічно, але найбільше турбувала проблема психологічного стану дітей та учнівської молоді Київської області. Ми намагались поставити себе на місце тих дітей, які побачили війну, які від неї страждали і страждають зараз, аби зрозуміти, що відчувають ці діти.

З початку війни були моменти паніки, внутрішнього неспокою, переживань, при чому, це стосувалось багатьох дітей і саме це питання ми намагалися вирішити. Звичайно, в наших силах було лише підтримати, розказати, допомогти, чим зараз і займаємось.

- Які конкретно дії впроваджуєте в рамках допомоги і психологічної підтримки дітей Київщини?

- Якщо конкретно про дії, нами була розроблена брошура для допомоги усім діткам, яка є у вільному доступі на наших строфіках в соціальних мережах. Ми радилися із психологами, аналізували інформацію у сфері «психології війни», - є таке поняття. В цій брошурі ми намагалися донести наступне: що насправді сталося, що може статися, що ти відчуваєш, як налаштуватися та заспокоїтися. Тобто ми давали якісь конкретні кроки та психологічні вправи, зокрема інформаційні матеріали. В інтернеті дуже великий потік інформації, моментами він не контрольований, тому ми наголошували на тому, що потрібно читати офіційні сторінки і офіційні джерела.  

- В мережі був запущений та набув популярності  потужний флешмоб під гаслом «Діти проти війни», де учнівська молодь Київщини читає вірші, співає пісень із закликом припинити війну. Чия це була ідея?

- Так, це була наша спільна ініціатива, - був запущений потужний флешмоб із хештегом «діти проти війни». З дитячої позиції, яка направлена на мир – це був протест війні. Особисто кажучи від себе і з позиції більше молоді (наша організація від 13 до 18 років), ми прагнемо перемоги. Таким чином ми хотіли поєднати ці дві ідеї, - ми проти війни, але всі прекрасно розуміють, що це наша війна, за наше визволення, нашу свободу. І наразі така ініціатива дуже популярна, так як ми зробили всеохоплюючий формат: це може бути малюнок, вірш, написаний дітьми, пісня, танець тощо. Під цим хештегом ми згадуємо минуле, всі наші успіхи, і намагаємось вже зараз будувати плани на майбутні успіхи.

- Наскільки відомо, нещодавно діти Київщини також зробили масштабне відео звернення на увесь світ? На Вашу думку, чи вдалося донести цей посил?

- Так, ще одним дуже важливим нашим кроком було те, що ми зробили серйозне, всеохоплююче, голосне на весь світ відеозвернення дітей з різних куточків Київщини. Це не були якісь лідери, це були прості діти, які хотіли дати цей посил. Це відео є у вільному доступні на нашому каналі, де його можна побачити. Ми кажемо про обстріляні будинки, лікарні, інші об’єкти та жертви цієї війни. Просили закрити небо – звертались до держав – партнерів. Так, можливо хтось скаже, - «як вас дітей могли почути?». Нас почули. Ми направили це відео в офіційні представництва і можливо, ми сподіваємося, його бачили. Надалі у наших планах є низка відео звернень із залученням дітей і молоді, щоб світ побачив їх серйозну позицію.

- Чи володієте ви бодай якоюсь інформацією відносно тимчасово переміщених дітей Київщини, які постраждали від війни?

- Ми та організація, яка не веде та навіть не може слідкувати за якимось цифрами, а тим паче в стані війни. Більше скажу, ці цифри, мабуть, зараз нікому невідомі. Я знаю відносно дітей і молоді лише від представників громад, що більшість із території області виїхали.

- На останок, що порадите батькам та їх дітям у такий важки для усіх час?

Зараз важко усім. Важко дорослим, але моментами дітям по своєму ще важче. Батька, певно треба бути спокійнішими і заспокоювати дітей, частіше бути з ними і розмовляти, частіше розповідати про ті чи інші речі і доносити реальну ситуацію і бути постійно поряд. Тобто я раджу бути в комплексі справжньої сім’ї: де є спілкування, взаємодопомога, підтримка одне одного і прості розмови.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Надія Савчук
журналістка
Теги: