#

Голова Узинської ОТГ Віталій Гринчук: Проблема №1 громади – спиртовий завод

11.09.2018 05:07
Голова Узинської ОТГ Віталій Гринчук: Проблема №1 громади – спиртовий завод

Об’єднана Узинська громада була сформована в минулому році. Перемогу на виборах голови ОТГ здобув тодішній голова Білоцерківської райради Віталій Гринчук. Кореспондент порталу "Моя Київщина" поспілкувалася з Віталієм Гринчуком та дізналася про секрет успіху на виборах, думки про розвиток громади на майбутнє та ситуацію з проблемним місцевим спиртовим заводом. Про це та інше читайте в сьогоднішньому інтерв’ю

- У грудні минулого року відбулися вибори до новостворенної Узинської громади. Досить несподівано перемогу святкували Ви як представник Радикальної партії Олега Ляшка. На вашу думку, за рахунок чого Вам вдалося перемогти на виборах в Узинську ОТГ?

- Насамперед перемогти вдалося за рахунок підтримки людей, а також того, що моя передвиборча програма була досить доступною. Я провів дуже багато зустрічей практично у всіх населених пунктах, де доводив до людей ключові моменти цієї програми. Акценти я ставив в усіх напрямках. Мова йшла про інвестиційну привабливість, наповнення бюджету, функціонування житлово-комунального господарства, функціонування закладів культури, освіти, медицини, вирішення проблем із криміногенною обстановкою тощо. Процес був важким, але я вважаю що я достукався до людей, за що їм і вдячний.  

- Які у Вас зараз стосунки з Олександром Охріменком – екс-мером Узина, з яким ви кістка в кістку боролися на виборах голови ОТГ?

- Демократичні. Я взагалі за демократичну та цивілізовану передачу повноважень. Я б не сказав що це дружні стосунки але і не скажу що вони є ворожими.

- Чи правда, що після першого рішення про звільнення більшої частини апарату, друге рішення було про ремонт кабінету?

- На сьогоднішній день в Узинській міській об’єднаній територіальній громаді на 80% працюють люди, які залишились з Узинської міської ради попереднього скликання, з населених пунктів сільських рад. Тобто люди, які фактично працювали в цій структурі – вони залишилися. Так, керівний апарат дещо змінився, адже я вважаю, що мене повинні оточувати ті люди, які готові зі мною працювати. Хто не готовий був працювати - він пішов. Це нормально та демократично. Тому не бачу в цьому проблеми.

Стосовно ремонту свого кабінету, то так - його дійсно було зроблено, але моїм власним коштом. І це не якийсь шикарний ремонт, а саме те, що потрібно для комфортної роботи, адже я тут щодня спілкуюсь з людьми, які приходять на прийом. Я вважаю, що хоча б якісь мінімальні умови для спілкування повинні бути створені.

- Чим Ви займались під час керування Білоцерківською райрадою звідки Ви пішли працювати в Узин? 

- Коли я працював на чолі Білоцерківської райради разом з депутатським корпусом, ми домоглися того, що це був повністю самодостатній орган, ніякий не придаток до Білоцерківської державної районної адміністрації. Депутатський корпус і керівний склад забезпечував раціональне виконання усіх обов’язків, координував та контролював роботу та реалізацію делегованих повноважень.

- Наскільки відомо, зараз ви займаєтесь розробкою плану стратегічного розвитку Узинської міської об’єднаної територіальної громади до 2025 року. У чому ця програма полягає?

- Ми зараз завершуємо розробку стратегії розвитку. Це серйозний документ, який проходив публічні громадські обговорення. Мова йде про всі напрямки соціально-економічного розвитку, напрямки розвитку освіти, культури, медицини, житлово-комунального господарства. Тобто все те що турбує людей. Ми визначили для себе стратегію, сформували всі необхідні проекти і займаємося їхньою реалізацією. Стратегічні напрямки –  охоплення всіх видів життєдіяльності населення.

- На які теми ідуть дискусії з опозицією в  раді ОТГ?

- Це можливо на державному рівні є опозиція та провладність, а на місцевому рівні я взагалі не розумію такого поняття як опозиція. Які б партії депутати не представляли, кожен для свого округа депутат, і в цілому для громади, прагнуть зробити щось позитивне і внести свій вклад в розвиток громади. Тому головне, щоб всі депутати були почуті. Я дякую поміркованому, виваженому і цілеспрямованому депутатському корпусу, незалежно від партійності.

- Прокоментуйте чи розкажіть про своїх покровителів у  столиці, а то з цього приводу ходять різні чутки?

- Покровителем для кожної людини повинен бути янгол-охоронець. Всі ми повинні молитися Богу, а все решта то дружба, спілкування заради розвитку громади. Тому я не розумію таких понять як покровительство. Кожна людина повинна бути самодостатньою.

- Добре, а які стосунки у Вас з керівниками Узинського цукрового заводу та які плани щодо покращення екологічної ситуації в Узині?

- Це проблема №1 в Узині, і вона стосується не лише цукрового заводу, а точніше етанолового спиртоцеху. Є багато екологічних проблем. Це і очисні споруди міста над якими зараз відбувається проектування нової системи очистки каналізаційних стоків. Це і забруднення керосином підземних вод, і нестача води в водоймах. Є дуже багато проблем, над якими ми працюємо. Зокрема щодо функціонування цеху етанолу, стосовно якого на початку літа був підписаний меморандум про зупинку роботи. Там було проведено низку робіт, які, сподіваюся, приведуть до покращення екологічної ситуації. Але будемо дивитися вже по факту, не забігаючи на перед. Ця робота безперервна і ми повинні працювати щоб забезпечувати хоча б якесь мінімальне екологічне покращення ситуації у нашій громаді.   

- На Вашу думку, чи варто вже припиняти повноваження Білоцерківської райради та РДА, враховуючи що на території району  вже сформовано дві великі громади?

- Справа в тому, що є низка функцій, ще не охвачених навіть на законодавчому рівні, які виконуються районною державною адміністрацією, районною радою. Є низка об’єктів спільної комунальної власності, тобто майно, розпорядником яких є районна рада. Тому депутатський корпус районної ради повинен функціонувати, принаймні до завершення реформи децентралізації  а також до вирішення питання розподілу майна між територіальними громадами, а також до формування префектур. На даному етапі зупинити роботу як райради, так і райдержадміністрації не є доцільним.

Розмову вела Надія Савчук, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Теги: