#

Голова Яготинського партосередку "Євросолідарності" Володимир Гончар: Логістично центр укрупненого району мав би бути саме в нашому місті

01.07.2020 08:10
Голова Яготинського партосередку "Євросолідарності" Володимир Гончар: Логістично центр укрупненого району мав би бути саме в нашому місті
Володимир Гончар

Володимир Гончар – досить відома фігура в Яготинському районі, донедавна був першим заступником голови райдержадміністрації. Нині переважно зосередився на політичній роботі: очолює в районі місцеву організацію партії «Європейська солідарність». Як воно - бути в опозиції? – про це та інше політик з Яготина напередодні старту місцевої виборчої кампанії розповів порталу «Моя Київщина»

- Володимире Миколайовичу, події минулого року стали серйозним випробуванням для п’ятого президента України Петра Порошенка та його команди на місцях. Спершу – поразка на президентських виборах, згодом - не кращий результат на дострокових парламентських. І хоч партія «Європейська солідарність» впевнена подолала виборчий бар’єр, однак у боротьбі за симпатії виборців програла не тільки абсолютним переможцям – «Слузі народу», але й відстала за кількістю одержаних мандатів від команди ОПЗЖ. Як воно - поступитися владою, особливо на місцях?

- По-перше, змінність влади – нормальний процес, притаманний демократичним країнам. Це тільки в авторитарних державах існує незмінна політична структура, яка згрупована переважно навколо очільника держави. По-друге, не перемагає той, хто не робить висновків зі своїх помилок. Нарешті, курчат, як кажуть по осені рахують.

Місцеві вибори відбудуться лише 25-го жовтня, а до цього часу правляча команда стільки помилок наробить (чого варті поточні скандали: сексистські висловлювання очільника партії «Слуга народу» Олександра Корнієнка, або цинічні міркування керівника профільного соцкомітету Третьякової!),  що можна сміливо передбачити: абсолютного минулорічного тріумфу на місцях не буде. А це означає, що в регіонах та в оновлених субрегіональних утвореннях, а головне - на рівні місцевого самоврядування - буде спостерігатися нормальна конкуренція, і цілком можливо у поточній роботі буде домінувати не голий волюнтаризм, а здорові компроміси.

Хоча вже зараз багато земляків приглядається саме до нашої політичної сили, у лавах районної організації якої перебуває 75 осіб. Переконаний: чим ближче до місцевих виборів, тим більше людей захочуть зв’язати своє майбутє з «Європейською Солідарністю». Люди просто елементарно розчарувались в обіцянках нинішньої влади. Один популізм, жодної конкретики.

- Судячи за першими ознаками тактики «Слуги народу»,  в ході передвиборчої кампанії замість партійної розбудови на місцях, що називається з чистого листа,  вона буде робити акцент на переманюванні місцевої еліти на свій бік. Але повернемося на рік назад. Як Вам пригадуються події 2019-го?

- Період напередодні проведення минулорічних парламентських виборів для партії «Європейська солідарність» (районну організацію якої я очолив саме в червні минулого року, хоча у лавах партії перебуваю вже п’ять років) дійсно був не з найкращих. У переможців президентських виборів була ейфорія, у наших прихильників відчувалося певне розчарування. Деякі писали заяви про вихід з партії… До речі,  в даний час окремі з них просяться назад, оскільки прагнуть балотуватися в депутати. Тоді витримали тиск, звільнення з роботи (скорочення штатів) найдостойніші. Власне, вони й утворять кістяк нашої команди на майбутніх місцевих виборах. 25 жовтня перед кожним яготинцем у кабіні для голосування постане питання: що робити, за кого голосувати? Відповідаю: підтримати нашого кандидата на голову ОТГ та кандидатів в депутати різних рівнів від нашої партії ЄС. А у нас є свій план розвитку громади, який ми оприлюднили ще минулого року.

- На місцевих виборах боротьба буде не тільки за депутатський мандат. Чи не головним питанням буде відповідь на те: хто ж стане керівником новоутворених об’єднаних територіальних громад? Знаємо, що Яготинський район дещо відстав у темпах реалізації цього організаційного моменту в процесі фінансової децентралізації. Чому так сталося?

- Створення Яготинської міської ОТГ проходило у нас дуже складно, деякі сили агітували за створення аж 3-4 громад, тобто за фактичне розірвання району. При цьому посилалися на приклад сусіднього Переяслав-Хмельницького району, який налічує 4 громади. Однак у процесі дискусій ані Яготинська райдержадміністрація, ані районні депутати не підтримали пропозицію міських депутатів створити на теренах району декілька громад. Між іншим, частина тих, хто агітував за створення декількох громад, тепер знаходиться при владі у райцентрі. Хочу наголосити, що агітуючи за утворення потужної ОТГ, ми виходили насамперед з принципів фінансової спроможності громад, оскільки подібна методика була взята не з голови, а ретельно розроблена експертами на замовлення центральної виконавчої влади.

- У недавньому пості на Facebook один з блогерів Ivan Yago назвав потенційних кандидатів на посаду голову міської Яготинської ОТГ. До його списку належать - ледь не усе керівництво району та міста. Кого ж персонально буде підтримувати на виборах ваша партійна організація?

- Безумовно, громаді потрібен досвідчений, незаплямований корупційними справами,  знаний за межами Яготинщини голова, якого поважатимуть мешканці району. Оскільки ж на даний час формальна процедура висування претендентів на посаду голови ОТГ ще не розпочалася, думаємо, ми згодом зустрічатимемось з майбутніми кандидатами, заслухаємо їхні програми, власне бачення розвитку ОТГ. А за результатами таких оглядин на загальному зібранні приймемо рішення щодо персональної підтримки того чи іншого кандидата.

- Виборча кампанія цього року відбуватиметься одночасно з розукрупненням районів. Існувало чимало схем нової адміністративної мапи Київщини. Якою є Ваша  оцінка останнього і чи задоволені Ви долею вашого району?

- Як тільки ця теоретична - розмови про неї почали точитися ще 15 років тому - перспектива почала викристалізовуватися, я, починаючи з 2015 року зустрічався з впливовими людьми Яготинського району, незмінно намагаючись довести тезу, що ми маємо забути про окремі особисті стосунки  та об’єднати свої зусилля навколо утворення Яготинскої ОТГ, аби згодом мати кращі позиції і при вирішенні конкретики нового адміністративно-територіального устрою регіону… На жаль, до моїх зауважень не прислухались, у кожного свої амбіції, своя правда. Наші пропозиції не розглядалися, а нове керівництво району відсторонилося від цієї роботи (особливо після скорочення моєї посади, як заступника голови РДА). І тепер «маємо те ,що маємо», як говорив класик вітчизняної політики.

Хоча торік я, будучи заступником голови Яготинської РДА, разом з керівником району звертався до голови Київської ОДА, голови Київської обласної ради з проханням розглянути наші пропозиції при прийнятті рішення про утворення об’єднаного району на субрегіональному рівні з центром у Яготині. Оскільки й географічно, й логістично центр району мав бути у нас. Невипадково саме в Яготині була розташована окружна виборча комісія. Тепер ми опиняємося у Переяславському районі. Однак це набагато краще, ніж у Бориспільському, де мешкає понад сто тисяч жителів.

- Практика - критерій істини, в тому числі і під час оцінки діяльності тієї чи іншої партії чи її осередку на місцях, особливо, коли політична сила - правляча. Питання руба: чим Ваша команда зразка 2018-2019 року була кращою в Яготинському районі за нинішню?

