#

Голова Володарської РДА Сергій Табалюк: Головна претензія Горгана до мене в тому, що я не став в нього хлопчиком на побігеньках

18.08.2017 11:05
Голова Володарської РДА Сергій Табалюк: Головна претензія Горгана до мене в тому, що я не став в нього хлопчиком на побігеньках
Сергій Табалюк

"Моя Київщина" поспілкувалася з головою Володарської РДА Сергієм Табалюком про його конфлікт з головою Київської ОДА Олександром Горганом, земельні скандали в районі та відносинах між РДА та райрадою

- Розкажіть, будь-ласка, про Ваш конфлікт з Олександром Горганом.

- Особистого конфлікту в мене з ним немає. Я взагалі його особисто мало знаю. Проте чомусь ще за тиждень до його призначення почали ходити чутки про те, що я буду найближчим часом звільнений. Після його призначення ці чутки лише підтвердилися.

Спочатку Горган почав вимагати від мене, щоб я написав заяву на звільнення за власним бажанням, потім намагався через районну раду висловити мені недовіру. Знову ж таки Горган приїздив на Володарщину з однією метою: змусити мене написати заяву на звільнення за власним бажанням, зібравши актив та створивши шоу, при  цьому акцентуючи увагу на другорядних питаннях.

- Але в чому полягають його претензії?

- Насправді Горган поливає мене брудом без жодної прив’язки до реальних фактів. І чим далі, тим тиск з боку Горгана посилюється, адміністрацію постійно перевіряють різні контролюючі органи з Києва. На сьогоднішній день в адміністрації проходить комплексна перевірка СБУ. Думаю, що таким чином мене хочуть позбавити доступу до державної таємниці, щоб штучно створити привід для звільнення.

До цього Горганом була організована комплексна перевірка з ОДА, 12 осіб перевіряли роботу Володарської РДА. За результатами перевірки, як мені відомо із ЗМІ, була складена довідка про невідповідність мене займаній посаді. Але, на жаль, хоча ми й намагалися отримати цю довідку для того щоб виправити недоліки, її нам відмовилися показати…

- На Вашу думку, з чим пов’язана така неприязнь з боку Горгана до Вас?

- На мою думку, ця "неприязнь" мотивована тим, що я не став співучасником схем з оформлення на підставних «бізнесменів» земель сільськогосподарського призначення через органи Держгеокадастру. За останні два роки, як мені стало відомо, тисячі гектарів земель перейшли в приватні руки.

- Розкажіть про цю схему, адже, наскільки відомо, земельний дерибан відбувається по всій області

- Як правило, відбувається приватизація на "підставних" осіб по 2 гектари землі на кожного. Але особливе занепокоєння викликає той факт, що навіть землі, які фактично мають загальне призначення – громадські пасовища, береги річок – почали таким самим чином приватизовуватися на "підставних" осіб. Це викликало закономірне обурення людей. Адже вже дійшли до приватизації останніх пасовищ. Людям просто не буде, де випасати свою худобу.

Минулого літа відбулася акція протесту проти цього земельного свавілля. Я підтримав людей, і після цього розпочалися процеси та намагання усунути мене з посади голови Володарської РДА. Я просто не став покривати їхні схеми.

- Сергію Костянтиновичу, розкажіть про земельні конфлікти в районі та про інші конфлікти всередині району.

Все це робиться під прикриттям громадських організацій АТОшників. Тобто очевидно, що це просто схема. До речі, за нею стоїть один з найпотужніших аграріїв Володарського району. Але я не буду називати прізвище тому, що доказів в мене немає. Але логіка подій та концентрація цих земель в руках однієї чи декількох осіб, наближених до цього аграрія, дає підстави для того, щоб робити такі висновки.

- Чому ж голова райради Кузьменко вас звинувачує у бездіяльності?

- Голова Володарської райради Володимир Кузьменко був рушійною силою ініціювання мені недовіри. Це почалося у грудні 2016 року. Саме через цю особу губернатор Горган намагався зібрати голоси для висловлення мені недовіри. Я знаю, що ці спроби ще не залишені.

Я читав інтерв'ю Кузьменка у вас на "Моїй Київщині". Що він мав на увазі коли говорив, що треба «щось робити»? Взагалі, люди старого «совкового» гарту, і вони звикли "щось" робити. Що саме робити, на мій погляд, вони самі не розуміють. Вони звикли приходити до влади для того, щоб отримувати високі прибутки і не нести за це відповідальність. Я вважаю, що це є проблемою нашого державного управління.