- За короткий термін нам вдалося капітально відремонтувати дороги (вулиці Толбухіна, Незалежності, на Сотниківку), проводилися ремонти садочків, шкіл.  В садочку «Зіронька» останні декілька років температура в групах не піднімалась вище 14-15 градусів, після втручання голови Яготинської райдержадміністрації Василя Шмигановського комунальне підприємство «Яготинтепломережа» зробила заміну труб та батарей на нові. Тож температура в групах піднялася до 23-25 градусів.

Після цього ми подали проєкти на включення до обласних Програм з енергоефективності та енергозбереження наступних об’єктів району:  Яготинський НВК «Спеціалізована школа – загальноосвітня школа I – III ступенів №3», Яготинський НВК «Спеціалізована школа – загальноосвітня школа I – III ступенів №2»,  дошкільний навчальний заклад №1 «Зіронька». Згодом я їздив на затвердження проєктів до обласної адміністрації, школа №3 пройшла тендер і приступили до робіт з енергоефективних заходів. Однак в проєкті не було передбачено заміна даху, я звертався до голови Київської ОДА, народного депутата від нашого мажоритарного округу Сергія Буніна і ми одержали позитивне рішення, і на сьогоднішній день іде відповідна робота в приміщенні школи. Також звертався з проханням включити до Програми капітального ремонту будівлі Яготинського РБК. Виконана проєктно-кошторисна документація на заміну даху будівлі, однак і ця робота зупинилася.

Ще у грудні 2018 року керівництво району зверталося до губернатора з проханням - допомогти у вирішенні впровадження пілотного проєкту енергоефективності та енергозбереження в будівлі терапевтичного корпусу Яготинської  центральної районної лікарні. Були виконані передпроєктні роботи. Однак після мого звільнення ця робота теж зупинилася.

- Щодо медицини: головною особливістю поточного року стала пандемія коронавірусу. Що ваш партійний осередок зробив у районі для протистояння небезпечній хворобі?

- У зв'язку з погіршення ситуації з Сovid-19 на території регіону активісти місцевого волонтерського штабу «Європейської Солідарності»  регулярно забезпечували захисними медичними масками, рукавичками та антисептиком мешканців району. Зокрема відвідали с. Лемешівку та с. Лозовий Яр. Головам сільських рад вручили необхідні набори індивідуального захисту. Також ми допомогли у забезпеченні подібними матеріалами читачів Яготинської центральної бібліотечної системи, відразу після того, як завершився  перший етап карантину, бібліотеки відчинили свої двері і до нас  за допомогою звернулась директор Людмила Василенко.

А ще наша парторганізація продовжує розвозити продуктові набори від Благодійного фонду Порошенка землякам, яким зараз дуже потрібна підтримка: багатодітним родинам, одиноким пенсіонерам та інвалідам. Зокрема, благодійна допомога була завезена у села Гензерівка Плужники та у районний центр.

- Днями ми вчергове відзначили День нашого Основного Закону. У соцмережах з’явилася інформація, що ГО «Солідарна Молодь Київщини» долучилася до всеукраїнського челенджу - «Конституція – не серіал!» У чому ж була суть цієї акції?

- Дійсно, наші молоді однодумці вирішили дізнатися, - наскільки добре українці знають власні права і як часто у житті бачать вони порушення законів? Всі ми добре пам'ятаємо, як шостий президент вперше порушив Конституцію менш ніж за годину перебування на посаді. Вже у своїй інавгураційній промові він заявив, що розпускає Верховну Раду 8-го скликання, хоча на той момент конституційних підстав для цього не було. Відтоді систематичне порушення Основного Закону для влади стало нормою.

Молоді активісти партії розповсюдили звернення, в якому, зокрема, зазначено: «Байдужість тільки прискорить процес беззаконня в Україні. Давайте покажемо, що ми знаємо свої права і мовчати не збираємось. Боротьба за Україну без політичних репресій та переслідувань триває. В 2014 році - ми захистили країну від російських терористів-найманців. А зараз - не допустимо реваншу і капітуляції!». Погодьтесь,  важко не солідаризуватися з цими словами.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Олександр Воронін
журналіст