Тому ми з Кузьменком – просто різні люди, мабуть, з ним різні читали книжки в дитинстві. І відповідно у нас різний світогляд, різні підходи до життя, до державного управління.

- Сергію Костянтиновичу, чи правда, що Ви хочете повернутися в органи прокуратури?

- За фахом я – юрист. Понад дванадцять років віддав служінню в органах прокуратури. Чи є бажання зараз повернутися до прокуратури? Тут вже як складеться моя доля… Ми не знаємо, що завтрашній день нам принесе. Зараз я працюю на посаді голови Володарської РДА, і я принаймні показав людям альтернативу, і багато хто з простих людей мене підтримали.

Значна частина місцевої еліти мене не сприймає тому, що вони звикли "щось" робити. Я став на захист людей у травні 2017 року, коли так само намагалися «приватизувати» землі загального призначення у селах Тарган і Рубчинки. Навіть запроектоване генеральним планом села Рубчинки кладовище органи Держгеокадастру мали намір розпаювати по згаданій мною схемі. Чим керуються ці державні службовці – питання риторичне. Але вони вчиняють дії, які я вважаю аморальними.

Тому на сьогодні я маю багато незакінчених справ у Володарському районі, і вважаю, що мені вдасться їх завершити. Я не звик зупинятися, і не звик, щоб мене зупиняли, але на все – воля Божа.

- Чому, на Вашу думку, гальмують створення об’єднаної територіальної громади на Володарщині?

- Створення ОТГ у Володарському районі не підтримується елітою на місцях. Я намагався ініціювати цей процес через районну раду і виступити з ініціативою безпосередньо до людей, до селищного та сільських голів. Я вносив це питання на сесію райради, але голова та депутати райради зняли це питання з порядку денного.

Для чого? Тому що при створенні ОТГ багато хто з чиновників районного рівня втратить свої посади, а бути переобраними в них шансів немає. Тому вони й гальмують процес. Хоча ми рахували з фінансової точки зору, лише на оптимізації структури управління вдасться зекономити біля 2 мільйонів гривень щорічно. Це не кажучи про додаткові привілеї, які надає нам законодавство і бюджетний кодекс у разі створення Володарської ОТГ.

Але на місцях це нецікаво місцевим управлінцям. Вони лише на словах опікуються людьми, а насправді вони займаються своїми справами.  

- Наскільки я знаю, непрості у Вас відносини і з Громадською радою…

- Керівник громадської ради неодноразово критикував мене. Але знову ж таки, ця критика – неконкретна. Він є уповноваженою особою нардепа Віталія Гудзенка, який так само має незрозумілі до мене претензії. На мою думку, головна претензія полягає в тому, що я не став у них хлопчиком на побігеньках.

- Хто контролює райраду?

- Районна рада складається з 26 депутатів. Як правило, питання вирішуються одноголосно або не вирішуються взагалі. Як тільки починається дискусія, питання взагалі знімається. Тобто питання вирішується або переважною більшістю на рівні двадцяти голосів, або взагалі залишається на рівні обговорення.

Сам голова Володарської райради Володимир Кузьменко пройшов за списками Аграрної партії. При попередній владі він працював тривалий час першим заступником голови Володарської РДА за часів правління Януковича. Тобто він просто звик керувати і, мабуть, в ньому грають ревнощі. Людина звикла і хоче керувати далі. Керувати мною у нього не вийшло, тим більше, робить він це маніпулятивно. Взагалі Кузьменко вважає себе єдиним правильним управителем.

- Яка проблема із будівництвом біогазової станції на Городище-Пустоварівському цукровому заводі, про яку згадував Кузьменко?

- Суспільству потрібні чесні інвестори, які справно платять податки і заробітну плату своїм працівникам. Власники цього підприємства вважають по-іншому і упродовж останніх п'яти років недоплачують до місцевого бюджету за орендовані землі, на яких мають намір будувати біогазові станцію. Йдеться про понад 1 мільйон 600 тисяч гривень щорічно. І ці кошти повернути в бюджет на сьогодні нереально.

Раніше місцева влада, у т.ч. і пан Кузьменко, працюючи першим заступником голови райдержадміністрації, цього не помічали. Чи потрібні суспільству такі інвестори і такі управлінці? На мій погляд, це – звичайні шахраї і паразити. Інвестор потрібен для того, щоб створювати робочі місця та піднімати економіку, а влада повинна вирішувати загальносуспільні справи в інтересах більшості суспільства. А тут – навпаки: паразити лише прикриваються розповідями про соціальну відповідальність.  

Розмову вів Валерій Міщенко, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Telegram